Escudé neemt Ajax bij de hand Broederstrijd in voordeel van Ronald beslist Ajax compleet Ajax - RBC Roosendaal Julien Escudé: RKC Waalwijk - Ajax Ronald Koeman: Holland Casino Eredivisie Zondag 28 november 2004 - Amsterdam ArenA - 47.637 Scheidsrechter: Peter van Dongen Ajax-RBC 4-1 (2-1) Scoreverloop: 13. Yannis Anastasiou 1 -0,23. Edwin de Graaf 1 -1 33. Maxwell 2-151Julien Escudé 3-184. Mauro Rosales 4-1 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell; Tomés Galasek (72. Nlgel de Jong), Rafael van der Vaart Wesley Sneijder; Mauro Rosales, Yannis Anastasiou (64. Stanley Aborah), Nourdin Boukhari (64. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen, Daniël de Ridder RBC: Maikel Aerts; Sidney Lammens, Robert Molenaar, Danny Hesp, Birger van der Ven, Bike Oliseh, Damien Hertog, Edwin de Graaf (64. Björn Daelemans); Jesper Hakansson, Tim Smolders (76. Danny Guyt), Paul de Lange Coach: Jan van Dijk Niet ingezet: Erwin Friebel, Juan Viedma, Robert Stols, Dam Yarn, Mohamed Ali Yeral Man van de wedstrijd: Julien Escudé Dankzij een voortreffelijk optreden van Julien Escudé nam Ajax de derde plaats in handen. Daarvoor was ook puntenverlies van Feyenoord nodig, maar uiteraard te vens een eigen zege op RBC. Die kwamen er allebei. Feyenoord speelde gelijk en Ajax won, in tegenstelling tot vorig seizoen; 4-1 Trainer Ronald Koeman kon niet dezelfde elf spelers laten beginnen als in de mid- weekse wedstrijd tegen Juventus. Ryan Babel, de jongeling die in Italië zo'n goede indruk achterliet, kampte met een knie- Nourdin Boukhari stelde Maxwell in staat de 2-1 te maken. blessure waardoor het elftal weer plaats bood aan Yannis Anastasiou. De Griek deed binnen het kwartier wat een spits moet doen: scoren. Hij was alert nadat een hard schot van Julien Escudé door doelman Aerts niet gepakt kon worden. Met een fraaie beweging passeerde Anastasiou de keeper en schoot de 1 -0 binnen. Maar lang genieten van de gewenste voorsprong kon Ajax niet, want na een verkeerde keuze van Maxwell in de verdediging kon Jesper Hakansson hard inschieten. Hoewel Hans Vonk zijn hand op de bal legde, schoot Edwin de Graaf die onder hem vandaan. 'Geen doelpunt', zouden vele scheidsrech ters zeggen, maar arbiter van dienst Peter van Dongen gunde het door blessures getergde RBC het doelpunt, 1 -1 Tien minuten later bezorgde Maxwell zijn club de verdiende voorsprong. Na een fan tastische aanval over links met Nourdin Boukhari schoot de Braziliaan met veel effect keurig binnen, 2-1. In de tweede helft groef RBC zich zo mogelijk nog meer in en verzandde het duel. Ronald Koeman probeerde met drie wissels binnen korte tijd de attractie- waarde omhoog te krijgen. Inmiddels stond het wel al 3-1 door een kopgoal van uitblinker Julien Escudé, die de vrije- trapvariant van Wesley Sneijder prima begreep. Na de wissels wist alleen Mauro Rosales zijn doelpuntje nog mee te pikken waardoor de Argentijn al op vijf goals (inclusief het doelpunt dat via Bus in het De Graafschap-doel belandde) staat sinds zijn komst eind augustus. Door de zege steeg Ajax naar de derde plaats op de ranglijst en kwam de ploeg boven aartsrivaal Feyenoord, maar het gat met nummer één PSV bleef tien punten. Ook nummer twee AZ is met vijf punten nog behoorlijk uit zicht. 'Mijn moeder gelooft het nooit' Het was niet zomaar een wedstrijd tussen RKC en Ajax deze jaargang. Voor het eerst in hun carrière troffen de broers Koeman elkaar als hoofdcoach van een betaald voet bal organisatie. Ronald Koeman koos voor hetzelfde team als vorige week. Het basisteam dat toen RBC met 4-1 klopte, trakteerde ook het team van broer Erwin op een nederlaag, 1-2. In een korte analyse een dag voor de ontmoeting gaf Ronald Koeman al aan dat het team van broer minder punten heeft, dan de ploeg eigenlijk verdient. Dat de trai ner van Ajax de spijker op zijn kop sloeg, bleek na afloop van RKC - Ajax. Zijn ploeg won met 1-2, maar daarmee kwamen de Amsterdammers zeer goed weg. Ook nu was een punt voor RKC zeker niet onterecht geweest, maar oud-Ajacied Michael Krohn- Dehli schoot in de slotfase op de paal. Het was dezelfde Deen, die in de zevende minuut een afstandsschot van Robert Fuchs dusdanig van richting liet veranderen dat Hans Vonk kansloos was. Daardoor kwam de thuisploeg op voorsprong. Lang duurde dat echter niet, want vier minuten later plaatste Wesley Sneijder, die alle ruimte kreeg van Jasar Takak, de bal uiterst beke ken in de rechterhoek onderhoek, 1 -1 Ajax kreeg het betere van het spel en kwam conform de verhoudingen op voorsprong. Khalid Sinouh zag de inzet van Tomas Galasek laat aankomen, stompte de bal weg maar die kwam pardoes voor de voe ten van Mauro Rosales. De Argentijn, die va ker dit seizoen liet zien geen moeite te heb ben met scoren, liep zijn zesde doelpunt eenvoudig binnen, 1-2. In de tweede helft kwam Ajax er nauwelijks aan te pas. RKC dicteerde en drong het onrustig en slordig spelende Ajax in de de- 'RKC had meer verdiend. Daar ben ik altijd reëel in, niet nu alleen omdat het mijn broertje is' fensie. De gelijkmaker hing in de lucht, maar die kwam er niet. Michael Krohn- Dehli, die een uitstekende wedstrijd speelde tegen zijn oude club, had het meeste recht op een goal. Nadat hij echter in de slotfase zijn mooie schot op de paal had zien belan den, kwam Ajax er nog gevaarlijk uit. Wesley Sneijder maakte bijna zijn tweede goal van de avond. Ook nu kwam de bal terug in het veld. Invaller Ryan Babel leek de rebound te benutten voor 1 -3, maar de ju nior-spits raakte eveneens het raamwerk van het doel, waardoor het 1 -2 bleef. Holland Casino Eredivisie Vrijdag 3 december 2004 - Waalwijk Mandemakersstadion - 7.200 Scheidsrechter: René Temmink RKC Waalwijk - Ajax 1-2(1-2) Scoreverloop: 7. Robert Fuchs 1 -0,11Wesley Sneijder 1 -1 42. Mauro Rosales 1 -2 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell; Tomés Galasek, Rafael van der Vaart (80. Nigel de Jong), Wesley Sneijder; Mauro Rosales, Yannis Anastasiou (61Ryan Babel), Nourdin Boukhari (75. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen, Daniël de Ridder RKC: Khalid Sinouh; Patrick van Diemen, Virgilio Teixeira, Serginho Greene, Marc van Hintum (79. Eddy Putter), Alfred Schreuder Robert Fuchs, Jasar Takak, Jason Oost (72. Maarten Martens), Rick Hoogendorp (79. Jochen Jansen), Michael Krohn-Dehli Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Jurgen Wevers, Didi Longuet, Jerold Promes, Randy Rustenberg De Ajacieden hadden alle moeite met hun oud-clubgenoot Michael Krohn-Dehli, hier duellerend met Hatem Trabelsi. januari 2005 79

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 79