Ajax - SC Heerenveen AS' Ajax is record kwijt Amstel Cup: De aftrap Een roep die geldt Ajax speelt op donderdag 27 januari 2005 in het Amstel-Cuptoernooi tegen SC Heerenveen. Sinds de invoering van het betaald voetbal stonden de ploegen vier maal eerder tegenover elkaar in het bekertoernooi. Alle vier de ontmoetingen werden door Ajax gewonnen. De eerste keer, in 1963, moest er een verlenging aan te pas komen (3-2). Dertig jaar later troffen de ploegen elkaar in de Rotterdamse Kuip voor de finale. Het werd een zeer gedenkwaardige bekerfinale, gekenmerkt door een fantastische sfeer en veel doelpunten: Ajax won met 6-2. Nog geen half jaar later volgde een nog doelpunt rijkere bekerwedstrijd: in de derde ronde won Ajax met 8-3. De laatste wedstrijd was de halve finale uit 1998, toen Ajax met 3-0 won. De wedstrijd op 27 januari belooft dus een aan trekkelijke te worden: SC Heerenveen zal eindelijk eens een bekerwedstrijd van Ajax willen winnen, en Ajax heeft na de smadelijke 3-1 nederlaag die het dit seizoen in de competitie leed, wat goed te maken tegen de Friezen. Z,ie pagina 3 voor informatie over kaartverkoop. Het record hield meer dan dertig jaar stand, maar is nu dan toch gebroken. Heinz Stuy en Ajax werden in het seizoen 1970-1971 1082 minuten niet gepasseerd, PSV verbrak zater dagavond 4 december 2004 in de 63ste minuut van de wedstrijd tegen De Graafschap dat aantal. De Eindhovenaren hadden daar evenwel twee keepers voor no dig. De keepers Gomes en Zoetebier hebben na de overwin ning zonder tegendoelpunten bij De Graafschap (4-0) in de com petitie maar liefst 1110 minuten het doel schoongehouden. Ze verbeterden daarmee een record van doelman Stuy, die namens Ajax in het voorjaar van 1971 gedurende 1082 minuten niet werd gepasseerd. Stuy had de doelpuntenmaker van De Graafschap die zijn re cord in stand zou houden, bloe men beloofd, maar niemand in de ploeg van trainer Gert Kruys slaagde daarin. Om Stuy ook in het persoonlijk klassement te verslaan, heeft Gomes nog meer dan 200 minuten nodig. Hij is oud-Ajacied Edwin van der Sar wel voorbij. De inmiddels voor Fullham keepende 'Sar' bleef bij Ajax 846 minuten zonder tegentreffer. Dennis Bergkamp (ex-godenzoon) 'Ook al ben ik Nederlander, het is niet zo van: o, Ajax roept, hup, ooh, eindelijk, ik kan naar Ajax.' Sportweek, 02-11-2004 Wesley Sneijder (leerling) 'In een van die gesprekken vertelde Koeman me dat hij ooit door Cruijff een minuut na rust was gewisseld, enkel en alleen om iets duidelijk te ma ken. Dat voorbeeld heeft me aan het denken gezet.' Voetbalinternational, 03-11-2004 Jack Spijkerman (zag Ajax - Feyenoord) 'Meer zit er op dit moment niet in. Ajax mist een leider, een bikkelaar, een Van Halst.' Algmeen Dagblad, 20-11-2004 Rafael van der Vaart (columnist over zichzelf) 'De laatste weken krijg ik complimenten voor mijn voorbeeldige inzet.' De Telegraaf, 20-11 -2004 Leo Beenhakker (Graaf Leo) 'Je moet in dit vak verstand hebben van mensen. Het klinkt pedant en zo is het ook bedoeld, maar ik heb wel verstand van mensen.' Het Parool, 20-11-2004 Co Adriaanse (succestrainer) 'Het is een fijn gezicht hoor, op teletekst. AZ tweede.' Sportweek, 23-11 -2004 Arie van Eijden (algemeen directeur) 'Ik ben vier jaar werkzaam als algemeen directeur. In die vier jaar zijn we twee keer kampioen gewor den en voor het eerst sinds de beursgang hebben we positieve cijfers kunnen overleggen. Hé! Dat is toch niet zo'n slechte staat van dienst.' Sportweek, 30-11-2004 Ronald Koeman (broertje van Erwin) 'Als voetballer was het misschien nog leuker om tegen elkaar te spelen, want dan kwam je elkaar ook in het veld tegen, nu alleen erbuiten. Maar toen ik vrijdag even opzij keek en ik Erwin zich druk zag maken, dacht ik: hé, dit is toch wel een redelijk uniek moment.' Sportweek, 07-12-2004 Julien Escudé (speler wereldelftal) 'Wat ik ook fantastisch vond was dat Johan Cruijff ons coachte. Ook voor mij is hij een legende en na die avond nog meer. Natuurlijk speelden we in het klassieke 4-3-3-systeem, dat kan niet anders met Cruijff. Ik heb echt ademloos naar zijn aanwijzingen voor de wedstrijd zitten luisteren. Niet dat het allemaal zo bijzonder was, maar het ging erom wie het zei.' Voetbal International, 08-12-2004 Rafael van der Vaart (dissident) 'Ik ben een middenvelder. En ik wil op mijn eigen positie spelen.' De Volkskrant, 09-12-2004 teïÊté* 20 mei 1993: gehuld in het Heerenveen-shirt vieren de Ajacieden de bekerwinst. januari 2005 11

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 11