De week van John Jaakke Elke dag is van's ochtends vroeg (soms heel vroeg) tot's avonds laat (soms heel laat) gevuld. Met lezingen, be sprekingen, vliegreizen, lunches, diners, voetbalwedstrijden. Zelf noemt hij dat dan een normale week. Ajax-voor- zitter John Jaakke is een druk bezet man. Tussen de vele sportieve en representatieve beslommeringen door werd er nog gewoon gewerkt ook. tekst SimoneTacx Discussies over de opstelling tijdens de persborrel. John Jaakke in gesprek met de broer van Maxwell, links Erik Oudshoorn (NRC Handelsblad), rechts Klaas Nuninga. Maandag 22 november De week begint op maandagoch tend met het vertrek naar Turijn. Selectie, staf, directie, bestuur, sponsors, supporters: het Ajax-ge- zelschap vult al gauw een half vliegtuig. John Jaakke zit, van wege zijn lengte, zoals gewoonlijk vlak bij de ingang. Voor zover er gezeten wordt, want een goed deel van de vlucht wordt doorgebracht met het maken van praatjes met sponsors en supporters. De spelers worden met rust gelaten; die moeten zich concentreren op de wedstrijd. 's Avonds wordt er getraind in het Delle Alpi Stadion. Altijd een van de leukste momenten van de bui tenlandse uitwedstrijden. Met zo weinigen in zo'n groot, leeg sta dion, dat zorgt steevast voor een apart sfeertje. Er is dan ook even tijd om wat te praten met spelers en meegereisde pers. Na de training dineren de Ajax-be- stuurders en de sponsors in het fantastische restaurant La Pista, gevestigd in de oude Fiat-fabriek. De dag wordt afgesloten met de traditionele persborrel, die Ajax altijd geeft op de avond voor een uitwedstrijd. De broer van Maxwell is er ook bij en dat is erg gezellig. In de bar wordt druk ge discussieerd over de opstelling. Om beurten schrijven de aanwezi gen hun gewenste of verwachte opstelling op een flap-over. Keeper Hans Vonk is de enige vaste waarde. Alle andere spelers zwer ven over het papier. De voorspel ling van Jaakke dat Babel in de ba sis start, komt de volgende dag uit. 14 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 14