Het trainingskamp zit erop. Coort loopt op de luchthaven van Johannesburg en is klaar voor de vliegreis die ruim elf uur duren zal. Wil Coort met zijn doelmannen Hans Vonk en Maarten Stekelenburg. Zondag 16 januari Een dag nadat Coort met zijn geblesseerde keeper heeft gesproken, wordt een ander in Johannesburg ziek. Maarten Stekelenburg voelt zich, net als eerder in de week Kenneth Vermeer, niet lekker en kan tegen Moroka Swallows niet keepen. 'Een streep door de rekening,' vindt Coort. 'Maarten zou de hele wedstrijd keepen, waarna de technische staf een keuze zou maken wie de eerste keeper zal zijn voor de rest van het seizoen. Nu zullen de trainingen van volgende week en de gesprekken met de technische staf beslissend zijn.' De wedstrijd vindt hij matig. 'Ik zag dat de spelers niet meer konden. Dat is niet raar op een hoogte van tweeduizend meter. Voor een keeper is dat gemakkelij ker vol te houden. Het optreden van Hans was redelijk goed. Beter dan woensdag.' Maandag 17 januari Op de laatste dag van het trainingskamp kan Coort lekker met Vermeer aan de slag. Vonk werkt aan zijn herstel na de wedstrijd, terwijl de weer iets fittere Stekelenburg in het krachthonk van het hotel aan de gang gaat. 's Avonds zit het kamp erop en gaat de vlucht van Johannesburg terug naar Amsterdam. 'Het is een goede week geweest,' blikt Coort terug. 'Cape Town was fantastisch, Johannesburg iets minder. De ziektes van Kenneth en Maarten waren niet prettig, maar we hebben genoeg arbeid verricht om klaar te zijn voor de tweede helft van de competitie.' februari 2005 17

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 17