Jong Ajax verder in Amstel Cup Beloften Jong Ajax Het gaat goed met Jong Ajax. De ploeg van John van den Brom heeft zich ten koste van Jong SC Heerenveen geplaatst voor de kwartfinale van de Amstel Cup voor Beloftenelftallen en is koploper in de Beloftencompetitie. tekst Joris Zandbergen Jong Ajax heeft zich ten koste van Jong SC Heerenveen geplaatst voor de kwart finale van de Amstel Cup voor Beloftenelftallen. Nadat een week eerder de Friese ploeg met 4-2 in de competitie was verslagen, klopte het team van trai ner John van den Brom SC Heerenveen nu met 2-1. Een aantal vaste krachten in de selectie van Jong Ajax kon om ver schillende redenen niet meespelen in het bekerduel. Urby Emanuelson, Sebastian Rusculleda, Stanley Aborah en Kiran Bechan waren geblesseerd, Ryan Babel, Hedwiges Maduro en Kenneth Vermeer moesten zich melden bij Oranje onder 20 jaar en vaste invallers Thomas Vermaelen en Tom de Mul waren naar België afgereisd voor een jeugdinterland. Anthony Obodai en Tom Soetaers van de A-selectie versterkten het team van John van den Brom. Vanwege de vele af wezigen zaten drie A-junioren op de bank: Marijn Sterk, Michael Timisela en Robbert Schilder. Vier minuten voor rust zorgde Filipe Kasmirski voor de openingstreffer. Na een afgeslagen corner haalde de Braziliaan van een meter of dertig ver woestend uit, 1-0. In de tweede helft probeerde SC Heerenveen de thuisploeg met snelle counters te verrassen. Een kwartier voor tijd had dat effect. Jos Hooiveld zette zijn ploeg naast Ajax. De laatste minuut bracht de beslissing. Jerghinio Sahadewsing gaf goed voor vanaf rechts. Een verdediger van Heerenveen zette zijn hand tegen de bal, wat gezien werd door de scheidsrechter. Robin Muller van Moppes schoot vanaf de stip feilloos in: 2-1. Door de winst mag Jong Ajax in de kwartfinale van de Amstel Cup spelen tegen Jong NAC Breda. Dat duel wordt op 3 februari 2005 in Amsterdam ge speeld. Beloftencompetitie Jong Ajax blijft koploper in de Beloftencompetitie. In die klasse werd Jong ADO Den Haag met 2-1 geklopt in de Residentie. Gaston Sangoy nam beide treffers van de Ajacieden voor zijn reke ning. 'De uitslag van 2-1 doet misschien vermoeden dat het moeizaam was, maar dat was het beslist niet,' zei John van den Brom. De trainer en zijn assistent Fred Grim hadden de voorgaande week hun team erop gewezen dat gebrek aan scherpte zelfs tegen laaggeklasseerde ploegen voor puntverlies kon zorgen, zoals eerder in de thuiswedstrijd tegen Jong Volendam het geval was. De Amsterdamse Beloften lieten deze keer zien hun lesje geleerd te hebben, ui teraard tot grote tevredenheid van de trainer. 'We hebben goed gespeeld en waren scherp, geconcentreerd en toon den veel beleving. Het enige verwijt dat ik het team kan maken, is dat er niet meer gescoord is.' Spits Gaston Sangoy toonde zich in ieder geval wel doelge richt. De Argentijn scoorde een keer voor rust en een keer in de tweede helft. Ontploffende bal In een uiterst curieuze wedstrijd won Jong Ajax op de Toekomst met 4-2 van Jong Heerenveen. De overwinning was echter niet zo gemakkelijk als de uitslag doet vermoeden. Maar het merk waardigste was dat in de eerste helft een doelpunt van SC Heerenveen werd afge keurd vanwege... een ontplofte bal. Na dertien minuten kwam Jong Ajax al op voorsprong via een kopbal van Stanley Aborah. Jong SC Heerenveen kreeg na 23 minuten een vrije trap even buiten het zestienmetergebied. Jos Hooiveld meldde zich namens de Friezen en schoot hard in. Ajax-keeper Kenneth Vermeer kwam nog met zijn hak tegen de bal, maar die verdween met een plof toch in het doel. De knal waar mee het leer het doel in verdween was onnatuurlijk hard. Thomas Vermaelen protesteerde als een van de eersten tegen het doelpunt. De scheidsrechter was re soluut in zijn beslissing en keurde de treffer af. Wat bleek? De bal was ont ploft. Vermaelen: 'Ik had zondag op tv gezien dat er tijdens de wedstrijd Anderlecht - La Louvière een bal was ontploft. En ik wist meteen dat dat bij ons ook het geval was.' Gaston Sangoy bereidde enkele minuten voor rust de tweede Ajax-treffer voor. Taberima kon de inzet van de Argentijn nog net wegtikken, maar daar stond Tom de Mul die de bal simpel achter de doelman schoof: 2-0. Binnen tien minu ten na rust hadden Hersi, eveneens ex- Ajacied, en Samaras de gasten al langszij gebracht. Drie minuten voor tijd ge beurde echter dat wat bijna niemand meer voor mogelijk had gehouden. Rachid Tiberkanine zette een mooie aanval op, liep goed door, ontving de bal terug en passeerde met een bekeken schot Taberima in de linkerhoek. Ryan Babel, na een dik uur in het veld geko men voor Sangoy, haalde in de laatste minuut met een vlijmscherp schot uit en schoot schitterend in: 4-2. Karakter Jong Ajax hield op karakter en vechtlust Jong NAC Breda van het lijf: 2-1. Bij rust had Ajax al een grote voorsprong kunnen nemen, maar het raamwerk van het doel stond drie keer in de weg. Rasmus Lindgren zette zijn ploeg op voorsprong. Jong NAC deed na rust iets terug, maar Thomas Vermaelen besliste de wedstrijd in het voordeel van de Amsterdammers In de Utrechtse Galgenwaard wonnen de Amsterdamse Beloften met 1-0 van Jong FC Utrecht. Gaston Sangoy kopte in de eerste helft raak uit een vrije trap van Rachid Tiberkanine. Tegenvaller was dat Tom Soetaers het veld moest verla ten. De Belg kreeg een schop op zijn voet en moest worden vervangen door Etienne Esajas. Robin Muller van Moppes komt hoog voor een kopbal in het duel tegen Jong NAC. Voor de ongeluk kige Ajacied was dat voorlopig zijn laatste wedstrijd. Seizoen voorbij voor Muller van Moppes Robin Muller van Moppes heeft tijdens de training van Jong Ajax de voorste kruisband van zijn linkerknie afgescheurd. Het herstel neemt naar verwachting minstens acht maanden in beslag. Dit seizoen komt de speler van Jong Ajax der halve niet meer in actie. januari 2005 39

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 39