'Altijd blijven geloven' 'Ik was jong en wilde aan de bak' Nourdin Boukhari .Am Stuivertje wisselen voor Nourdin Boukhari: van Ajax 1 naar Jong Ajax, naar NAC, en weer naar Jong Ajax. Maar na de winterstop maakte de aanvaller, uitgerekend tegen NAC zijn comeback in de A-selectie. Nourdin Boukhari (24) is bezig aan zijn derde seizoen in Amsterdamse dienst. Vorig seizoen speelde hij op huurbasis voor NAC. Na de winterstop heeft hij een sterke comeback gemaakt in het eerste, maar hij weet ook wat het is om op de Toekomst te spelen. 'In mijn eerste seizoen heb ik 22 wedstrijden in het eerste gespeeld, maar ook een aantal bij Jong Ajax. In het begin is het heel teleurstellend om een stap terug te moeten doen, maar ik ben altijd in mezelf blijven geloven. Strijden zit in mijn mentaliteit. Dat is ook de boodschap die ik heb voor de spelers die nu bij Jong Ajax zitten. Je moet knokken voor wat je waard bent. Als je kans komt, moet je die grijpen. Het is mooi om te zien hoe zo'n jongen als Babel dat heeft gedaan.' veranderd. Of je nou een gelouterde prof bent of een aanstormend talent: je redt het alleen als je bereid bent om er keihard voor te werken.' Local business De UEFA heeft onlangs besloten dat clubs vanaf 2006 in de Europese beker toernooien minimaal vier in eigen land opgeleide spelers in de gelederen moeten hebben, van wie twee uit de eigen oplei ding. Vanaf 2008 geldt zelfs een quotum van acht in eigen land opgeleide spelers. De Europese voetbalbond heeft voorge steld om deze opleidingsregel ook in te voeren in de nationale competities. Op 19 en 20 april komen vertegenwoordi gers van de nationale voetbalbonden naar de Estse hoofdstad Tallinn om dat voorstel te bespreken. Met in de A-selec tie zeven spelers uit eigen kweek (de beloften nog niet meegerekend) voldoet Ajax nu al ruimschoots aan de nieuwe UEFA-normen. Toch wil algemeen direc teur Arie van Eij den graag dat het rende ment van de jeugdopleiding verder toe neemt. 'Voor de clubs uit kleine voetballanden is het noodzakelijk om een goede jeugdopleiding te hebben. We kunnen simpelweg niet concurreren met de budgetten van de grote clubs. Gelukkig zitten we met onze opleiding nu al op een gemiddelde doorstroming van 1,9 spelers per jaar, maar Ajax wil dat heel graag verhogen naar 2,5. Hoe we dat doen? Met individuele trainingen voor aanvallers en verdedigers bijvoor beeld. Door inzet van technische hulp middelen, waarmee je spelers nog beter kunt attenderen op wat ze goed en fout doen. En door nog effectiever te scouten. De technische staf werkt er hard aan om onze opleiding steeds verder te perfectioneren.' Als examenklas van de jeugdopleiding is het beloftenteam van groot belang voor een club als Ajax, stelt de algemeen directeur. 'We hebben er heel bewust voor gekozen om te werken met een vol waardige en dus goed trainbare selectie. Voor elf spelers tegelijk is de drempel naar het eerste behoorlijk hoog, maar voor individuele spelers hoeft dat hele maal niet zo te zijn. Kijk maar wie er op dit moment aan de poort staan te ram melen. Hoe meer spelers we uit de eigen jeugd halen, hoe beter dat is. Gebleken is bijvoorbeeld dat zelf opgeleide spelers veel minder aanpassingsproblemen heb ben dan aangetrokken spelers. Spelers uit de eigen opleiding spelen dus veel meer wedstrijden en zijn stabieler. Voetbal is bovenal toch local business en onze supporters willen zich graag kunnen identificeren met de spelers op het veld. Ik ben ervan overtuigd dat je ook met veel zelf opgeleide spelers suc cessen kunt behalen in de Champions League. Niet ieder jaar, maar wel met enige regelmaat. Als we maar slim genoeg zijn.' Stefano Seedorf mm,,. Stefano Seedorf (22) maakte in de seizoenen 2001 - 2002 en 2002-2003 deel uit van de selectie van het tweede team. Zijn eerste jaar bij de Beloften werd Pfc vier van het Amstel-Cuptoenooi en FC Utrecht had JÉ «tf strafschoppen nodig om ze uit de finale te houden. I (Él 0^ Seedorf speelde in totaal vijf wedstrijden in het eer- r* IIf ste, maar haalde'de overkant'net niet. Hij staat dit Pt. ml /Ci" seizoen onder contract bij FC Groningen, daarvoor *v» was hij door Ajax uitgeleend aan NAC Breda.'Ik heb W pf T er zelf voor gekozen om verhuurd te worden aan Mj NAC. Ik was jong en wilde graag aan de bak. Het m m was wel jammer dat ik daarna niet terug mocht AEAfr komen. Bij FC Groningen heb ik het echter goed liy} naar mijn zin. Groningen is een echte volksclub, een g I club van alle Groningers, en dat maakt het leuk om I in het eigen stadion te spelen. Ik bewaar heel goe- I de herinneringen aan mijn periode bij Jong Ajax. Am. pMB Stefano Seedorf wordt gefeliciteerd door trainer Jan Olde Riekerink na het behalen van de halve finale van Omdat we zo ver kwamen in de Amstel Cup ston- ,jeAmste| cup den we ineens in een volle ArenA en speelden we wedstrijden die echt ergens om gingen. Daar heb ik veel van geleerd. Tegen die jongens die nu bij Jong Ajax zitten, zou ik vooral willen zeggen zorg goed voor je lichaam. Als je kans een keer komt, moet je er wel klaar voor zijn.' Stefano Seedorf wordt gefeliciteerd door trainer Jan 01de Riekerink na het behalen van de halve finale van de Amstel Cup. 40 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 40