u Cadeautjes uitwisselen met het bestuur van Juventus. Roberto Bettega krijgt van John Jaakke een verzilverde schaal. Als Ajax buitenlandse clubs in Amsterdam ontvangt krijgen de bezoekers altijd Ajax-klompen met de clubnaam en de betreffende wedstrijd. Jaakke vertelt de ontvangers er dan bij dat Ajax ooit op klompen begonnen is. Dinsdag 23 november In de ochtend bezoeken sponsors en bestuur de Fiat- fabriek. John Jaakke blijft achter in het hotel om te wer ken. De voorzitter is tenslotte ook nog advocaat, 's Middags ontmoeten de bestuurders van Ajax en Juventus elkaar tijdens een lunch. Jaakke en de vice-presi dent van Juventus, Roberto Bettega, wisselen cadeautjes uit. Ajax geeft een verzilverde schaal met het clublogo, de datum en 'Juventus - Ajax' erin gegraveerd. Jaakke krijgt uit handen van de beroemde Bettega ook een schaal. De lunch is nog maar nauwelijks voorbij of het is alweer tijd voor het volgende culinaire agendapunt, het pre- match-etentje voor sponsors en gasten van Ajax. Tijdens het diner geven bestuurslid technische zaken Klaas Nuninga en oud-speler Aron Winter een toelichting op de opstelling. Voor en na de wedstrijd doet Jaakke nog alle moeite om Zlatan een presentje te geven, de beroemde Ajax-klompen met zijn naam erop. Het lukt niet. Italiaanse toestanden: degene die het zou regelen, heeft dit niet gedaan en als het moment eenmaal daar is, moet de bus weg. Woensdag 24 november Voor John Jaakke gaat de wekker erg vroeg. Om zes uur 's ochtends zit hij in het vliegtuig terug naar huis, met een overstap in Frankfurt. Het werk roept. Om één uur moet Jaakke een lezing geven in Utrecht. Door zo vroeg te vertrekken is er nog net even tijd om op kantoor de lezing voor te bereiden. De voordracht gaat over strategi sche overnames en financiële overnames en het verschil ertussen. De discussie na afloop wordt geleid door Paul Witteman. 's Avonds is er eindelijk tijd voor ontspanning. Als het voetbalschema het toelaat, gaat John Jaakke op woens dagavond naar yoga. Donderdag 25 november Zowaar een hele dag op kantoor, 's Avonds spreekt Jaakke in het Amsterdamse café Wildschut de Jonge Balie toe. Het onderwerp: Ajax. De jonge advocaten willen weten hoe de club in elkaar zit en hoe het juridisch werkt bij Ajax. Er wordt onder meer gesproken over de invloed van de beursnotering. f januari 2005 1 5

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 15