'Er zit weieens een minder seizoen tussen, dat moet je accepteren' Dat deed ik vroeger, en dat doe ik nu op de theatervoetbaltoernooien nog steeds. Helaas heb ik nooit op een club gezeten, daar heb ik wel spijt van. Ik heb op individuele sporten als judo en tennis gezeten. Als ik kinderen zou hebben, deed ik ze meteen op een teamsport. Dat is beter voor je sociale ontwikke ling, denk ik nu. Maar goed, zelf ben ik dus een individualist. Vandaar ook dat keepen. Als keeper heb je het min of meer zelf in de hand om een geweldige wedstrijd te spelen. Je bent niet afhanke lijk van medespelers. Ik speelde liever met 0-0 gelijk dan dat we met 2-1 wonnen. Nog zoiets: ik kan er bijvoor beeld absoluut niet tegen om iemand anders naast mij op het podium te heb ben. Ik moet alles alleen doen. Daarom geniet ik zo van keepers. Ik ga met een vaste vriendenclub ieder jaar naar NEC - PSV. Dat doen we al jaren, omdat iemand van ons clubje in Nijmegen is gaan wonen. Ik geniet ieder jaar van die wedstrijd, omdat Gentenaar in het doel van NEC staat, en dat vind ik een geweldige keeper. Maar ook Pagliuca, Buffon, Barthez en Campos zijn idolen van me. Ik houd van showmannetjes. 'Ik kom graag in het stadion en geniet dan enorm. Maar ik ben dan ook heel zenuwachtig en onrustig. Ik ben gevoelig voor applaus en massa's mensen. Een van de mooiste momenten was en is voor mij nog steeds het warmlopen van Jari Litmanen in de Champions-Leaguewedstrijd tegen Celta de Vigo. Het hele stadion scan deerde zijn naam. Man, wat moet jij je nu goed voelen, dacht ik bij mezelf. Schitterend, ik genoot! Tijdens een wedstrijd zit ik nooit stil, ik ben dan niet aanspreekbaar. Voor tv is het niet anders. Na de strafschoppenserie tegen Zweden op het laatste EK moest ik zelfs huilen. Tijdens die strafschoppen merkte ik al dat al mijn vingers trilden. Ik ben soms zelfs zo nerveus dat ik tijdens een wedstrijd op tv weieens wegloop als het te spannend wordt. 'De liefde voor Ajax is bij mij al snel gekomen. Heel gek is dat, als je het me nu vraagt, weet ik niet eens meer precies hoe het is ontstaan. Het zal wel met vriendjes en met mijn vader te maken hebben. Maar de belangrijkste reden is toch dat Ajax gewoon het leukste spelletje speelt. En de leukste spelers heeft, voor wie je graag naar het stadion gaat. Of het me dit jaar zwaar valt? Nee, helemaal niet! Ik wil daar graag iets over zeggen, want ik ben boos! Overal lees en hoor je dat het dit jaar niets is met Ajax. Wat een onzin zeg. Je kunt niet tien jaar aan de top staan, dat kan niemand. Er zit weieens een minder seizoen tussen, dat moet je accepteren. Let op, volgend jaar gaan we weer heel ver komen in de Champions League. Oké, zelf heb ik me af en toe ook vreselijk geërgerd aan Ibrahimovic, want hij deed geen reet maar scoorde wel. En juist dat scoren missen we nu zo verschrikkelijk. Maar daarin moet je wel realistisch zijn. Een goede spits is heel duur en die kan Ajax niet kopen. Gelukkig hebben we Rosales, dat wordt een grote. Kijk, de grote vraag van dit moment is eigenlijk: werkt het Koeman-effect nog? Zijn kwaliteiten zijn onomstreden, dus daar hoeven we het niet over te hebben. Maar ik zie ook dat Sneijder het wel goed doet in Oranje, terwijl hij het bij Ajax moei lijk heeft. Of een sportpsycholoog uitkomst kan bieden? Nee, dat lijkt me niet. Ik heb het zelf niet zo op zielenknij pers en volgens mij moet je niet aan een voetballer vragen wat voor jeugd hij heeft gehad. Dat wordt niets.' Voetballers bij de show 'Ik vind het een grote eer als voetballers mijn shows bezoeken. Zelf zie ik ze na tuurlijk niet altijd, maar via-via krijg ik altijd wel te horen wie er waren. Ik ben komiek. Dat is laagdrempeliger dan wanneer ik hoogstaand cabaret zou maken met een zekere politieke lading. Voetballers die mijn shows hebben bezocht, zijn in het algemeen enthousi ast, ik word gewaardeerd. Maar dit betekent niet dat ik feestjes kom 42 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 42