Ajax in kwartfinale Amstel Cup Ronald Koeman: 'Ik heb mij wel geamuseerd' Ajax nam in de bekerwedstrijd tegen SC Heerenveen revanche voor de eerder dit seizoen geieden 1-3 nederlaag. De Ajacieden hadden voortdurend het overwicht van het spel, maar zetten pas in de slotfase de wedstrijd naar hun hand (2-0). De ploeg van Ronald Koeman verbeterde zich ook ten opzichte van het vorig seizoen toen het team al in de achtste finale van het Amstei-Cuptoernooi strandde. tekst Monique Janse Een historisch moment: Angelos Charisteas' eerste goal voor Ajax in een officiële wedstrijd. Koeman zette dezelfde elf spe lers in de basis als in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Zij kregen weer het vertrouwen van de trainer, en beschaamden dat niet. Want in de eerste thuiswedstrijd na de winterstop trok Ajax direct fel van leer. Met de voor eigen pu bliek debuterende Angelos Charisteas in de punt van de aanval rolde de ene na de andere combinatie over de slecht ogende grasmat. Al na een kwartier had het verschil op het bord kunnen en misschien ook wel moeten staan, 'maar de scherpte voorin ontbrak nog. Een goal van Rafael van der Vaart werd wegens buitenspel afgekeurd. 'Toch hing een doelpunt de hele wedstrijd in de lucht,' verkondigde Koeman. 'En we verdienden ook een goal.' Maar het was Heerenveen dat tijdens een van de spaar zame aanvallen via een af standsschot van Klaas-Jan Huntelaar de paal raakte. Ook Ajax was vijf minuten voor rust wederom dicht bij een doelpunt, maar de kopbal van Zdenek Grygera ging via de onderkant van de lat het doel weer uit. In de aanval had de Tsjech dus pech; verdedigend gaf hij samen met Julien Escudé ook nu zeer weinig weg en de Friese forma tie van trainer Gert-Jan Verbeek kwam er dan ook nauwelijks aan te pas. Maar intussen tikte de tijd ge woon door, en dan blijft het in een bekerduel altijd spannend. 'Dan kan het toch zomaar 0-1 worden,' droomde Verbeek na afloop. 'Of er komt nog een verlenging en gaan we via penal ty's alsnog naar de volgende ronde. Maar eigenlijk is het wel terecht dat Ajax heeft gewon nen,' gaf hij toe. Hoewel pas in de 88ste minuut, slaagde de thuisploeg er uitein delijk in het verschil in de stand tot uiting te brengen. Angelos Charisteas scoorde zijn eerste goal in de Amsterdam ArenA. 'Dat hij zelf na afloop al zei dat hij over zichzelf niet tevreden zou zijn geweest als hij niet had gescoord, is prettig,' compli menteerde Koeman zijn nieuw ste Griek. 'Ik ben tevreden over zijn functioneren in het team.' De matchwinnaar werd Charis teas echter niet. Twee minuten na het openingsdoelpunt schoot invaller Ryan Babel na een fraai opgezette een-twee met de andere invaller Steven Pienaar prachtig hard en strak binnen, 2-0. 'Hoewel het lang 0-0 bleef, heb ik mij wel geamu seerd,' aldus Koeman. Tijdens de loting voor de kwartfinale na afloop van de wedstrijd werd Ajax gekoppeld aan ADO Den Haag. Koeman is niet ontevreden met de Haagse ploeg als tegenstander. 'Ik heb natuurlijk altijd de voorkeur voor een thuiswed strijd, maar het uitduel tegen ADO is normaal gesproken een wedstrijd die we moeten winnen.' Invaller Ryan Babel stelde de winst veilig. De aanvaller staat na het tweede doelpunt van de wedstrijd samen met Wesley Sneijder en Mauro Rosales bovenaan Ajax' topscorerslijst. AMSTEL CUP - UITSLAGEN EN PROGRAMMA 1/8 Finales 25 01 2005 Go Ahead Eagles - Willem II 0-1 25 01 2005 PSV - FC Volendam 4-0 25 01 2005 FC Dordrecht - FC Den Bosch 1-3 26 01 2005 AD0 Den Haag* - FC Twente 1-1 *wns 26 01 2005 AZ - Feyenoord 1-3 26 01 2005 NAC Breda - FC Utrecht 2-1 nv 26 01 2005 TOP 0ss*-RKC Waalwijk 1-1 *wns 27 01 2005 Ajax - SC Heerenveen 2-0 Kwartfinales 1/2/3 03 2005 AD0 Den Haag - Ajax 1/2/3 03 2005 i Feyenoord - NAC Breda 1/2/3 03 2005 PSV - TOP Oss 1/2/3 03 2005 Willem II - FC Den Bosch Maxwell en Hatem Trabelsi bejubelen de Griekse spits na zijn goal. 12 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 12