Hoe komt het dat jij voor voetbal hebt ge kozen, terwijl in jouw land vooral baseball, basketbal en ijshockey wordt gespeeld? Jonathan Kolikinder, Bathmen Op jonge leeftijd speelde ik veel voetbal, mijn broer en zus voetbal den al, dus ik ging ook. Voetbal vind ik vrijer dan bijvoorbeeld baseball waarbij je vooral stil staat. Bovendien kan je bij voetbal de wedstrijd invullen zoals jij dat wilt. Hoe ben je ontdekt in Amerika? Want in Amerika is voetbal helemaal niet zo populair als hier. Marit Halman, Emmeloord Misschien ben ik juist daarom ontdekt. Als een sport niet zo popu lair is, steek je er sneller bovenuit. Ik kwam al snel in de jeugdselectie vanaf 13 jaar en daarin werd veel aandacht aan je gegeven. Hoe denken ze in de Verenigde Staten eigenlijk over jou? Ben je daar een echte held of word je daar gewoon beschouwd als een goede voetballer? Bernard Polman, Driebergen Binnen de voetbalwereld ben ik misschien wel een beetje een held en dat komt vooral door het doelpunt dat ik voor Amerika maakte op het WK in de wedstrijd tegen Portugal. Maar ik ben geen beroemdheid. Ik word hier in Amsterdam veel meer herkend dan in Amerika. Wat vindt u van het Amerikaanse voetbal en zou het niet een ideale taak voor u zijn om het Amerikaanse voetbal op een hoger niveau te brengen met uw ervaring? Jorick Kuppers, Amsterdam Dat probeer ik als speler al te doen, net zoals veel jongens die ervaring opdoen in Europa, die bij het na tionale team proberen door te geven aan de spelers uit de Amerikaanse competitie. Ik denk er ook weieens aan om trainingen te gaan geven op jeugdvoetbalkampen om ze jong te leren hoe ze professioneler en beter kunnen voetballen. Maar daar ben ik nog niet mee aan de slag gegaan. Tegen Willem II stond je eindelijk weer in de basis. Maar jammer genoeg viel je weer geblesseerd uit, wat dacht je toen je daar op de grond lag? Michiel van den Broek, Zundert Het schoot zo in mijn hamstring en op dat moment dacht ik niet na over hoe lang het zou kunnen duren. De volgende dag werd duidelijk dat ik vier tot zes weken aan het herstel len zou zijn, maar daar ben je de eerste dagen niet zo erg mee bezig. Het streven is wel om voor de winterstop in elk geval weer in Jong Ajax te spelen. Heb je nou nooit het gevoel: ik stop met voetballen, want ik blijf maar aan het revalideren? Jordi Smit, Wezep Dat gevoel heb ik soms wel, maar zolang Ajax vertrouwen in mij heeft in de vorm van een contract, dan ga ik er nog met volle overtuiging voor. Wat gaf jou in de mindere tijden die je hebt gehad, kracht om door te gaan? Jos Frenken, Posterholt Familie, vrienden en mensen om mij heen hielpen mij om die kracht te vinden, want die heb je bij het revalideren hard nodig. In welk land zou jij graag bondscoach willen zijn als je een mocht kiezen? Michel van Heerde, Hattem In Amerika of Australië. In beide landen heerst een goede sportcultuur. Daar beleven ze de sport op een leuke manier. Die landen zijn de underdog van de voetbalwereld, waardoor de druk niet zo groot is. Welke speler was vroeger jouw favoriet en voor welke club was je vroeger? Ben Ongenae, Biervliet Ik was voor Real Madrid en dat kwam omdat mijn broer voor een club speelde die Real Santa Monica heette. En Hugo Sanchez speelde daar, die heb ik nog leren kennen om dat mijn trainer hem via via kende. Hij was mijn favoriete voetballer. Hoe voelt het om steeds in een bomvolle ArenA te spelen? Tobias Koppelman, Wijk bij Duurstede Dat voelt nog steeds schitterend. Als de spanning hoger is, dan ben ik scherper, ben ik beter bij de wedstrijd. Is er veel verschil qua populariteit tussen het Amerikaanse en Nederlandse voetbal? Debbie Klösters, Oss Ja, heel veel verschil. In Amerika zitten er bij een wedstrijd maximaal tien-, twaalfduizend mensen op de tribune. Hier is de sport veel groter. In Nederland is het volkssport nummer één, in Amerika zal de sport nog wel in de top 10 staan, maar op plaats 7 of 8. Wat mis je het meeste van Amerika? Jeffrey Muileboom, Opmeer Het lekkere weer van Californië, het hele jaar door. Wat vind je het leukste aan Nederland? Tatiana Hanson, Den Haag Een kaassóuflé. Zou je na je voetbalcarrière nog verder willen gaan in de voetbalwereld (bijvoor beeld als trainer)? Vera Nieuwkerk, Lelystad Dat weet ik nog niet. Ik ben nog steeds behoorlijk met voetbal bezig en als ik stop, zal ik het denk ik wel erg missen, dus misschien wel. Wat heb je in de tijd dat je niet voetbalde allemaal gedaan? Jeroen Spoelstra, Ermelo Revalideren kost veel tijd en energie, dus heel veel doe je niet. Maar ik lees boeken, luister muziek en kijk films. Nu je weer geblesseerd bent en je contract ten einde loopt, stel dat het niet wordt verlengd! Ga je dan terug naar Amerika of blijf je in Europa? Harry Legtenberg, Nijverdal Ik voel me erg thuis in Nederland, maar dan zal ik uitzoeken waar ik kan doen wat ik wil doen. Op dit mo ment wil ik voetballen en dan blijft Europa aantrekkelijker dan Amerika. Je bent al jaren in Nederland. Is er iets echt Nederlands watje nog nooit heb gegeten? Welk Hollands gerecht vind je lekker, en welke gerechten laatje liever staan? Sven Hoogenboom, Castricum Het heeft heel lang geduurd voordat ik haring durfde te eten. Ik dacht dat rauwe vis nooit goed voor je kon zijn, dat je er ziek van zou worden. Maar toen vertelde men dat het juist heel gezond is en toen heb ik het gepro beerd met veel uitjes en zuur. Nu vind ik het best lekker. En ik heb altijd te veel honger om iets te laten staan! Wat vind je van de herkiezing van Bush? Ben je het daarmee eens? En beterschap met je blessure! Louis Herrema, Leeuwarden Dank je wel Louis. Zelf zou ik op Kerry gestemd hebben, als ik het voor elkaar had gekregen via de com puter. Dat lukte dus niet, maar ik had liever een ander gezien dan Bush. Want ik vind dat Bush Amerika in het buitenland een negatief aanzien geeft. Hoe en met wie ga jij dit jaar kerst en oud en nieuw vieren? Kelly, Noordhoek Ik ga naar Los Angeles om daar met familie kerst te vieren. Dit jaar gaat voor het eerst mijn vriendin mee. 82 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 82