Vrijdag 7 januari - zondag 23 januari Ajax van dag tot dag menlijk overleg om een totaalbe drag van 150.000 duizend euro te storten op giro 555 ten behoeve van de getroffen gebieden in Azië. Tijdens de receptie houdt zowel voorzitter John Jaakke als algemeen directeur Ar ie van Ei j den een nieuw jaarsrede. Vrijdag 7 januari Thomas Vermaelen wordt voor de rest van het seizoen verhuurd aan RKC Waalwijk. Zaterdag 8 januari Op sportpark Westmaat speelt Ajax een oefenduel tegen Spakenburg (0-5). Angelos Charisteas scoort én raakt licht geblesseerd in zijn eerste wedstrijd in Amsterdamse dienst. Maandag 10 januari De selectie van Ronald Koeman ver trekt naar Zuid-Afrika voor een ne- gendaagse oefenstage. Jong Ajax speelt een oefenwedstrijd tegen eer steklasser Hollandia (3-0 voor Jong Ajax), een duel waarvan de op brengst ten goede komt aan hulp voor de slachtoffers van de ramp in Azië. Jari Litmanen speelt mee met de ploeg van John van den Brom. de hand van de Ajacieden een aantal voetbalonderdelen, 's Avonds wint Ajax Amsterdam in het Newlands- stadion een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ajax Cape Town met 3-0. Ajax en Borussia Mönchengladbach bereiken over eenstemming over de verhuur en transfer van Wesley Sonck. De periode van verhuur loopt tot 1 juli 2005. Aansluitend zal de Belgische spits definitief worden getransfereerd naar de club van Dick Advocaat, tenzij Borussia Mönchengladbach aan het eind van het seizoen degradeert. Donderdag 13 januari Louis van Gaal fungeert per 1 juli als trainer-coach van AZ. De oud- technisch directeur van Ajax tekent een contract voor drie jaar. Vrijdag 14 januari In Johannesburg, de geboortestad van Steven Pienaar en Hans Vonk, speelt Ajax een wedstrijd in het Milparkstadium tegen Moroka Swallows. Na twee keer een voorsprong te hebben genomen moeten de Amsterdammers genoe gen nemen met een 2-2 gelijkspel. Dinsdag 18 januari De selectie zet weer voet op eigen bo dem na een geslaagd trainingskamp in Zuid-Afrika. Jong Ajax speelt nog een keer voor het goede doel: de Beloften, opnieuw met Litmanen in de gelederen, winnen met 1-0 bij HFC Haarlem door een doelpunt van Stanley Aborah. Zondag 23 januari Bij de hervatting van het seizoen 2004-2005 weet Ajax na zeven jaar eindelijk weer eens te winnen in Utrecht: 0-2. Angelos Charisteas maakt tegen FC Utrecht indruk in zijn officiële debuut voor Ajax. Zondag 9 januari Woensdag 12 januari Op de Toekomst vindt de nieuw- Op de eerste wedstrijddag van het jaarsreceptie van Ajax plaats. trainingskamp is de selectie van Voorafgaand aan de receptie speelt Ajax aanwezig in een van de town- Lucky Ajax traditiegetrouw een ships van Kaapstad, waar zij een partij tegen een ploeg bestaande uit door Ajax Cape Town georgani- leden van de technische staf. De seerde voetbalclinic bijwoont. Technische Staf is met 2-0 te sterk Ongeveer honderdtwintig kinderen voor het team van Sjaak Swart. krijgen voetballes en doorlopen aan In Zuid-Afrika is de selectie van Ajax aanwezig in een van de townships van Kaapstad, waar zij een door Ajax Cape Town georganiseerde voetbalclinic bijwoont. Ongeveer honderdtwintig kinderen krijgen voetballes en doorlopen aan de hand van de Ajacieden een aantal voetbalonderdelen. februari 2005 73

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 73