Ajax van dag tot dag met 3-0. Met Zdenek Grygera en Tomas Galasek in de basis komt Tsjechië in de slotfase langszij bij Macedonië. Grygera verlaat een kwartier voor tijd het veld. Wesley Sonck verliest met België het WK-kwalifi- catieduel tegen Servië- Montenegro met 2-0. De kansen op een ticket voor het WK 2006 in Duitsland zijn hierdoor voor de Rode Duivels nagenoeg nihil ge worden. Sonck wordt in de 66ste minuut vervangen. Wesley Sneijder is de enige Ajax-international die scoort in de midweekse interlands. De middenvelder zet Oranje in Barcelona op 3-0 tegen Andorra. Dat is te vens de eindstand. Met Hans Vonk op doel beleeft het nationale voetbalelftal van Zuid-Afrika een pri meur. Bafana Bafana wint voor het eerst in de geschie denis van Nigeria. Het wordt 2-1 in de 'Nelson Mandela Challenge Match'. Vrijdag 19 november Kiran Bechan gaat per direct van Jong Ajax naar FC Groningen. Oud-Ajacied Bertus Hoogerman overlijdt op 66-jarige leeftijd. De doelman stond bijna negen jaar onder de lat bij Ajax. Zaterdag 20 november Na een 0-0 ruststand maakt Ajax korte metten met De Graafschap. In Doetinchem scoort Julien Escudé twee keer en behaalt Ajax een keurige 0-5 overwinning. Zondag 21 november Ajax traint voor het Europese treffen tegen Juventus voor het laatst in eigen huis. Ronald Koeman laat tijdens de persconferen tie doorschemeren dat hij misschien met de 17-jarige Ryan Babel in de spits start. Het is al zeker dat naast Bogdan Lobont, Steven Pienaar en John O'Brien ook Johnny Heitinga het duel te gen de 'Oude Dame' wegens een blessure moet missen. Maandag 22 november Ajax arriveert in Turijn en werkt een training af in het Delle Alpi Stadion van Juventus. Jong Ajax hoeft niet af te reizen naar Waal wijk. Het duel in de Belof- tencompetitie is afgelast. Dinsdag 23 november Weer gaat het mis in Italië. Nu wint Juventus met 1-0 van Ajax, waarbij Ryan Babel inderdaad in de begin opstelling staat. Een fout van Maxwell wordt direct afgestraft door Zalayeta. De Amsterdammers kunnen daarna niet terugkomen in de wedstrijd. Woensdag 24 november Randy Rustenberg, voorma lig speler van Jong Ajax, te kent een profcontract bi RKC Waalwijk. Zondag 28 november Ajax werkt aan het doel saldo. Na de 0-5 in Doetinchem wordt nu RBC Roosendaal in Amsterdam met 4-1 verslagen. Maandag 29 november Dankzij een gezonde dosis vechtlust werkt Jong Ajax zich op De Toekomst langs het hooggeklasseerde Jong NAC. Thomas Vermaelen brengt zijn ploeg drie punten door in de slotfase raak te koppen, 2-1. De jarige Rasmus Lindgren trakteerde eerder in de wedstrijd zijn team op de openingsgoal. Dinsdag 30 november Julien Escudé ontvangt een uitnodiging om met een wereldelftal gecoacht door Johan Cruijff tijdens een benefietduel ten bate van de aids-bestrijding te spelen tegen Barcelona. De Ajacied komt de hele tweede helft in actie. Barq:a wint met 4-3. Woensdag 1 december Ajax maakt bekend dat het jaarlijkse trainingskamp in de winterstop wordt belegd in Zuid-Afrika. Op woens dag 12 januari speelt Ajax tegen Ajax Cape Town en zaterdag 16 januari staat in Johannesburg Sundowns tegenover de Amsterdam mers. Tevens wordt de oefenwedstrijd tegen Barce lona op 14 december offi cieel bevestigd. Vrijdag 3 december Ajax wint met krappe sok ken van RKC in Waalwijk, 1-2. Bijzonder is dat de broers Ronald en Erwin Koeman voor het eerst als trainers tegenover elkaar staan. Wesley Sneijder en Mauro Rosales scoren na mens de Amsterdammers. Zaterdag 4 december Sinterklaas brengt een be zoek aan het spelershome, waar de Ajacieden met hun gezin de goedheiligman ont moeten. Ajax Al neemt de koppositie weer over van Feyenoord na winst tegen Groningen en het Rotter damse verlies tegen PSV. In de 63 ste minuut van de wed strijd tegen De Graafschap breekt PSV het uit het sei zoen 1971-1972 stammende record van Ajax, dat toen 1082 minuten achtereen zonder tegendoelpunt bleef. Maandag 6 december In de Utrechtse Galgenwaard wint Jong Ajax met 1-0 van Jong FC Utrecht. Gaston Sangoy kopt in de eerste helft raak uit een fraai geno men vrije trap van Rachid Tiberkanine. januari 2005 69

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 69