Bi»»» 'Laatste stap om je doel te bereiken' Jong Ajax Nigel de Jong contract dat hem tot juni 2007 aan de Beloften verbindt. Van den Brom en Grim begonnen het seizoen met negen tien spelers, maar ze raakten Jerold Promes en Kiran Bechan kwijt aan respectievelijk RKC en FC Groningen. Ryan Babel, Rasmus Lindgren, Urby Emanuelson en Ffedwiges Maduro werden voor korte of langere tijd over geheveld naar de A-selectie. En Robin Muller van Moppes is langdurig gebles seerd. Daarnaast hebben in de loop van het seizoen verscheidene spelers van de A-selectie hun opwachting gemaakt in het tweede: van Stekelenburg en Obodai tot De Ridder en Boukhari. Zelfs de 32-jarige Galasek meldde zich voor een wedstrijdje bij Jong Ajax toen hij terug kwam van een blessure. Als je dan bedenkt dat het trainersduo ook regel matig een beroep doet op talenten uit de Al wordt duidelijk dat de samenstelling van het basisteam nogal eens wisselt. Van den Brom heeft daar niet zo'n moei te mee. 'Bij Ajax weet iedereen wat hij moet doen op een bepaalde positie. We gaan niet ineens met twee spitsen spelen. Ik vind het weieens lastig om een van mijn eigen spelers ernaast te zetten voor een eerste-elftalspeler, maar dat is nu eenmaal de afspraak. Als iemand uit het eerste terugkomt van een blessure, Het historische Jong Ajax dat na overwinningen op achtereenvol gens FC Volendam, HFC Haarlem, De Graafschap, FC Twente en Stormvogels/Telstar in het seizoen 2001 -2002 de halve finale van de Amstel Cup bereikte. De ploeg van trainer Jan Olde Riekerink werd daarin pas na strafschoppen ver slagen door FC Utrecht. dan speelt hij. Dat hoef ik nooit uit te leggen.' Zelf speelde Van den Brom in zijn Ajax- tijd overigens ook een aantal wedstrij den in het tweede, vooral in het seizoen 1994-1995. 'Ik speelde geen wedstrijd met tegenzin, mede omdat ik wist dat Ajax 1 op dat moment fantastisch draai de en een heel goede selectie had. Ik was in die tijd nooit de enige eerste-elftalspe ler in het tweede. Ik wist dat ik te allen tijde weer inzetbaar moest zijn voor het eerste team. Mijn doelstelling was dan ook: fit blijven en proberen weer een plek in het eerste te verdienen. Wat dat betreft is er sindsdien eigenlijk niets Nigel de Jong (20) maakte aan het begin van het seizoen 2002-2003 de overstap van de A1 naar Jong Ajax. Al in oktober debuteerde hij echter in het eerste. 'Toen ik nog bij de A1 zat, deed ik al regelmatig mee met Jong Ajax. Op zich vond ik het verschil qua voetbal niets eens zo groot, alleen was alles een stuk pro fessioneler. En ineens ga je je realiseren dat het de laatste stap is om je doel te bereiken. Als je dan zo snel een telefoontje krijgt van Koeman om mee te doen met het eerste, is dat natuurlijk fantastisch. Hij had me nodig omdat alle linksbacks geblesseerd waren, maar ik zie dat niet als een mazzeltje. Voor iedereen is een eigen pad weggelegd. Ik was de juiste man op het juiste moment en ik heb mijn kans gepakt. Een enkele keer speel ik nu nog in het tweede. Bij een kleine blessure of als ik echt uit vorm ben. Aan de ene kant is dat een rotgevoel, aan de ander kant een extra stimulans om te bewijzen dat je toch in het eerste thuis hoort. Talent is mooi, maar om het beste uit jezelf te halen moet je ook strijd leveren.' Nigel de Jong maakte in zijn eerste seizoen Jong Ajax al snel de overstap naar Ajax 1 De verdediger, hier in duel met oud-Ajacied Ole Tobiasen, maakte zijn debuut op 19 oktober 2002 tegen AZ. april 2005 39

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 39