Individualist met sociaal hart Jochem Myjer Buitenstaander Komiek Jochem Myjer (27) zit in de lift. Zijn eerste show (Adéhadé) trok volle zalen en met zijn tweede show Yeee-haais het niet anders. De jonge Leidenaar, op 19-jarige leeftijd als een van de jongsten uit de geschiedenis winnaar van het Groninger Studenten Cabaret Festival, is nog lang niet klaar. De Ajax-fan wil zijn talenten zoveel mogelijk benutten en droomt openlijk van een uitverkocht Carré. Aan de voetballers zal het niet liggen, want die hebben de weg naar zijn optredens al lang gevonden. Een interview met een enthousiaste optimist. 'Ach, ik erger me zo aan al die mensen die zeggen dat het dit seizoen maar niets is met Ajax. Onzin, het komt allemaal goed!' tekst Jeroen van den Berg fotografie Sander Nieuwenhuys Myjer reageert bij het eerste telefoontje meteen enthou siast op de vraag of hij wil worden geïnterviewd voor deze rubriek. 'Ik, Jochem Myjer, in het Ajax Magazine Natuurlijk, hartstikke leuk joh. Ik ben fan. Wat een eer!' Zo zitten we enkele dagen later tegenover elkaar in zijn woonplaats Leiden. Op zo'n merk waardige herfstdag, waar het nu eens hard regent en zelfs hagelt, en dan weer heel zonnig is. Myjer treft het niet, want uitgerekend op weg naar het centraal gelegen café in de stad wordt hij tijdens het ritje op zijn Puch overgoten met wat ze dus zo'n typisch winterse bui noemen. Volledig doorweekt, maar niet minder enthousiast dan anders, snelt hij het etablissement binnen. Myjer begint direct te praten: 'Sorry hoor, maar voor dat we beginnen wil ik eerst even het Leidscb Dagblad lezen. Daarin staat een recensie over Yeee-haa, ik moet echt weten wat ze ervan vinden.' Gelukkig, de recensie is positief, zoals trouwens vrijwel alle kritieken over zijn tweede grote show goed, soms zelfs lyrisch zijn. Myjer weet dat zelf ook, maar tempert alle euforie. 'Het komt nog steeds voor dat ik een slechte kritiek krijgt. Dat gaat vrijwel altijd over de inhoud, maar niet over de vorm en pre sentatie. Vreselijk vind ik die slechte kritieken, ik slaap dan niet.' Eenmaal gezeten komt de druktemaker, zoals hij graag genoemd wil worden, tot rust. Hij geeft bij aanvang van het interview een waarschuwing: 'Oké, leuk, we gaan dus lekker over Ajax praten. Schitterend. Maar je moet niet talentvolle spelers behoorden. Ik be hoorde tot die categorie. Gelukkig mocht ik wel altijd meedoen en zo kwam ik in het doel terecht. In keepen ben ik uiteindelijk heel bedreven gewor den. Ik was niet bang voor de bal en beschikte over snelle reflexen. Als een voetballer met hoge snelheid op mij afkomt, ga ik met precies dezelfde snelheid op hem af. Dat schrikt af. schrikken wanneer ik over een half uur wegloop, want dan heb ik mijn ADHD- momentje en moet ik gewoon even bewegen. Maar laten we nu beginnen, want ik heb er enorme zin in!' Motorisch gestoord Myjer: 'Op school had je kinderen die zodanig motorisch gestoord waren dat je meteen zag dat zij niet tot de meest januari 2005 41

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 41