Ajax raakt achterop Ajax lijkt opeens weer een eenheid Ajax - Maccabi Tel-Aviv Ajax compleet Stanley Aborah: PSV-Ajax Ronald Koeman: Nigel de Jong profiteert van structurele onrust in de Israëlische defensie. Koek en ei. Ajax won, met mooi voetbal bovendien. Zo wil men het op de tribunes, en zo kreeg men het ook. Er zat pit in. Bij vlagen werden prachtige combinaties op de mat gelegd. En dan de viering van de drie doelpunten. Er werd steeds zo hard richting de bank gehold, dat je er bijna wat achter zou vermoeden. Bij het derde doel punt mengde trainer Ronald Koeman zich hoogstpersoonlijk in de polonaise, waar hij de jolijt de eerste twee keer nog wijselijk aan zich voorbij had laten gaan. De vreugde was begrijpelijk, na de blamages en de ongezouten kritiek die de ploeg re cent te verwerken had gekregen. Het middenveld heerste, met Obodai, Pienaar en Sneijder. De, in vergelijking met Heerenveen, volledig vernieuwde voor hoede was te veel van het goede voor de rommelige verdediging van Maccabi. Mitea, Van der Vaart en Sonck speelden goed, en waar nodig hielp keeper Strauber nog een handje. De eindstand was al bij rust bereikt. Het kwaliteitsverschil was on verwacht enorm. Zowel Juventus als Bayern had slechts één doelpunt kunnen maken, hetgeen deed vermoeden dat Ajax welhaast in topvorm moest zijn. En dat terwijl niets daarop had gewezen in de voorbije weken. Vorm: ongrijpbaar als al tijd. Net als Trabelsi trouwens. Hij stoomde weer op langs de lijn alsof hij nooit in harstochtelijke onmin had geleefd met zijn club. Invaller Stanley Aborah was een levende advertorial voor het samenwer kingsverband tussen Ajax en GBA. Met zoveel pracht en praal was het geen wonder dat op de tribunes geen onverto gen woord viel te horen. Balverlies werd wel geleden, maar niet veroordeeld. Alles pais en vree. Het spel was daar dan ook naar, en de tegenstander al evenzeer. Die werkte leuk mee. Net nu de UEFA deze toernooironde had bedacht voor de actie Football Against Racism in Europe (FARE) speelde Ajax tegen een Israëlische vrien denclub. De supporters van beide elftallen bezongen eikaars kleuren vol overgave, in het al dan niet terechte vermoeden van een gelijke afkomst. Het was allemaal bijna te mooi om waar te zijn. De witte zakdoekjes werden nog slechts gebruikt voor het deppen van de ontroering. Die dingen komen altijd van pas, zo bleek voor de tweede achtereen volgende thuiswedstrijd. 'Ik heb niet geruild. Dit shirtje bewaar ik voor mezelf' UEFA Champions League Dinsdag 19 oktober 2004 - Amsterdam ArenA - 48.161 Scheidsrechter: Eduardo Iturralde Gonzalez (Sp) Ajax - Maccabi Tel-Aviv 3-0 (3-0) Scoreverloop: 4. Wesley Sonck 1 -0,21Nigel de Jong 2-0, 33. Rafael van der Vaart 3-0 Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Maxwell: Steven Pienaar, Anthony Obodai, Wesley Sneijder; Wesley Sonck (75. Daniël de Ridder), Rafael van der Vaart (71Stanley Aborah), Nicolae Mitea (60. Nourdin Boukhari), Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Julien Escudé, Yannis Anastasiou, Zdenek Grygera Maccabi Tel-Aviv: Liran Strauber John Pantsil, I Marcio Giovanini, I Avi Strooi, Yehoshua Nagar; Liran Cohen (85. Elad Bounfeld), Moshe Mishaelof (46. Oren Zitono), Bruno Reis, Tamir Cohen, Ishmael Addo; Emile Bertrand Mbamba (46. Erez Mesika) Coach: Nir Klinger Niet ingezet: Gal Nir, Salem Abo Siam, Barukh Dego, Koby Moosa Ajacied van de wedstrijd: Steven Pienaar Himmelhoch jauchzend, zum Tode betrübt. Na de hoopgevende overwinning op Maccabi Tel-Aviv in de Champions League, lijkt alle hoop op een goede afloop in de competitie dit seizoen ijdel. Hoewel, Ajax' trainer wil daar na de terechte nederlaag tegen de Eindhovense kampioensconcur rent nog steeds niet aan. Hij zag in de klas sieker nog voldoende aanknopingspunten. De buitenwacht kan Ronald Koeman daar niet in volgen. Die zag immers dat Ajax op alle fronten tekort schoot. Verdedigend bleek Ajax niet heel erg solide. Bogdan Lobont deelde in de defensieve malaise. Holland Casino Eredivisie Zondag 24 oktober 2004 - Philips Stadion - 35.000 Scheidsrechter: Dick van Egmond PSV - Ajax 2-0 (1-0) Scoreverloop: 39. Young-Pyo Lee 1 -0,50. John de Jong 2-0 PSV: Heurelho da Silva Gomes (71Edwin Zoetebier), Michael Lamey (80. Theo Lucius), Phillip Cocu, Wilfred Bouma, Young-Pyo Lee; Mark van Bommel Johann Vogel, John de Jong (58. Damarcus Beasley), Ji-Sung Park, Jan Vennegoor of Hesselink, Jefferson Farfén Coach: Guus Hiddink Niet ingezet: Johan Vonlanthen, Csaba Fehér, Gerald Sibon Ajax: Bogdan Lobont (54. Hans Vonk), Hatem Trabelsi, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Maxwell, Anthony Obodai (69. Stanley Aborah), Steven Pienaar, Wesley Sneijder, Wesley Sonck, Rafael van der Vaart Mauro Rosales (58. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Julien Escudé, Daniël de Ridder, Zdenek Grygera, Rasmus Lindgren Nadat hij bij de twee doelpunten niet geheel vrijuit ging, blesseerde hij zich ook nog eens zodanig dat hij moest worden vervangen door Hans Vonk, die daarmee debuteerde in Ajax 1Op het middenveld legde Ajax het af, en voorin kon het geen vuist maken. Anastasiou behoorde dit keer niet eens tot de reserves, als om nog maar eens te benadrukken dat Ajax op zoek is naar een centrumspits. Die zoektocht onderneemt de club zonder supervisie van technisch directeur Van Gaal, die tussen Maccabi en PSV opstapte vanwege een verschil in inzicht over de uit te dragen am bitie. Het begint met ambitie, maar het ein digt met 'Europees overwinteren'. Misschien dat ten onrechte het nationaal overwinteren over het hoofd is gezien, want na PSV-uit lijkt de Holland Casino Eredivisie al moeilijk genoeg. Ajax staat een straatlengte achter PSV. De verklarin gen zijn talrijk. Scorebordjournalistiek heerst, waar overigens de vader van de term - Co Adriaanse - zelf even vrolijk aan meedoet. Voor de competitie begonnen was, analyseerde het journaille PSV tot kansloos en Ajax tot kampioen. Toen maakte Ibrahimovic nog deel uit van de Amsterdamse selectie, dat klopt. Maar door zijn vertrek is Ajax toch echt niet Bogdan Lobont brengt ook zichzelf ten val. opeens zonder kwaliteit. Er is geen erva ring; er zijn geen leidende spelers. Dat die er vorig jaar ook niet waren op het bordes van het Leidseplein, doet kennelijk niet meer terzake. Ibrahimovic was 22 toen hij bij Ajax vertrok. Ervaring had ook hij niet, en een leidende figuur kon hij al helemaal niet worden genoemd. Zo beschouwd kan deze groep zo slecht nog niet zijn. Misschien bedoelde Koeman dat. Maar ook hij zou graag zien dat de jongens er zelf iets meer in geloofden. 'Er is zeker nog hoop' november 2004 79

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 79