Woensdag 8 december - woensdag 5 januari Ajax van dag tot dag Woensdag 8 december In de Amsterdam ArenA speelt Ajax in de Champions League met 2-2 gelijk tegen Bayern München. Aangezien de andere poulewed strijd, tussen Maccabi Tel-Aviv en Juventus, ook in een remise eindigt, plaatst de ploeg van Ronald Koeman zich voor de knock-out- ronde van de UEFA Cup. Donderdag 9 december Ronald Koeman besluit Tomas Galasek te benoemen tot aanvoer der. Aanleiding is de opstelling van Rafael van der Vaart in de aanloop naar het cruciale Champions- Leagueduel tegen Bayern. Jong Ajax wint met daverende cijfers van Jong RKC. In Waalwijk verslaat de ploeg van John van den Brom de tegenstander met maar liefst 7-1. Zondag 12 december In de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar 2004 wordt Ajax' werklust tegen het zeer defensief op gestelde Vitesse twee minuten voor tijd beloond met een treffer van Ryan Babel, 1-0. Maandag 13 december De 'Kleine Klassieker' tussen Jong Ajax en Jong Feyenoord, die in de ArenA gespeeld wordt, eindigt in re mise: 0-0. Dinsdag 14 december In Elche (Spanje) speelt Ajax een oefenwedstrijd tegen FC Barcelona. De ploeg van Frank Rijkaard wint via twee doelpunten van Eto'o met 2-1. In de tweede helft is bij de Amsterdammers de 17-jarige Armeense stagiair Edgar Manucha- ryan van de partij, die eerder die dag in zijn vaderland is uitgeroepen tot voetballer van het jaar. De aanvaller moet echter na 13 minuten alweer naar de kant aangezien hij het middenvoetsbeentje van zijn rechtervoet breekt. Naar verwachting is hij drie maanden uitgeschakeld. Woensdag 15 december Terug in Amsterdam brengt de selectie het jaarlijkse bezoek aan de kinderafdeling van het VU Medisch Centrum. Vrijdag 17 december Tijdens de loting voor de derde ronde van de UEFA Cup wordt Ajax gekoppeld aan AJ Auxerre. De Ajacieden spelen eerst thuis te gen de ploeg uit Frankrijk. Zondag 19 december Met een 4-0 overwinning op FC Groningen profiteert Ajax in de laat ste wedstrijd voor de winterstop optimaal van de nederlagen van concurrenten PSV en Feyenoord. Twee goals komen van de voet van de jarige Ryan Babel. De selectie sluit de eerste helft van het seizoen af met een feestje in het restaurant van René Froger. Woensdag 22 december Ajax en Daniël de Ridder bereiken overeenstemming over een contract tot en met 30 juni 2007 op basis van verbeterde voorwaarden. Donderdag 23 december Ajax versterkt zich met Angelos Charisteas. De Griekse spits tekent een contract tot 1 juli 2008. Dinsdag 4 januari Nadat de selectie de eerste training van het nieuwe jaar heeft afgewerkt wordt in de perskamer van de Amsterdam ArenA Ajax' nieuwste aanwinst gepresenteerd aan de pers. Met KRC Genk bereikt Ajax over eenstemming over de onmiddellijke transfer van Tom Soetaers. Woensdag 5 januari Tijdens de training breekt Bogdan Lobont de middelvinger van zijn rechterhand. Naar verwachting duurt het herstel van de doelman, die net terug was van een kniebles sure, ongeveer zes weken. Ajax, Feyenoord en PSV besluiten in geza- februari 2005 71

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 71