m Ajax uit De aftrap Van der Vaart in Club van 100 fotografie Louis van de Vuurst AMRO J*MRi A8N AMRO gevoel kreeg dat ik niet kon functioneren zoals ik vind dat zou moeten. Ik ben nog steeds van mening dat Ajax de UEFA Champions League kan winnen, maar dan wel met onder scheidend voetbal en niet zoals de rest van de wereld speelt. Speel je onderscheidend, dan moeten de anderen nadenken. Wij moeten met een 4 en een 10 tussen de linies spelen, want zo leiden wij op. Ik heb overigens een punt opgenomen in het beleidsplan waarin Koeman de ruimte krijgt om het resultaat te laten prevaleren. Dit jaar, althans. In de toekomst moet de structuur veranderen. Ik ben van mening dat je de lat altijd hoger moet leggen dan in werkelijkheid haalbaar is, want je moet ergens naar kunnen streven.' Dat de meningen dusdanig verschilden, heeft geleid tot het opstappen van de technisch directeur. 'Nu zal er meer con sensus zijn tussen de directie, het bestuur en de coach. Ik kan maar beter ruimte maken.' Achter de microfoon zaten louter teleurgestelde mannen. 'Deze bijeenkomst heeft een allesbehalve vrolijk karakter,' verwoordde Arie van Eij den de stemming. 'De presentatie van de goede jaarcijfers en het goede resultaat tegen Maccabi Tel-Aviv worden overschaduwd door het vertrek van Louis van Gaal. Het was niet de bedoeling dat we al na een jaar af scheid zouden nemen.' Ook John Jaakke betreurde de gang van zaken. Hij bena drukte nog maar eens dat de beleidsbepalers van Ajax zich unaniem achter het door Van Gaal opgestelde beleidsplan ge schaard hebben. Verschillen van inzicht over de uitvoering er van bleken echter onoverkomelijk. 'De weg van A naar B kan een rechte weg zijn, maar het kan er ook een zijn met zo nu en dan een zijpaadje. Soms moet je een stapje terug doen om er later twee vooruit te kunnen zetten.' Michel Sleutelberg 'Deze bijeenkomst heeft een allesbehalve vrolijk karakter.' Rafael van der Vaart is sinds de wedstrijd tegen AZ (0-0) opgenomen in de exclusieve Club van 100. De aanvoerder van Ajax speelde in Alkmaar alweer zijn honderdste com petitiewedstrijd in Ajax 1. Van der Vaart debuteerde voor Ajax 1 toen hij net een paar maanden 17 jaar was. Het was uit bij FC Den Bosch en de trainer op dat moment was Hans Westerhof. Exact een half jaar na zijn eerste optreden scoorde hij zijn eerste doel punt voor Ajax 1. Voor eigen publiek schoot hij Ajax naar een 3-0 voorsprong op Roda JC. Uiteindelijk zou Ajax het duel^^^^*1- besluiten met een 4-2 overwinning. In de huidige selectie is de aanvoer der niet de speler met de meeste 4^ competitieduels achter zijn naam. *3* Dat is Tomas Galasek, die in middels 118 eredivisieduels in het Ajax-shirt speelde. De Club van 100 wordt aangevoerd door Sjaak Swart met 463 competitiewedstrij den achter zijn naam. Rafael van der Vaart bereikte vo- y rige maand nog een mijlpaal. De wedstrijd tegen Macedonië bete kende alweer de 25ste interland van de jonge Ajacied. Tijdens het duel tegen Finland in de Amsterdam ArenA kreeg Van der Wart volgens traditie een schaal uitgereikt die hoort bij het spelen van 25 A-interlands. Van der Vaart in actie in zijn honderdste competitiewedstrijd. november 2004 9

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 9