verschil Na vermakelijk slotduel verder in UEFA Cup Babel maakt het Ajax compleet Ajax - Bayern München Sneijder: 'Die tien minuten op de bank duurden langer dan die tachtig in het veld' Ajax - Vitesse In het zesde en laatste UEFA Champions- Leagueduel tegen Bayern München vocht Ajax nog voor één ding: een plaats in de UEFA Cup. Samen met Maccabi Tel-Aviv stond Ajax op drie punten. Na een gelijkspel in Amsterdam (2-2) en tussen Maccabi en Juventus (1 -1) mag Ajax verder in Europa. De hoofden stonden gespannen bij de Ajacieden tijdens het spelen van de Champions-Leaguehymne en de minuut stilte ter nagedachtenis aan Z.K.H. Prins Bernhard. Nog een minuut extra waarin de spanning geen kant op kon. Maar toen scheidsrechter Cortez Batista voor het UEFA Champions League Woensdag 8 december 2004 - Amsterdam ArenA - 50.019 Scheidsrechter: Cardoso Cortez Batista (POR) Ajax - Bayern München 2-2 (1-1) Scoreverloop: 9. Roy Makaay 1 -0,39. Tomas Galasek 1 -1 64. Nicolae Mitea 2-178. Michael Ballack 2-2 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera (75. Anthony Obodai), Julien Escudé, Maxwell; I Nigel de Jong, Tomas Galasek, Wesley Sneijder (75. Rafael van der Vaart); Maura Rosales, I Ryan Babel, Nicolae Mitea (72. Nourdin Boukhari) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Thomas Vermaelen, Daniël de Ridder, Yannis Anastasiou Bayern München: Oliver Kahn; Samuel Kuffour, Martin Demichelis, I Robert Kovac, Tobias Rau, I Sebastian Deisier, Michael Ballack, Torsten Frings (46. Paolo Guerrero), Owen Hargreaves (74. Bastian Schweinsteiger); Roy Makaay, Claudio Pizarro (46. Zé Roberto) Coach: Felix Magath Niet ingezet: Michael Rensing, Vahid Hashemian, Jens Jeremies Natuurlijk sprak iedereen weer over 'Lucky Ajax' na afloop van Ajax - Vitesse. Ook de trainer deed mee om het etiket dat Ajax jarenlang had en eigenlijk nooit kwijt kan raken, stevig terug te plakken op deze ploeg. Ronald Koeman had het over het afdwingen van geluk en als je je maar hard genoeg inzet dat het geluk vanzelf op je Holland Casino Eredivisie Zondag 12 december - Amsterdam ArenA - 48.214 Scheidsrechter: Tom van Sichem Ajax - Vitesse 1 -0 (0-0) Scoreverloop: 88. Ryan Babel 1 -0 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Nigel de Jong, Julien Escudé, Maxwell; Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (89. Anthony Obodai), Wesley Sneijder (73. Yannis Anastasiou); Mauro Rosales, Ryan Babel, Nicolae Mitea (70. Daniël de Ridder) Coach: Ronald Koeman i Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Thomas Vermaelen, Hedwiges Maduro, Nourdin Boukhari Vitesse: Dragoslav Jevric; Stijn Vreven, Yakubu, Michael Jansen, j 5 Purrel Frankel; Nicky Hofs, Richard Knopper, Stijn Schaars, Eldridge Rojer; Matthew Amoah, Igor Gluscevic (85. Fred Benson) j Coach: Jan van Deinsen Niet ingezet: Gino Coutinho, Jaap Davids, Lucien Dors, I Tim de Meersman, Theo Groeneveld Ajacied van de wedstrijd: Nigel de Jong begin floot, vloeiden de zenuwen uit de lijven van de Ajacieden. Ronald Koeman besloot voor de wedstrijd tot het spelen zonder zijn aanvoerder Rafael van der Vaart. De keuze was óf met de aanvoerder hangend op links of zonder hem en met een echte linksbuiten. Van der Vaart voelde niets voor een rol als hangende linksbuiten en Koeman stelde Nicolae Mitea op. Dat betaalde zich halverwege de tweede helft uit toen de jonge Roemeen zijn club naar een 2-1 voorsprong tilde. Daarmee was de achterstand die Ajax al in de negende minuut opliep door een fantasti sche goal van Roy Makaay weggepoetst. Want een van richting veranderd schot van Tomas Galasek was zes minuten voor rust al op gelukkige wijze bij Oliver Kahn binnen gevlogen. De voorsprong die op het bord verscheen door Mitea was verdiend. Kort voor de treffer was namelijk een doelpunt van Nigel de Jong onterecht afgekeurd. Wesley Sneijder krulde de bal uit een vrije trap ach ter de muur waar Nigel de Jong op doel kopte. De eerste inzet ging nog op de lat en de rebound was raak. pad komt. Daar viel niets op af te dingen, want Ajax werkte tegen Vitesse de hele wedstrijd keihard en scoorde twee minuten voor tijd de verdiende enige treffer via de bijna 18-jarige Ryan Babel. In de laatste thuiswedstrijd van het kalen derjaar 2004 probeerde Ajax er tegen het zeer defensief opgestelde Vitesse het beste van te maken. Moeilijk was het wel, want ruimte kregen de Amsterdammers nauwelijks van hun Arnhemse opponent, bij wie de trainerstaken voor een keer door assistent Jan van Deinsen werden waar genomen. Edward Sturing zat een schorsing uit. Meer dan de complimenten uitspreken over zijn ploeg kon hij na afloop niet, want Vitesse vertrok met lege handen uit de ArenA. Dat was vooral de verdienste van Rafael van der Vaart. De middenvelder speelde de teleurstelling van het eerder die week moeten afstaan van zijn aanvoer dersband van zich af met goed spel. Bij veel mooie aanvallen was hij betrokken en in de eerste helft legde hij na een knappe actie de bal panklaar voor zijn Dat de overwinning uiteindelijk niet mee over de finish werd genomen, was jammer. Uit een voorzet van de nauwelijks gehinder de Zé Roberto kon Michael Ballack vogelvrij raak koppen, 2-2. Ajax was daardoor afhan kelijk van het resultaat in Tel Aviv. Daar had Del Pierro Juventus langszij gebracht en daarmee de eindstand op 1-1 bepaald. Bayern München en Juventus plaatsten zich voor de volgende ronde van de Champions maatje Wesley Sneijder. Die had echter niet de gelukkigste middag van zijn carrière, want hij zocht het doel veel te hoog. Zelf probeerde de nummer 10 ook een aantal maal het net te vinden, maar zijn inzetten misten de precisie. Vitesse zette daar een aantal vlijmscherpe counters tegenover. In de tiende minuut schoot Purrel Frankel, die in bijna elk duel Mauro Rosales onderuit schopte, op de lat. Later in de wedstrijden voorkwam Julien Escudé een tegentreffer van Eldridge Rojer en greep Nigel de Jong goed in toen Amoah doorbrak. Amoah verzuimde in de tweede helft ook nog een League, Ajax voor de UEFA Cup en Maccabi bleef met lege handen achter. 'We gaan terecht verder,' stelde Koeman. 'Als je dan ziet hoe makkelijk Maccabi die penalty krijgt en bij ons de goal wordt afge keurd, verdienen we het. ledereen is opge lucht. Het is op dit moment normaal dat we het niet redden tegen Juventus en Bayern maar het zou dramatisch zijn geweest als we vierde zouden zijn geworden.' maal zijn ploeg op voorsprong te zetten. Bij Vitesse ontpopte Dragoslav Jevric zich als een ware sta-in-de-weg. Maar toen Ajax via Rosales en Yannis Anastasiou eindelijk leek te scoren, keurde de scheidsrechter de treffer af. Pas in de 88ste minuut kon Ajax de winnende goal achter Jevric schieten. Aanvankelijk lag hij nog in de weg bij de harde kopbal van Van der Vaart, maar op de rebound van Ryan Babel had de doelman geen antwoord. Zo sloot Babel zijn jeugdjaren succesvol af. Tegen FC Groningen vierde de jonge Amster dammer zijn achttiende verjaardag. februari 2005 77 Nicolae Mitea is uitzinnig van vreugde nadat hij Ajax op voorsprong heeft gezet.

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 77