Vanaf de tribune in het Midland Stadium in Johannesburg kijkt Coort, gezeten naast Klaas Nuninga en John Comitis van Ajax Cape Town, toe hoe zijn keeper het er vanaf brengt. Vrijdag 14 januari Gelukkig is vrijdag een halve rustdag. Na een ochtendtraining mag ie dereen kiezen wat te doen. Coort gaat naar het strand van Camps Bay. 'Ik ben zes jaar geleden met Ajax in Zuid-Afrika geweest. Toen waren we veertien dagen in Kaapstad en hebben we alle grote excursies ge daan,' verklaart hij zijn keuze. Een succes wordt het niet. 'Het waaide zo hard dat je niet eens het strand op kon. Dus hebben we maar lekker gegeten op een terrasje en 's avonds gingen we met de hele selectie naar een typisch Afrikaans restaurant waar zestien verschillende gerechten uit allerlei Afrikaanse landen op tafel kwamen. De zang en dans werden verzorgd door de dames die ons bedienden. Daarna gingen we tot half een naar een discotheek, waar dankzij bemiddeling van Ajax-Cape-Towndirecteur John Comitis de mannen in trainings pakken toch naar binnen mochten. Om half een was de vrije dag voorbij en vertrok de bus terug naar het hotel.' Wil Coort probeert Bogdan Lobont te pakken te krijgen. De Roemeen is weer geblesseerd en kreeg van de technische staf een week vrijaf om het hoofd leeg te maken. De keeper en zijn pupil hadden beloofd elkaar op de hoogte te houden. Het tijdsverschil tussen Barbados en Kaapstad is niet bekend bij Coort. Pas op zaterdag lukt het hem contact te krijgen. Zaterdag 15 januari Op zaterdag lukt het Coort eindelijk om Bogdan Lobont op Barbados aan de telefoon te krijgen. De doelman, die een week verlof kreeg van de technische staf na een nieuwe blessure, lijkt verheugd zijn trainer te horen en kletst tegen zijn gewoonte in Coort de oren van het hoofd. Van een afstand volgt Coort de gebeurtenissen tijdens de clinic in Township Langa. 'Vanuit mijn functie hoefde ik niets uit te leggen of deel te nemen aan de onderdelen. Zo kon ik het rustig bekijken. Op dit soort momenten besef je hoe goed we het eigenlijk hebben.' 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 16