De week van... iVi A,, Escudé in actie in de verloren UEFA-Cupwedstrijd. 'Helaas zullen we dit mooie zwarte tenue dit seizoen niet meer dragen. De wedstrijd De opdracht voor de Ajacieden was simpel: winnen, gelijkspelen of verliezen met één doelpunt verschil. Ook achteraf heeft Escudé geen verklaring voor het feit dat Ajax toch ten onder ging. 'Toen we de ge lijkmaker scoorden, dacht ik dat we het niet meer uit handen zouden geven. Maar toen Auxerre de 2-1 maakte voelde ik de kracht uit het team vloeien. We wilden wel, maar het lukte niet. We stonden met de rug tegen de muur en kregen kans na kans om de oren, totdat de bal er vlak voor tijd nog in ging ook. Het was echt dramatisch. Een Europees succes had ons mindere seizoen nog enigszins kunnen redden. Maar helaas.' Afscheid van Koeman Na afloop van de verloren wedstrijd wist Koeman al wat hij de spelers de volgende ochtend om elf uur in het spelershome in aanwezigheid van Arie van Eijden en John Jaakke be kend zou gaan maken. Escudé had wel aanschouwd dat zijn trainer al na de wedstrijd tegen Den Bosch een andere blik in zijn ogen had gekre gen en dat er een ander aura om zijn tot voor kort stoere gestalte was gaan hangen. Maar de mededeling van de coach dat hij het voor gezien hield, kwam toch als een verrassing voor de Fransman. 'Mijn vader is trainer en ik heb vroeger thuis mee gemaakt wat stress en druk met iemand kunnen doen. Ik begreep dus wel wat Koeman bedoelde toen hij zei dat hij zich niet meer kon opla den. Hij vond het daarom het beste voor het team en de club om op te stappen. Ik heb al vier keer eerder meegemaakt dat een trainer het voor gezien hield, maar nog nooit dat het op deze manier gebeurde. Ik was in Frankrijk gewend dat journalisten het eerder wisten dan de spelers. We moesten in de krant lezen dat we geen trainer meer hadden. Nu werd het ons in een emotioneel gesprek in het bijzijn van de clubleiding door de coach zelf verteld. Dat vond ik bij zonder. Net als mijn samenwerking met Koeman trouwens. Hij heeft mij naar Ajax gehaald en onder hem ben ik kampioen geworden. Daar ben ik hem zeer dankbaar voor.' april 2005 35

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 35