Pijntjes eens dat de oorzaak daarvan in de bliksemtransfer van de Zweed moest worden gezocht. Galasek: 'Na de verkoop van Zlatan dacht ik, net als de trainers, dat we goede vervangers achter de hand hadden. Ik had niet kunnen voorspellen dat het vertrek van Zlatan zo'n groot gemis zou zijn. Yannis en Soncky zijn andere spitsen, die moeten aanvoer hebben. Bij Zlatan was het meestal genoeg als je hem aanspeelde. Hij had de actie en kon verdedigers aan zich binden. Anastasiou en Sonck moe ten het van het combinatiespel hebben. Zij hebben wel aanvoer nodig vanaf het middenveld.' Die redenen zorgden voor de mindere periode, daar is Galasek van overtuigd, maar wat precies de oorzaak is van zijn blessureleed dit seizoen, is minder helder. De pijntjes zijn meer en erger geworden de laatste tijd. 'Ik was het niet gewend vaak en lang geblesseerd te zijn. Alleen in mijn beginperiode bij Willem II scheurde ik mijn kruisband af en moest ik de laatste wedstrijden van het seizoen vanaf de tribune volgen. Dat was moeilijk, want het spande er nog om of Willem II zou degraderen. Uiteindelijk werden we vijftiende en bleven we erin. Daarna heb ik nog een wedstrijd gemist en verder alles gespeeld. De laatste tijd echter kom ik er een paar weken in en sta ik er een paar naast. Dat is moeilijk. Ik moet leren accepteren dat het zo is. Accepteren dat ik alles moet doen om fit te blijven. Ik heb altijd zo'n drang om het snel te doen. Bij de rugblessure kon ik lange tijd wel rustig zijn. Tot een bepaald moment in het herstel en dan moet het weer snel.' De rust die hem in de kerstvakantie was gegund, moest hem van zijn laatste kwetsuur, een liesblessure, genezen. 'Ik dacht ook dat het over was. Ik had heel rustig aan gedaan, dacht dat het met rust zou genezen. Ik was dan ook verbaasd dat het na die rustperiode op de tweede dag weer terug was. Dat was wel weer moeilijk te accepteren. Ik zou na de eerste training binnen blijven om te trainen, maar 's ochtends voelde het wel goed en ik deed weer met de groep mee. Ik zou alleen niet schieten. Maar het ging toch niet zo goed als ik had gedacht.' Desalniettemin stapte Galasek met het team in het vliegtuig voor het trainings kamp in Zuid-Afrika. Niet heel gebrui kelijk als al duidelijk is dat een speler geen wedstrijdminuten zal kunnen maken. 'Dat we naar Zuid-Afrika gingen, vond ik goed. Het zou verfris send kunnen werken op de groep. Met nieuw enthousiasme naar een ver land om je voor te bereiden op de tweede helft van het seizoen. Dat kan alleen maar positief werken. Maar in Nederland kan alles snel weer verande ren rondom Ajax. Daar wordt alles weer groot gemaakt, wordt alles met een vergrootglas gevolgd. Ik ben blij dat ik erbij geweest ben. Ik heb voor het ver trek naar Zuid-Afrika een gesprek gehad met de dokter en de technische staf. Zij vonden dat ze voor een belangrijke spe ler en de aanvoerder een uitzondering moesten maken en mij mee konden 20 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 20