Ajax velt De Graafschap in tweede helft Tweede ronde onhaalbaar na nipte nederlaag Ajax compleet De Graafschap - Ajax Ryan Babel: 'Ik zal deze wedstrijd niet snel vergeten, dit was mijn eerste doelpunt voor Ajax 1Ik werk hard, doe mijn best en probeer bij de selectie te komen, dat is mijn doel' Juventus - Ajax Ronald Koeman: 'De manier waarop we verloren hebben, is heel anders dan tegen Tel-Aviv of Bayern München' 'Ik was zelf ook verrast met die twee doelpunten,' verklaarde Julien Escudé na afloop van de uitwedstrijd tegen De Graafschap. De Fransman, die voor Ajax pas één keer eerder doel trof, scoorde twee van de vijf Ajax-doelpunten in Doetinchem. 'Het eerste doelpunt kwam op een goed moment, want daarmee werd de score geopend. En dat ik daarna nog een keer scoorde, dat heb ik nog nooit gedaan. Alleen tijdens een training, maar nog nooit in een wedstrijd. Ik werd gefeliciteerd in de kleedkamer, dat was leuk natuurlijk. Maar belangrijker nog vind ik dat we hebben gewonnen en weer drie punten hebben. En voor mezelf hoop ik dat ik dit vaker zal doen.' De eerste helft kon Ajax op de Vijverberg niet door de Doetinchemse defensie breken. De doelpunten vielen allemaal in de tweede helft. Binnen het half uur stond de uitslag 0-5 op het scorebord. Mauro Rosales, Tomas Galasek en Ryan Babel tekenden voor de overige drie Ajax- doelpunten. De 17-jarige spits van Jong Ajax, die in de 64ste minuut inviel voor Anastasiou, scoorde zijn eerste doelpunt in het eerste elftal. Op vijfentwintig meter van het doel kreeg Babel de bal in zijn voeten. Hij draaide weg en haalde verwoestend uit: 0-4. 'Alsje de ruimte hebt, moetje schieten en niet nog iemand uit proberen te kappen of iets dergelijks,' legde Babel zijn prachtige doelpunt vol zelfvertrouwen uit. Ronald Koeman was tevreden over het optreden van zijn pupil. 'De ruimtes voorin waren heel klein en ik vond dat Anastasiou te vaak buitenspel werd gezet. Nu moet ik ook zeggen dat hij te weinig ondersteu ning kreeg vanuit het middenveld. Maar Babel heeft talent en hij is de laatste tijd goed bezig, dus mocht hij het proberen,' analyseerde de coach na afloop van de overwinning. Holland Casino Eredivisie Zaterdag 20 november 2004 - De Vijverberg, Doetinchem -11.000 Scheidsrechter: Dick Jol De Graafschap - Ajax 0-5 (0-0) Scoreverloop: 48. Julien Escudé 0-153. Mauro Rosales 0-2, 65. Julien Escudé, 0-3,66. Ryan Babel 0-4,71Tomas Galasek 0-5 De Graafschap: Rob van Dijk René Bot, Darije Kalezic, Dick Kooijman, Dave Bus; Magno Mocelin (69. Michael van der Kruis), Milan Berck Beelenkamp (60. ilja van Leerdam), Garry De Graef, Mamadou Zongo (52. Ruslan Valeev); Richard Haklander, Jhon van Beukering Coach: Gert Kruys Niet ingezet: Patrick Ax, Mirano Carrilho, Sander Duits, Aleksandr Klak Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Nigel de Jong; Wesley Sneijder, Tomas Galasek Maxwell; Mauro Rosales (68. Daniël de Ridder), Yannis Anastasiou (64. Ryan Babel), Nourdin Boukhari (78. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Anthony Obodai, Maarten Stekelenburg, Rafael van der Vaart, Thomas Vermaelen Ajax kon niet voorkomen dat Juventus ook het vijfde UEFA Champions-Leagueduel met 1-0 won. Maxwell hielp Juventus een handje door de bal in de veertiende minuut te verspelen aan Camora-nesi. Diens voor zet was een eenvoudige schietoefening voor Zalayeta, 1-0. Door de nederlaag is Ajax uitgeschakeld voor een plaats in de tweede ronde. De verwachting van Ronald Koeman dat Juventus misschien met een B-ploeg tegen Ajax zou aantreden, kwam niet uit. Nedved, Ibrahimovic, Camoranesi, Emerson en Thuram stonden allemaal op het veld. Cannavaro zat op de bank en alleen UEFA Champios League Dinsdag 23 november 2004 - Delle Alpi, Turijn - 6.865 Scheidsrechter: Konrad Plautz (Oos) Juventus - Ajax 1 -0 (1 -0) Scoreverloop: 15. Marcelo Zalayeta 1 -0 Juventus: Gianlugi Button; Alessandro Birindelli (85. Fabio Canna varo), Lilian Thuram I Paolo Montero, Gianluca Zambrotta; I Mauro Camoranesi (70. Rubén Olivera), Emerson, Alessio Tacchinardi, Pavel Nedved; Zlatan Ibrahimovic (78. Narcisse Kapo), Marcelo Zalayeta Coach: Fabio Capello Niet ingezet: Antonio Chimenti, Igor Tudor, Stephen Appiah, Manuele Blasi Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé. Maxwell; Nigel de Jong (70. Wesley Sneijder), Tomas Galasek, I Rafael van der Vaart Mauro Rosales, Ryan Babel (79. Yannis Anastasiou), Nourdin Boukhari (59. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen, Daniël de Ridder Del Piero was gespaard voor het duel. Fabio Capello wilde namelijk het zelfver trouwen bij zijn spelers vergroten zo pal voor het duel tegen Inter, dat het weekeinde erna op het programma stond. Trainer Ronald Koeman zette tegen al die ervaring onder andere Ryan Babel in. De 17-jarige spits kreeg de voorkeur boven Yannis Anastasiou. Koeman dacht vooral te kunnen profiteren van de individuele acties en de snelheid van de tiener. Babel speelde inderdaad een prima wedstrijd tegen de goed verdedigende Italianen. Hij bewoog veel en hield de bal een aantal malen goed vast voorin. Niet alleen Babel deed prima werk. Ook het centrum van de verdediging stond als een huis. 'Escudé en Grygera hebben het heel goed gedaan achterin. Ze hebben af en toe zelfs één op één ge speeld en dat deden ze uitstekend,' aldus de trainer. Maar zij waren kansloos op een individuele fout van Maxwell. Camoranesi profiteerde en bediende Zalayeta die met een prima schot de voor Ajax in de UEFA Champions League debuterende Hans Vonk kansloos liet. Er was pas een kwartier gespeeld. Na de voorsprong zorgde de ervaren ploeg van Fabio Capello ervoor, dat, op een enkele kans na dus, Ajax niet echt gevaarlijk kon worden in het met bijna zevenduizend men sen zeer slecht gevulde Delle Alpi. En met al die kwaliteit en die ervaring tegenover de jonge spelers van Ajax, was het inderdaad geen schande te verliezen. Maar dat het weer met 1-0 was, terwijl de opponent optisch niet veel beter was, maakte deze nederlaag opnieuw zuur. De Ajacieden hebben nu nog één kans om Europees voetbal na de winterstop veilig te stellen en dat is winnen van Bayern München in eigen huis. 'En dan hopen we dat Juventus tegen Tel-Aviv zijn sportieve plicht vervult. Maar daar mag je geen reke ning mee houden. Wij moeten minstens ge lijkspelen tegen Bayern. Dat verdienen we ook wel,' stelde Koeman na het duel tegen de Italiaanse 'Oude Dame'. ri 2005 77 Ryan Babel zette zijn eerste optreden in de hoofdmacht van dit seizoen luister bij door op fraaie wijze te scoren. Wesley Sneijder zoekt naar een opening in de hechte defensie van Juventus.

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 77