De week van Julien Escudé Cedric Pioline De winnaar Nicolas Escudé \e winnaar lÈrxmiwm Ajacied van dc wedstrijd Trots wijst Julien naar de beeltenis in de eregalerij van zijn broer Nicolas, die het ABN AMRO World Tennis Tournament twee keer wist te winnen. De Ajacied van wedstrijd poseert na afloop van Ajax - FC Den Bosch met de wedstrijdsponsors. De week van Julien Escudé begon zo leuk met een ontspannen uitje naar het ABN AMRO World Tennis Tournament, maar eindigde dramatisch met de uitschakeling in het UEFA-Cuptoernooi en het vertrek van Ronald Koeman. tekst Saar van Bueren De beste van de slechten Julien Escudé slaakt een diepe zucht als hij herinnerd wordt aan het belabberde thuisduel tegen de hekkensluiter van de eredivisie, FC Den Bosch. Het publiek stak niet onder stoelen of banken dat het niet tevreden was over het vertoonde spel van de Ajacieden. 'Ik begrijp wel dat de supporters hun onvrede lieten blijken. Ajax is een grote club met veel ambitie. Het is niet alleen genoeg dat Ajax wint, Ajax moet mooi voetballen, de show stelen. Dat is er dit seizoen niet veel van gekomen en als het dan ook nog zolang 0-0 blijft tegen de ploeg die onderaan staat, zijn fluitconcerten onvermijdelijk. Het was natuurlijk best raar om juist in die wedstrijd verkozen te worden tot Man of the match. Maar ja, die wordt nou eenmaal elke wedstrijd uitgeroepen, daar kan ik ook niets aan doen. Ik vind het leuk om gekozen te worden tot Ajacied van de wedstrijd, maar ik speel nooit voor mezelf. Ik voetbal altijd in dienst van het team en probeer altijd het maximale uit mezelf te halen. Ik kreeg trouwens bierglazen cadeau van de sponsors.' Tennistalent Op uitnodiging van ABN AMRO be zocht de selectie van Ajax een dagje het ABN AMRO World Tennis Tournament. Behalve het aanschouwen van de wedstrijd tussen Roger Federer en Stanislas Wawrinka (6-1 6-4) bezochten de Ajacieden de VIP- lounge waar zij een praatje maakten met toernooidirecteur Richard Krajicek. 'Via mijn broer, die toptennisser is en het toernooi in Rotterdam twee keer gewonnen heeft, ken ik een aantal van zijn be vriende collega's als Gustavo Kuerten en Roger Federer,' vertelt Julien Escudé. 'Maar Richard Krajicek had ik nog nooit ontmoet. Het was leuk om hem even te spreken. Hij weet wel wat van voetbal en ik van ten nis.' Nicolas, die herstellende is van een schouderoperatie, is niet de enige Escudé die op niveau een balletje kan slaan. 'Ik was ooit districtkampioen,' vervolgt Julien. 'Maar op een gegeven moment moest ik kie zen tussen tennis of voetbal. Mijn voorkeur ging uit naar voetbal aangezien het een col lectieve sport is. Ik houd er van om in een team te spelen. In mijn vrije tijd ga ik nog weieens de baan op. Ik heb een keer moeten invallen voor Federer toen hij wegens een file te laat was voor een demonstratietrai ning tegen mijn broer. Ik was gekomen als toeschouwer, maar even later stond ik dus tegenover mijn broer aan het net. Dat was wel vermakelijk. Nicolas won uiteraard.' 32 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 32