De week van Wil Coort Ook voor keeperstrainer Wil Coort was de trainingsweek in Zuid-Afrika geslaagd. Hoewel twee van zijn drie doelmannen ziek werden, heeft Coort genoeg arbeid kunnen verrichten om Maarten Stekelenburg, Hans Vonk en Kenneth Vermeer (mee als vervanger van Bogdan Lobont) klaar te stomen voor de tweede helft van de competitie. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Dinsdag 11 januari De week van Wil Coort begint dinsdag in het prachtig gelegen Radisson Sas Hotel Waterfront in Zuid-Afrika, waar Ajax het trainingskamp heeft opgeslagen. De start is ietwat ongewenst. De keeperstrainer schuift na een lange vlucht en een zeer korte maandagnacht te laat aan voor het ontbijt. Maar hij krijgt clementie van de hoofdtrainer. De boete hoeft hij niet te betalen, want het was niet zijn schuld dat de wekdienst hem oversloeg. Wel krijgt hij de terechtwijzing naar het hoofd dat iedereen ook zelf zijn wekker moet zetten. Het hotel waar Ajax bivakkeert ziet er weer prima uit, maar helaas moet één keeper apart liggen. Het aantal spelers dat mee op reis is, is namelijk oneven. Meestal zoekt Coort voor zijn drie keepers een kamer met drie bedden of twee kamers met een tussendeur. In dit hotel is dat niet mogelijk. Hans Vonk mag alleen liggen; het privilege van de 'ouderdom'. De nacht na de vlucht zijn de spelers stijf en Coort stuurt zijn keepers het eerste halfuur mee met looptrainer René Wormhoudt. Dat is immers een goede warming-up. Zelf loopt hij ook mee. Daarna gaat hij aan de slag. Met Jong-Ajax-keeper Kenneth Vermeer kijkt de trainer het nog even aan. Hoewel hij verreweg het fitst is van het drietal - Vermeer kwam met Jong Oranje in januari al een keer in actie - is het niveau voor het jonge talent wel een stuk hoger dan hij gewend is. In het laatste partijtje dat de spelers doen, mag Vermeer dan ook uitrusten. De hitte in Kaapstad - rond de 30 graden - is niet van invloed op de invulling van de training. 'Er moet alleen meer gedronken worden,' zegt Coort. De middagtraining wordt gebruikt om de keepers conditioneel bij te spijkeren. 14 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 14