Het rampseizoeri 1964-1965 Jaap van Praag, de nieuwe voorzit ter, meende dat het kapitaal op het veld moest staan, niet op de bank. De nieuwe aankoop Klaas Nuninga (links) wordt op het Centraal Station welkom geheten door elftalleider Knijn en trainer Buckingham. techniek hebben wij.' Bremer verklaart dat de spelers voor een hoge plaats beter worden betaald, maar verder zal Ajax geen extra premie betalen. Hij laat daarop de historische uitspraak volgen: 'Misschien dat wij voor een "goede" nederlaag spontaan wat meer geven.' Ook Jan Melchers toont zich in zijn af scheidsrede een ziener: 'We gaan onge twijfeld een beetje rommelig seizoen te gemoet', al wenst hij alle Ajacieden 'een smak doelpunten' toe. Die komen er in de eerste wedstrijd. Thuis tegen Go Ahead wint Ajax ge makkelijk met 4-1. Siem Tijm (twee keer) en Sjaak Swart scoren, waarna debutant Klaas Nuninga 'met zijn laat ste trap 89 teleurstelllende minuten goedmaakt' (Het Parool). Een andere nieuweling, Frits Soetekouw, speelt af en toe te nonchalant volgens de krant. Nuninga wordt na zijn treffer 'bejubeld op een manier die ver boven de waarde van dit vierde doelpunt uitging' en hij ondervindt daarmee 'dat zijn medespe lers hem als een ploeggenoot beschou wen en niet als een dure buitenstaander'. Nuninga wordt flink in de gaten gehou den door de pers: de kersverse bruide gom 'verdween een beetje gehaast maar gelukkig glimlachend in de koele gang naar de kleedkamer'. Een week later lijdt Ajax bij ADO zijn eerste nederlaag. Vooral aanvallend blijkt de onmacht van de ploeg, waarin de 21-jarige Theo van Duivenbode» januari 2005 47

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 47