Historische grond Het ploeterende Ajax werd onver wacht weer in het zadel geholpen toen verdediger Peter van der Heyden in de 42ste minuut een voorzet van Nicolae Mitea met de hand stopte. Wesley Sonck, niet erg populair in Brugge, bleef ijzig kalm onder het fluitconcert dat van de tri bune rolde en benutte de strafschop feilloos: 1-1. snel na een (hun eigen) misser, want mis ging het, op die koude dinsdagavond 9 december, in Brugge én Milaan. Om met het laatste te beginnen: Milan, dat al geplaatst was, speelde met veel invallers en verloor met 2-1 van Celta de Vigo. Ajax twijfelde voor de wedstrijd over het soort schoeisel dat gedragen moest worden; het veld was op sommige plaat sen hard en andere plaatsen zacht. En dan is het de eeuwige vraag: is een technisch beter elftal in het voor- of het nadeel op een slecht veld? Een goed bespeelbaar veld is essentieel voor zui verheid en balcirculatie, maar op een slecht veld moet het surplus aan tech niek toch ook voor tegenwicht zorgen? In het Jan Breydelstadion bleken veld en weer duidelijk in het nadeel van Ajax, dat jammer genoeg de altijd strijdende Galasek vanwege een spierblessure moest missen. Ajax startte met veel aan vallend ingestelde spelers (Sonck, Mitea, Ibrahimovic, Sneijder én Van der Vaart). Het veel fellere en hechter spelende Club Brugge kreeg (en miste) echter kans op kans, Bogdan Lobont was weer eens erg onzeker in het doel en de onvermijde lijke Brugse voorsprong na een half uur (Lange, na een blunder van Lobont) was dikverdiend. Vlak voor rust kwam Ajax gelukkig langszij, na een handsbal van Van der Heyden en een benutte strafschop van Wesley Sonck (die uitein delijk alle Ajax-treffers tegen zijn land genoten zouden maken). 1-1 bij rust, net als in Milaan. Na de pauze leek het iets beter te gaan, en Ibrahimovic kreeg twintig minuten voor tijd zelfs een grote kans, maar vrij voor het doel staand schoot de regelmatig van schoenen wisselende Zweed over. Een voorteken. Celta nam in Milaan een voorsprong en zelfs UEEA-Cupvoetbal ging voor Ajax verlo ren, nadat Saeternes vlak voor tijd, na blunders van Grygera en Lobont, het Jan Breydelstadion op zijn kop gezet had: 2-1. Het Jan Breydelstadion, waar Ajax vooraf een gezellig bezoekje leek te gaan afleggen, werd voor Ajax een bezoek aan de hel. Club Brugge werkte niet alleen harder en veroverde veel meer ballen, het was ook technisch beter op het ijzige veld. Ronald Koeman na afloop: 'Dit komt hard aan. Ik dacht dat mijn jonge ploeg verder was. Er is maar één remedie: kampioen worden.' Rafael van der Vaart klopt de Brugse doelman Verlinden, maar hij stond daarbij net aan buitenspel en de goal ging aan zijn neus voorbij. februari 2005 33

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 33