Lucky-Ajax-leden geëerd De aftrap Een roep die geldt De club van oud-spelers van Ajax hield zijn jaarlijkse galafeest net als vorig jaar in het chique Hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Het was weer een groots weerzien. Tijdens het diner en het aansluitende feest was er volop gelegenheid voor de oude garde om herinneringen op te halen aan tal van prachtige voetbalmomenten. Vijf leden ontvingen op de bijzondere avond de Lucky Ajax Erepenning. fotografie Simorie Freling Angelos Charisteas (nieuwe spits) 'Ik ben 24 jaar, prof en international. Met de druk die er hier zal zijn, kan ik omgaan. Ik heb op het EK laten zien wat ik kan.' Algemeen Dagblad, 05-01-2005 Uri Coronel (oud-bestuurslid en erelid) 'De club heeft 462 leden. Ik kan geen twintig joodse leden opnoemen. Dus het slaat nergens op Ajax een joodse club te noemen. Ook met het oog op de ge schiedenis slaat het nergens op, want Ajax is nooit een joodse club geweest. De identificatie van Ajax met joden is niet op feiten gebaseerd.' Het Parool, 08-01-2005 Johan Derksen (hoofdredacteur VI) 'Cruijff is eigenlijk fulltime journalist.' Het Parool, 12-01-2005 Ronald Koeman (weet wat een Ajax-spits moet kunnen) 'Als nummer 9 van Ajax is het niet genoeg alleen te scoren. Je moet continu aanspeelbaar zijn, oog heb ben voor de derde man, positie kunnen kiezen en be stand zijn tegen hoge verwachtingen.' Voetbal International, 12-01-2005 Jari Litmanen (wil blijven voetballen) 'Ik sta open voor alles. Ik heb geen voorkeur voor een bepaald land. Als er een club komt die bij me past, ben ik klaar om te praten. Er is nog geen concrete be langstelling. Bij Jong Ajax heb ik het voorlopig ook nog naar mijn zin.' Het Parool, 13-01-2004 Tomas Galasek (op Robbeneiland, waar Nelson Mandela negen tien jaar gevangen zat) 'Ik zou het hier nog geen half uur uithouden.' Het Parool, 15-01-2005 Nikos Machlas (over zijn landgenoot Charisteas) 'Ik ben ervan overtuigd dat Angelos een sensatie wordt in Amsterdam.' Algemeen Dagblad, 15-01-2005 Wesley Sonck (verhuurd aan Borussia Mönchengladbach) 'Het was simpelweg niet mijn ding om op rechts te hangen.' Algemeen Dagblad, 17-01-2005 Co Adriaanse (zoekt voor volgend jaar een nieuwe baan) 'Nee, ook een aanbod van John de Mol om wat voor de televisie te doen, heb ik nog niet gekregen. Lijkt me trouwens erg leuk, maar mijn voorkeur gaat toch uit naar een club.' Algemeen Dagblad, 17-01-2005 Johnny Heitinga (vice-aanvoerder) 'Ik was in de jeugd altijd aanvoerder en dat zal niet voor niets zo zijn geweest lijkt me. Louis van Gaal maakte me in Argentinië ook aanvoerder en in de wedstrijden die ik met Jong Oranje heb gespeeld was ik ook captain. Ik denk dus dat ik het wel in me heb. Ik voel geen extra druk met die band om mijn arm. Ik ben toch altijd al bezig met wat er om me heen ge beurt. Zowel buiten het veld als binnen de lijnen.' Voetbal International, 26-01-2005 februari 2005 11 Het gala, dat werd opgeluisterd door artiesten als Donna Lynton, de Casino Showband, Hans Boskamp en Lesley Williams, werd gepresenteerd door Jan Buskermolen. Maar halverwege de avond nam Lucky-Ajax-voorzitter Theo de Groot het woord voor een gedenkwaardig moment: het uitreiken van de Erepenning. Sjaak Swart, Rinus Michels, Ger van Mourik, Wim Schoevaart en Bobby Haarms werden eervol onderscheiden. Na het formele gedeelte kon er tot in de kleine uurtjes worden gedanst. De ereleden met het bestuur van Lucky Ajax. Vanaf links Sjaak Swart, Werner Schaaphok, Ger van Mourik, Rolf Leeser, Theo de Groot, Rinus Michels, Wim Schoevaart, Bobby Haarms, Dick Schoenaker. Ajax-voorzitter John Jaakke en Lucky-Ajax-bestuurslid Tot in de kleine uurtjes werd er gedanst. Ger van Mourik en zijn vrouw gaven het Guus van Ham. goede voorbeeld. Arend en Annemieke de Roever met Rinus Michels.

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 11