Na drie jaar te hebben overwinterd in Portugal sloeg Ajax het trainingskamp dit seizoen op in Zuid-Afrika. Naast pittige trainingen en twee oefenduels namen de Ajacieden ook de tijd voor een voetbalclinic in een van de townships van Kaapstad. NIS5 ■n Social responsability Geslaagde stage in tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Zes jaar geleden verbleven de Amsterdammers onder de toen malige trainer Jan Wouters ook al eens in de Afrikaanse zon. Deze winter was het trainings complex van Ajax Cape Town (de club waarin Ajax een meerderheidsbelang heeft van 51 procent), Ikamva, het toevluchtsoord voor de selectie en staf van trainer Ronald Koeman. Tot zijn volle tevredenheid: 'In allerlei opzichten was het goed in Kaapstad. Het weer was natuurlijk uitstekend, en er is nauwelijks tijdverschil met Nederland, wat ook prettig is. Bij Ajax Cape Town konden we goed trainen, het veld was prima, zeker in vergelijking met andere Afrikaanse velden. En het hotel was ook goed, dus ik kan spreken van een goed verblijf hier.' Bovendien lag de trainings accommodatie op slechts een kwartiertje afstand met de bus, wat ook niet ver keerd was. Er was zelfs een optie op een trainingsveld op twee minuten afstand van het hotel, maar de kwaliteit van dat veld kon niet tippen aan die van Ikamva. Op de eerste wedstrijddag van het trai ningskamp vertrok de bus met spelers naar Langa, een van de beter georgani seerde townships van Kaapstad. Daar woonde de selectie een door Ajax Cape Town georganiseerde voetbalclinic bij. Ongeveer honderdtwintig kinderen kregen voetballes en doorliepen aan de hand van de Ajacieden een aantal voet balonderdelen. Ajax Cape Town organi seert, als enige club in Zuid-Afrika, dit soort clinics met regelmaat. Aan het begin van elk seizoen worden in alle districten van Kaapstad, dat zijn er 32, voetbaldagen gehouden. Aan elke clinic doen een paar honderd kinderen mee, die worden bekeken door de scouts 62 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 62