Leven in de brouwerij Gaston Sangoy De levendigheid van het Argentijnse voetbal. Dat kan spits Gaston Sangoy (19) toevoegen aan het spel van Ajax, denkt hij zelf. Hij heeft een jaar de tijd gekregen om zich te bewijzen bij Jong Ajax. Argentinos Juniors tekst//Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst De eerste maanden na zijn komst woonde Gaston in een gastgezin, maar inmiddels heeft hij een appartement in Amsterdam-West gevonden. 'Ik woon alleen en dat bevalt me prima. Ik ben zeker geen chefkok, maar ik kan een beetje koken en veel wat ze hier verkopen is al half klaar, dus zo moeilijk is het niet. Het ontbreekt me aan niets. En als er toch iets is, kan ik altijd bellen met iemand van de club of een van mijn Spaanssprekende collega's. Ik ben in middels redelijk gewend aan het weer, het eten en de cultuur. Wat me verraste is dat Nederlanders om zes uur 's middags eten, dat kende ik niet. In Argentinië eet je pas rond een uur of negen 's avonds. De mensen vallen me erg mee. Ik ben in Zwitserland en Duitsland geweest en daar waren de mensen heel "droog". De meeste Nederlanders zijn gelukkig vrolijk, iedereen maakt grappen en daar word ik zelf ook vrolijk van.' Gaston Sangoy groeide op in de Argentijnse provincie Entre Rfos. Al op zijn vijfde jaar begon hij met voetballen bij een club. 'Als klein jongetje voetbalde ik de hele dag, ook op school. En als ik thuiskwam, ging ik meteen voetballen met mijn vriendjes. Ik speelde ook in mijn eentje, dan schoot ik de bal gewoon de lucht in. Mijn ouders werden er helemaal gek van. Op mijn vijfde verjaardag kreeg ik van hen dan ook cadeau dat ik bij Argentinos Juniors mocht gaan spelen. Dan zette ik tenmin ste niet meer het hele huis op zijn kop.' Op dertienjarige leeftijd maakte Gaston de overstap naar de topclub Boca Juniors. 'De technisch directeuren van Entre Rfos wilden me eigenlijk op proef laten spelen bij een andere club, bijvoorbeeld bij het dichtbij gelegen Santa Fé, dat in de eredivisie speelt. Maar op dat moment kwam Boca. Iemand van de club had me gezien en mij uitgenodigd voor een soort talentendag. Er kwamen zeshonderd jongetjes naar Parana, een stad in Entre Rfos, om één dag getest te worden door Boca. Daarvan bleven in eerste instantie vier jongens over, onder wie ik. Maar uitein delijk was ik de enige die echt werd aangenomen.' Gaston Sangoy is met zijn donkere haar, donkere ogen, armband met kruisje en mo dieus oranje-grijze trainings jasje een opvallende verschij ning in de kantine van de Toekomst. Aan het interview met Ajax Magazine moet een tolk te pas komen. De jonge Argentijn spreekt nog geen Nederlands en slechts een paar woorden Engels. De aanvaller is wel druk bezig met het volgen van Nederlandse les. 'Het is een moeilijke taal, maar ik wil hoe dan ook Nederlands leren spreken, ook al zal het niet altijd correct zijn. Ik ken nu alleen wat losse woorden, over voetbal en wat je nodig hebt in huis. Bij Jong Ajax spreken de meeste spelers Engels met me. Als ik het niet begrijp, roep ik de hulp in van mijn team- en landgenoot Sebastian Rusculleda. Tot nu toe heb ik nog geen problemen gehad met de I communicatie.' fit

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 36