Maandag 25 oktober - zondag 7 november Ajax van dag tot dag fotografie 11 Sander Nieuwenhuys Maandag 25 oktober Jong Ajax krijgt in de publiekloze Amsterdam ArenA een dure les. Zonder de echte scherpte te hebben wordt met 1-1 gelijkgespeeld tegen Jong Volendam. Rasmus Lindgren zorgt met zijn goal voor het punt. Dinsdag 26 oktober Ajax neemt met ontzetting kennis van het feit dat Roger Broomhall, de grote man achter het Amsterdam Tournament, plotseling is overleden. Vrijdag 29 oktober Op de Toekomst vindt de jaarlijkse reünie van de Bordjesclub plaats. Zaterdag 30 oktober Het Al-elftal van trainer Danny Blind wint eenvoudig van PSV Al. De 3-1 eindstand wordt al bij rust bereikt. Zondag 31 oktober Dankzij een doelpunt van Rafael van der Vaart in de 24ste minuut wint Ajax de thuiswedstrijd tegen NEC met de minimale score van 1-0. Door de nederlaag van Feyenoord en het gelijkspel van PSV loopt Ajax iets van de achterstand op beide teams in. Maandag 1 november Omdat de vliegreis naar Israël bijna vijf uur bedraagt, reist Ajax een dag eerder af naar Tel-Aviv. Daar staat woensdagavond de UEFA- Champions-Leaguewedstrijd tegen Maccabi Tel-Aviv op het program ma. Nog voordat het vliegtuig vanaf Schiphol opstijgt, dringt door dat er in Tel-Aviv een zelfmoordaanslag is gepleegd waarbij vier doden zijn ge vallen. Omdat de UEFA en de auto riteiten de veiligheid garanderen, is er van uitstel of afstel van het duel geen sprake. Een scherp Jong Ajax overklast ADO Den Haag. De 2-1 uitslag blijft echter aan de lage kant. Dinsdag 2 november Slecht nieuws vanuit Nederland dringt via de mobiele telefoons door. Tijdens de ochtendwandeling schokt het nieuws dat Theo van Gogh in Amsterdam is vermoord de selectie. Slecht sportief nieuws komt er vanaf de avondtraining in het Ramat Gan Stadion. Maxwell valt geblesseerd uit en zijn meespelen woensdag avond is onzeker, hoewel de trainer direct na de training nog positief is gestemd. Woensdag 3 november Maxwell kan inderdaad nigt mee spelen en de Braziliaan moet vanaf de kant moedeloos constateren dat de elf die wél spelen er niet veel van maken. Wat niemand voor mogelijk houdt, gebeurt. Ajax verliest na een zeer slechte wedstrijd met 2-1 van Maccabi Tel-Aviv en staat nu samen met de Israëlische opponent op drie punten. Omdat Juventus weer wint van Bayern München, is de Duitse ploeg met zes punten theoretisch nog binnen bereik. Vrijdag 5 november Pers en supporters maken zich druk over de gevolgen voor de trainer na de nederlaag in Israël. Maar Koeman zelf is vol vertrouwen. 'Het Koeman-effect is nog niet uitge werkt,' is de stellige mening van de trainer. Wel zegt hij vandaag dat er binnen het team dingen gaan veran deren. Zaterdag 6 november Ajax Al raakt de koppositie kwijt. Het duel in Arnhem tegen Vitesse wordt met 3-1 verloren en Feye noord passeert de Amsterdamse ploeg op de ranglijst. Zondag 7 november De gevolgen van het slechte optre den in Israël zijn voor de spelers groot. Liefst op acht plaatsen is het elftal dat in Tilburg tegen Willem II speelt, gewijzigd. Alleen de hele rechterflank met Hatem Trabelsi, Steven Pienaar en Mauro Rosales blijft staan. De drastische omslag heeft succes. Ajax wint, dankzij on der andere twee treffers van Rosales, met 3-1. John O'Brien speelt na lang blessureleed weer mee, maar hij moet opnieuw geblesseerd aan de hamstring het veld vroegtijdig verla ten. Voor Tomas Galasek betekent zijn invalbeurt dat hij zijn 350ste januari 2005 67

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 67