Vlaamse Ghanees in Amsterdam Geboren in Ghana, getogen in Vlaanderen en gerijpt in Amsterdam. Zo ziet het jonge leven van Stanley Aborah eruit in een notendop. Misschien wel sneller dan verwacht debuteerde de 17-jarige middenvelder in de hoofdmacht van Ajax, maar nu is hij weer terug in de luwte van de beloften. tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst ook. Een dergelijke wedstrijd is zeer leerzaam voor hem.' In de kantine van de Toekomst geniet de Ghanees met Vlaamse tongval en kleine dreadlocks twee maanden later nog steeds een beetje na van zijn minutes of fame. Sinds de winterstop speelt Aborah weer bij Jong Ajax, maar wel met een handvol invalbeurten bij het eerste in zijn achterzak. Aborah herinnert zich nog goed dat trainer John van de Brom hem half oktober bij zich riep. 'Hij ver telde dat de trainers tevreden over me waren en dat ik de volgende dag met het eerste mee mocht trainen. Na die training vertelde Koeman mij op zijn kamer dat ik bij de selectie zat voor Heerenveen. Ik had er stiekem wel op gehoopt, maar ik was natuurlijk vreselijk blij. Mijn hele dag was goed.' Tegen Heerenveen merkte Aborah dat er toch wel een groot verschil is tussen een wedstrijd van Jong Ajax en de A-selectie. De spelers zitten al twee of drie uur van tevoren in de kleedkamer. Sommigen nemen nog een douche, ande ren laten zich uitgebreid masseren. Daar schrok ik wel even van. Gelukkig stap ten Van der Vaart en Sneijder meteen op me af om me welkom te heten. Pas toen ik er inkwam, vielen alle zenuwen van me af. Een schitterend gevoel om te horen dat heel zo'n stadion voor je klapt, dat geeft veel zelfvertrouwen. Voor Maccabi merkte je dat het hele elftal meer gespannen was. Ik heb die wedstrijd in een soort trance beleefd. Pas de volgende dag besefte ik dat ik in de Champions League had gespeeld.' Ghanees bloed Stanley Opoku Aborah werd op 23 juni 1987 gebo ren in de W Ghanese stad Kumasi. Toen hij drie was, ver- huisde hij naar België en op zijn tiende kreeg hij de Belgische nationaliteit. 'Het is 36 Het is zaterdag 16 oktober 2004. In de Amsterdam Arena zinkt Ajax naar de bodem van het moeras. Voor het eerst sinds december 2002 verliezen de Amsterdammers in de competitie een thuiswedstrijd. Dankzij doelpunten van Yilderim en Vayrynen neemt Heerenveen het eerste kwartier na rust een verdiende voorsprong. Op de tribune beginnen sommige toeschouwers al met witte zakdoekjes te wapperen. Toch biedt zelfs deze wedstrijd voor de echte fans nog een lichtpuntje. In de 76ste minuut trekt de nummer 30 van Ajax zijn trainings jack uit: Stanley Aborah (17) maakt zijn officiële debuut in de hoofdmacht. De jongeling doet zijn uiterste best om oorlog te maken in en rond het strafschopge bied, maar zijn inspanningen mogen niet baten. Selakovic bepaalt de eind stand op 3-1. Grote toekomst Een paar dagen later volgt meteen het Champions-Leaguedebuut van Aborah, in de thuiswedstrijd tegen Maccabi Tel-Aviv (3-0). In de 71ste minuut vervangt de Vlaamse Ghanees Rafael van der Vaart en de middenvelder krijgt twee goede kansen. De eerste keer schiet Aborah uit de draai net naast de paal, de tweede keer maait hij over de bal heen. Desondanks is trainer Ronald Koeman na de wedstrijd zeer tevreden over de debutant. 'Aborah is een zeer talentvolle speler. Hij is fysiek sterk, heeft snelheid en hij gaat een grote toekomst tegemoet. Zo'n speler wil i| je brengen en vanavond kon dat Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 36