na remise gehaald Bijna een uur 'uitgeschakeld' De aftrap minuut Ajax-Bayern Maccabi-Juventus 3e plaats 0 0-0 0-0 Ajax 9 0-1 Makaay 0-0 Maccabi 29 0-1 1-0 Dego Maccabi 38 1-1 Galasek 1-0 Maccabi 2-1 Mitea 1-0 Ajax 71 2-1 1-1 Del Piero Ajax 78 2-2 Ballack 1-1 Ajax 90 2-2 1-1 Ajax Grygera en De Jong halen verhaal bij de grensrechter nadat het doelpunt van De Jong is afgekeurd. Vanaf de negende minuut, toen Makaay Bayern München op voorsprong bracht, stond Ajax er slecht voor. In de 29ste minuut scoorde Dego in Tel-Aviv en stond Ajax er zelfs nog slechter voor. De gelijkmaker van Galasek gaf wat hoop, maar als er niets meer zou ver anderen, was Ajax uitgeschakeld. Door de 2-1 van Mitea stond Ajax er na 55 minten ein delijk weer beter voor dan Maccabi Tel-Aviv. Dankzij de gelijkmaker van Juventus stond Ajax er zelfs even heel goed voor. Dat duurde slechts zeven minuten. Toen trok Ballack de stand ook in Amsterdam weer gelijk. Nog steeds stond Ajax weliswaar 'derde', maar het was ineens wel weer buitengewoon spannend. Dat bleef het tot het laatste fluitsignaal. De strijd om de derde plaats Nigel de Jong glijdt de bal voor de voeten van Michael Ballack richting Tomas Galasek. De twee Ajacieden vormden samen met Wesley Sneijder het middenveld, waardoor daar geen plaats was voor Rafael van der Vaart. Nicolae Mitea heeft zich via een combinatie met Wesley Sneijder vrijgespeeld in het Duitse strafschop gebied en zal Ajax met een bekeken schot in de verre hoek op voorsprong brengen. Zdenek Grygera en Julien Escudé vorm den tegen Bayern wederom het hart van de Ajax-defensie. Gebroederlijk verlaten de nummers 10 het strijdtoneel. Bayern is door, maar dat was het al; Ajax gaat naar de UEFA Cup. Voor Van der Vaart was er daags na de wedstrijd minder goed nieuws: trainer Koeman nam hem zijn aanvoerdersband af vanwege zijn teleurstellende opstelling in de aanloop naar het cruciale Champions-Leagueduel tegen Bayern München. Vreugde bij de Ajacieden na Galaseks doelpunt. Tomas Galasek heeft uitgehaald voor de gelijkmaker. januari 2005 9

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 9