Yannis Anastasiou geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je deze maand een vraag stellen aan Yannis Anastasiou. De aanvaller van Ajax antwoordde uitgebreid op een aantal veelgestelde vragen. 0Foot Fr.«k Wat was je mooiste moment uit je voetbal carrière? Kevin, Rijsehout Ik kan niet zo goed kiezen, als prof heb je altijd goede en slechte momen ten. Als ik er dan toch één moet noe men, is het de transfer naar Ajax op 31-jarige leeftijd. Dat was belangrijk voor mijn carrière. Hoe ben jij in Nederland komen voetbal len? Had je geen andere keus, bijvoor beeld naar Frankrijk? Remco Bakhuis, Geesteren Ik had meerder opties. Ik kon verhuurd worden aan een club in Spanje, ik ben getest bij Aston Villa. Maar in de Nederlandse competitie wordt aanvallend voetbal gespeeld, er is veel ruimte voor een spits. Roda JC ging in een nieuw stadion spelen, dus ik vond het een goede kans voor mij Waarom koos je voor Ajax en bleef je niet bij Roda JC? Want je wist dat het moeilijk werd een basisplaats te krijgen in de A-se lectie! Stefan van Bavel, Oosterhout Het was gemakkelijker geweest bij Roda te blijven, ik was daar zeker van een basisplaats. Maar als prof voetballer heb je ambities en wil je zo hoog mogelijk spelen. Ik wist dat Ibrahimovic de eerste keus zou zijn, maar ik kan bij Ajax nog veel leren. Was je opgelucht toen je tegen Roda scoorde? Jordi van Warmerdam, Spaarndam Niet zozeer opgelucht, wel blij om dat wij drie punten hadden. Ik heb een mooie tijd bij Roda gehad. Nu speel ik voor Ajax en doe ik mijn best voor deze club. De jongens van Roda vonden het wel jammer dat ik scoorde. Is er veel verschil tussen de fans in Nederland en Griekenland? Francisca Veenstra, Visvliet In Nederland gaan mensen voor hun plezier naar het stadion, met vrienden of familie. Ze willen een mooie wedstrijd zien. In Griekenland is het totaal anders, het is één groot geschreeuw op de tribunes, mensen zijn veel fanatieker. Het is een gekkenhuis eigenlijk. Wat vind je ervan dat Zlatan Ibrahimovic weg is bij Ajax? En wat heeft deze transfer veranderd voor jouw plaats in het elftal? Mark Hoogenweg Het is jammer dat Zlatan op de laat ste dag van de transfermarkt alsnog vertrokken is, maar het was een goede kans voor hem, Juventus is een van de grootste clubs van de wereld. Voor mij betekent het dat er nog twee spitsen zijn bij Ajax in plaats van drie. Ik zal meer kans krijgen om te spelen, want ik sta nu óf in de basis, óf ik kan invallen. Hoe ga jij met al de kritische woorden om naar aanleiding van de spitsen van Ajax op dit moment? P. Ros, Maarssen Ik heb geen probleem met kritiek, het maakt mij beter. Ik weet wat mijn kwaliteiten zijn en wat niet. Voetbal is echter een teamsport, het gaat om het collectief. Dus als je kritiek hebt, vind ik dat je er alles bij moet halen, en niet slechts één of twee spelers eruit lichten. Wie was/is jouw grootste voorbeeld in het voetbal? Joyce, Velp Als aanvaller keek ik voornamelijk naar andere aanvallers. Mijn grote voorbeeld was Marco van Basten. Vind je het niet jammer dat je pas op een te late leeftijd ontdekt werd door een top club als Ajax? (Dus dat je misschien op jongere leeftijd mooiere doelen had kunnen nastreven?) A. Bosvelt, Arnhem Dat is op zich jammer. Ik was zeven tien toen ik profvoetballer werd. Ik ging pas op mijn vijfentwintigste naar het buitenland. Als ik eerder de kans had gehad, had ik dat graag ge daan. Maar zo is het nu eenmaal niet gelopen, dat hoort ook bij voetbal. Maar ik ben tevreden nu, ik kan nog steeds veel leren en beter worden. Wat zijn je verwachtingen voor dit seizoen? Zijn deze ook bijgesteld of heb jij nog de zelfde als in het begin van het seizoen? Gerco, Katwijk In het begin van het seizoen was de situatie anders, we hebben nu geen drie, maar twee spitsen. Voor mij be tekent dat meer kans om te spelen en dus is mijn verwachting van het sei zoen anders. Als team denk ik dat onze doelen nog steeds hetzelfde moeten zijn: kampioen worden, goed voetbal spelen en zo ver mogelijk komen in de Champions League. Ik wil het team daarbij zo goed mogelijk helpen. Vind je het niet vervelend om zo vaak op de bank te zitten? Jesper, Gramsbergen Het beleid van Ajax is met jonge voetballers spelen en niet met oude, zoals ik. Dat wist ik toen ik naar Ajax kwam. Zeker als iedereen fit is, wordt het voor mij moeilijk. Ik doe echter altijd mijn best en probeer de jonge jongens te leren hoe ze het beste prof kunnen zijn. Wat je ervoor over moet hebben en dat niet alleen hakjes en mooi voetbal belangrijk zijn. Je moet op het juiste moment snelheid hebben en op het juiste moment een actie kunnen maken. Ik blijf positief en help de jonge jongen betere voet ballers te worden. Je zit nu in een groep die met een aantal tegenslagen kampt Hoe ga jij daar als een van de routiniers mee om? En wat doe jij dan met die jonge jongens? Ravish Sitaldin, Amsterdam Voetbal is geen gemakkelijke sport en bij een topclub is het twee keer zo moeilijk. De druk is groter, je moet altijd winnen. Als je twee keer niet goed speelt, zijn er problemen. Ik probeer zelf altijd positief te blijven en praat veel met de jonge jongens. Wat zou je na je carrière graag gaan willen doen? Wouter van Leeuwen, Den Hoorn Ik houd van voetbal, ik praat er veel over, lees veel en ken veel mensen van alle nationaliteiten die iets met voet bal te maken hebben. Ik denk dat ik wel iets met de sport te maken wil blijven houden, ik weet alleen niet in wat voor positie. j Si 82 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 82