scheidsrechter willen worden Buitenstaander Hester Maij (1969) is nu tweeëneenhalf jaar wethouder van milieu, openbare ruimte en groen, sport en recreatie en de gemeentelijke bedrijven, zoals het GVB en Stadstoezicht. Wat betreft de sport maakt ze zich sterk voor meer topsportevenementen in de hoofdstad. De slogan 'Amsterdam, Capital of Sports' moet volgens Maij nog meer worden uitgedragen. Ze is een frequent bezoekster van de Amsterdam ArenA. Niet alleen vanuit haar positie als wethouder, want als ze dat niet was geweest, zat ze met een seizoenkaart op de tribune. Hester Maij zou wel tekst Jeroen van den Berg fotografie Tessa Posthuma de Boer Op haar kaartje staat: wet houder van milieu, openbare ruimte en groen, sport en recreatie en de gemeentelijke bedrijven, zoals het GVB en Stadstoezicht. Het is een hele mond vol en je kunt je zelfs afvragen of één en dezelfde persoon zoveel belangrijke en verantwoordelijke portefeuilles aankan. Maij, de eerste vrouwelijke wethouder sport, is de eerste om te erkennen dat het een loodzware combinatie is, maar het is haar niet aan te zien dat ze hieronder lijdt. Want hoe vaak zien wij in het openbaar niet een vrolijk lachende Maij? In dit gesprek zal het niet anders zijn. Ze ontvangt ons in haar ruime werkkamer in de Stopera en wisselt gedurende een uur lang voorzichtig gegiechel af met zo nu en dan een bulderende lach. Maij was zelf ooit een zeer verdienstelijk turnster. Daarnaast deed ze ook aan paardrijden. 'De typische meisjessporten dus,' zegt ze daarover. Het is indirect ook een verklaring voor haar interesse in voetbal. Maij: 'Misschien is het juist daardoor dat ik altijd heel alert ben geweest bij het kijken naar een typische jongenssport als voetbal. Ik heb voetbal altijd erg leuk gevonden, ook doordat de spelregels zo simpel zijn. Iedereen kan het spel spelen. Mijn band met voetbal is er dus al van jongs af aan. Waar ik ook woonde, ik zat regelmatig in een sta dion. Misschien is het niet zo verstandig om dat hier in dit blad te zeggen, maar ik heb zelfs enkele jaren een seizoen kaart bij PSV gehad, toen ik in Eindhoven woonde. Toch is de band met Ajax altijd het sterkst geweest, want ik ben in Amsterdam geboren.' Ze woont nu alweer een kleine vijftien jaar in Amsterdam. Maij: 'Als het even kan, ga ik bij Ajax kijken. Maar ik bezoek ook regelmatig wedstrijden van clubs die in de hoofdklasse van het ama teurvoetbal spelen. Daar kom ik ook graag. Hoewel ik zelf nooit heb gevoet bald, zie ik mezelf in de toekomst nog wel een keer optreden als scheidsrechter. Ik was zo bij de hand om op een bijeen komst met mensen van de KNVB te informeren naar het aantal actieve vrou welijke scheidsrechters. Lag er binnen een week een aanmeldingsformulier tus sen de post, met daarin uitgelegd de wij ze van aanmelding... Goed, ik heb het nu druk, maar ik ben echt van plan om dat te doen. Ik wil wel scheids worden.' Hoe is die band met Ajax precies ontstaan? 'Het mooie van Ajax vind ik de aanwas van eigen mensen. Jonge spelers, vaak uit de buurt, hebben de mogelijkheid om bij de eigen club door te breken. Nu staat er ook weer een jonge ploeg, zoals dat in de historie van Ajax vaker het geval is geweest. Dat spreekt mij aan. Niet met plat geld spelers kopen, maar zelf je jeugd sterk maken. Toen ik nog op school zat, was mijn band met de club meer gevoelsmatig.' Wie Maij in de ArenA ziet, zou denken dat er een enthousiaste supporter in het vak zit en niet de Amsterdamse wethou der van sport. Maij: 'Maar ik zit daar natuurlijk wel in de eerste plaats als wet houder. Toch ben ik bovenal supporter. Ik lever commentaar en veer als eerste op als er ook maar iets gebeurt op het veld. Wethouder of geen wethouder, het is sport. Er zijn mensen die weieens een doelpunt missen, maar dat is mij nooit gebeurd. Voetbal kijken is voor mij toch vooral ontspanning, ook als ik er voor mijn werk naar toega. Natuurlijk is februari 2005 41

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 41