SllLhdtrk Z6kf n°êflers°°*Ml doen, KSTT""rn Ajax-jeugdopleiding krijgt vier sterren De heren media Plaquette Jack Reynolds onthuld Ik heb een aantal redenen om columnist van dit blad te worden. In de eerste plaats vind ik het een heel prettig idee dat de makers ervan heel correct bij mij zijn gekomen met de vraag of nummer 14 aan dit blad verbonden kon worden. Het is weliswaar maar een nummer, maar het hoort wél bij mij. Johan Cruijff, Nummer 14,14-08-2005 Ronald Koeman twijfelt niet aan Ronald Koeman. Dat wil zeggen: de trainer Ronald Koeman twijfelt niet aan zichzelf, niet op dit moment. Hij zal de laat ste zijn om te ontkennen dat hij geen fouten maakt. Niemand is onfeilaar, dus ook Ronald Koeman niet. Mark van den Heuvel, Sportweek, 15-08-2005 Ajax is als een fles Chablis die een paar dagen zonder kurk staat. Willem Vissers, de Volkskrant, 25-02-2005 WiUel Vissets^de Volkskrant, 25-02-2005 Ka,ae'vaa der v«"rt, De Telegraaf, 86-08-8005 Zou Ajax dan nog een voordeur «ben? Ik zie alleen achterkamertjes vol dolende_BoMmen. Hugo Camps, NRC Handelsblad, 86-08-8005 Algemeen directeur Van Eijden benoemt binnen kort een nieuwe trainer die na hooguit anderhalf, twee jaar zal moeten oprotten en intussen wordt PSV elk seizoen fluitend kampioen van Nederland. Paul Onkenhout, de Volkskrant, 26-02-2005 Binnen acht maanden Marco van Basten, John van 't Schip, Louis van Gaal en Ronald Koeman zien vertrekken, is niet bepaald iets waar je trots op mag zijn. Johan Cruijff, De Telegraaf, 28-02-2005 omdat de ongeschreven wetten van de voetballerij 08-05-8005 De Generaal was een groot coach, met een paar nare trekjes. Hij was beslist niet de onberispelijke, heilig- verklaarde man uit de gepubliceerde necrologieën. De Sfinx had maar één belang! Precies. Zijn eigenbelang. Johan Derksen, Voetbal International, 09-03-2005 Eind januari ontving Ajax het 'certificaat jeugdopleiding' van de KNVB. Het certificaat jeugdoplei ding maakt deel uit van het 'masterplan jeugdvoetbal' en geeft met behulp van een aantal sterren - variërend van één tot maximaal vier - de kwaliteit weer van de jeugdopleiding van een club. Het certificaat is de KNVB- versie van het KEMA-keur. Op basis van zo'n 83 be oordelingscriteria op het gebied van visie, scouting, opleiding en ondersteuning krijgen de clubs sterren toe gekend. Doel van het systeem is het aanbod van jeugdopleidingen in Ne derland inzichtelijk en transparant te maken voor betrokkenen, zoals ouders, kinderen, clubs, en spon sors. De jeugdopleiding van Ajax is door de KNVB ge waardeerd met vier sterren en behoort daardoor tot de beste van het land. Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - FC Den Bosch onthulde een aantal Ajacieden van de oude stempel in de Amsterdam ArenA een pla quette ter ere van de legendarische Ajax-trainer Jack Reynolds. In stadion de Meer was er al een tribune naar hem vernoemd, nu is er ook in de ArenA een plek die herinnert aan de wondertrainer. 'Reynolds trainde vanaf 1915 alle elftallen,' memoreert Bob Haarms. 'Allemaal! Hij heeft de basis gelegd van de Ajax-cultuur. Hij bracht de discipline erin en hamerde op een correcte houding, zowel in als buiten het veld. Ik woonde tegenover de Meer, en werd thuis streng opgevoed. Als ik de Middenweg overstak, ging mijn opvoeding gewoon door. Reynolds had een grote liefde voor het voetbal, voor goed verzorgd voetbal in het bij zonder en bracht die liefde over op de voetballers en voetballertjes die hij trainde. Daar heeft Ajax ontzaglijk veel aan gehad. De Ajax-cultuur die door Reynolds is gevormd, is ook nog de Ajax- cultuur van nu.' Onder leiding van Reynolds behaalde Ajax in 26 seizoenen in totaal vijftien afdelingskampioen schappen, acht landstitels en twee nationale bekers. Oud-pupillen van de Ajax-school onthullen de bronzen beeltenis van Jack Reynolds. Vanaf links: Cor van der Hart, Eddy Pieters Graafland, Loek den Edel, Ad Waldeck, Ger van Mourik, Arend van der Wel, Guus van Ham, Luuk Bijker, Bob Haarms. De lobby waar de plaquette prijkt is tevens omgedoopt tot de Jack Reynolds Lobby. KNVB-bestuurslid Fred Habold overhandigt hoofd jeugdopleiding Danny Blind en directeur de Toekomst Gerard Holsheimer het certificaat met vier sterren. 10 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 10