Opluchting over gelijkspel Ajax verliest wedstrijd en hoofd Ajax compleet AZ - Ajax Ronald Koeman: Johnny Heitinga: Ajax - SC Heerenveen De prestatie van Ajax in de Alkmaarder Hout zou onder een vergrootglas worden gelegd. Vijf dagen voor de ontmoeting met AZ was Ajax immers hard onderuit gegaan in München. Zou de jonge ploeg van trainer Ronald Koeman zich kunnen herpakken in de uitwedstrijd bij AZ? Dat lukte, want net als vorig seizoen hield Ajax een punt over aan het lastige uitduel. Doordat zowel Bogdan Lobont namens Ajax als Henk Timmer namens AZ een zeer sterke wedstrijd keepte, vielen er geen tref fers. Nou ja, er viel er wel één, maar de goal van Barry van Galen werd afgekeurd van wege hands. Die goal was gezien het spelbeeld in de eerste helft logisch geweest, want AZ creëerde meer kansen dan Ajax. Maar Kenneth Perez, Denny Landzaat en Stein Huysegems verzuimden hun ploeg op een - op dat moment verdiende - voor sprong te zetten. Tussen al dat Alkmaarse aanvalsgeweld door trok Tim de Cler Mauro Rosales naar de grond. Scheidsrechter Van Huiten wuifde de penalty-claim van de Argentijn weg. Johnny Heitinga krijgt rugdekking van Nigel de Jong. Na ruim een half uur kreeg Ajax meer vat op het duel. De Amsterdamse ploeg vocht zich, met aanvoerder Rafael van der Vaart voorop, terug in de wedstrijd. Johnny Heitinga zag zijn opmars over de as van het veld bijna bekroond met een doelpunt, maar Henk Timmer ranselde de bal uit zijn doel. In de tweede helft stond de AZ-keeper wederom succes voor Ajax in de weg. Hij redde bekwaam op schoten van Steven Pienaar en Yannis Anastasiou en keek een tip-in van de Griekse Ajacied het zijnet in. Bogdan Lobont liet zich eveneens niet onbetuigd toen hij een prachtig afstands schot van Tim de Cler spectaculair uit de bo venhoek stompte. Nadat Kew Jaliens in de 68ste minuut de rode kaart gekregen had voor een onbe suisde actie op Rafael van der Vaart, speelde Ajax in overtal. Maar dat voordeel konden de Amsterdammers niet in doelpun ten omzetten, waardoor de 0-0 op het scorebord bleef staan. Ook de wisselspelers Wesley Sneijder, Wesley Sonck en Nourdin Boukhari lukte het niet de stand een ander aanzien te geven. Voor Ajax was het gelijkspel tegen AZ de derde remise van het seizoen. Ook tegen FC Utrecht en ADO Den Haag stonden Ajax en de tegenstander na 90 minuten in balans. Ik kan leven met een gelijkspel' Holland Casino Eredivisie j Zondag 3 oktober 2004 - Alkmaarder Hout, Alkmaar - 7.687 I Scheidsrechter: Jack van Huiten AZ - Ajax 0-0 AZ: Henk Timmer; Jan Kromkamp, Joris Mathijsen, Barry Opdam j (62.1 Kew Jaliens), Tim de Cler; Oenny Landzaat J Barry van Galen (Tarik Sektioui), Michael Buskermolen; Martijn Meerdink, Stein Huijsegems, Kenneth Perez I (69. Adil Ramzi) Coach: CoAdriaanse Niet ingezet: Theo Zwarthoed, José Fortes Roderiquez, J Ali Elkhattabi, Robin Nelisse Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, j Nigel de Jong, Maxwell; Steven Pienaar (77. Wesley Sneijder), i Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Mauro Rosales, j Yannis Anastasiou (63. Wesley Sonck), Nicolae Mitea I (77. Nourdin Boukhari) Coach: Ronald Koeman j Niet ingezet: Hans Vonk, Julien Escudé, Anthony Obodai, 1 Daniël de Ridder Holland Casino Eredivisie Zaterdag 16 oktober 2004 - Amsterdam ArenA - 48.549 Scheidsrechter: Johan Verbist (Bel) Ajax - SC Heerenveen 1 -3 (1 -0) Scoreverloop: 33. Yannis Anastasiou 1 -0,52. Ugur Yildirim 1 -1 60. Mika Vayrynen 1 -2,87. Stefan Selakovic 1 -3 Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi (76. Anthony Obodai), Johnny Heitinga Julien Escudé (76. Stanley Aborah), Maxwell; Nigel de Jong, Steven Pienaar, Wesley Sneijder; Daniël de Ridder, Yannis Anastasiou (46. Wesley Sonck),Nourdin Boukhari Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Hans Vonk, John O'Brien, Zdenek Grygera, Nicolae Mitea SC Heerenveen: Brian Vandenbussche; Hannu Haarala, Petter Hansson, Marcel Seip, Thomas Rzasa; Arnold Bruggink, Arek Radomski Mika Vayrynen (74, Michel Breuer); Ugur Yildirim (65. Stefan Selakovic), Klaas Jan Huntelaar, Victor Sikora (46. Youssouf Hersi) Coach: Gertjan Verbeek Niet ingezet: Sven Taberima, Daniel Hestad, Yuri Rose, Georgios Samaras Ajacied van de wedstrijd: Hatem Trabelsi wel mee met het aantal witte zakdoekjes, maar misschien was niet iedere supporter even goed voorbereid. Je moet er maar net eentje op zak hebben. Al met al zag Stanley Aborah zijn debuut voor Ajax dus flink vergald. En ook de rentree van de verloren godenzoon Hatem Trabelsi draaide uit op een kleine ramp. Maar dat was niet het ergste. 'We zitten in een dip. Maar daar komen we ook wel weer uit' Woede, ongeloof en ergernis bij Wesley Sneijder. Ontreddering alom. Hoewel de laatste keer dat er thuis in de competitie werd verloren dateert van december 2002, kwam de nederlaag tegen SC Heerenveen keihard aan. Misschien ook wel juist daardoor. Ajax is niet gewend te verliezen. Nog steeds niet, maar er wordt deze jaargang wel in onrustbarend tempo ervaring opgedaan in dit spelelement. De buitenwacht stelde al snel een serieuse crisis vast. Trainer Ronald Koeman bevestigde nog maar eens dat de druk bij Ajax structureel immens is. Daar moetje maar tegen kunnen. En gezien de reacties van spelers op het veld bleek niet bepaald dat die vaardigheid al onder de knie is. Onderling werden de nodige robbertjes uitgevochten. Wesley Sneijder gedroeg zich hautain tegen Wesley Sonck en Johnny Heitinga en Bogdan Lobont startten een tweemansdiscussieplatform in de zestien. Dat maakte een bijna even knullige indruk als de wijze waarop Ajax de wedstrijd begon. Het eerste balcontact van linksback Nigel de Jong resulteerde direct in levensgevaarlijk balverlies. Toen de situatie gered leek, was het uitgerekend Maxwell die zo mogelijk De Jongs begin- nersfout overtrof. Onzekerder kan een ploeg niet beginnen. Toch herstelde Ajax zich enigszins. Uit een corner van Sneijder kon De Jong de bal doorkoppen tot Anastasiou, die voorbij de tweede paal knap binnen schoot. Het stond 1 -0, maar briljant was anders. Zo oordeelde ook het publiek dat de eigen spelers met een bedenkelijk enthousiasme uitfloot op weg naar de kleedkamer. Kort na rust kreeg het publiek gelijk. Ugur Yilderim kon relatief ongehinderd scoren. Terwijl de onrust op de tribunes steeds merkbaarder was geworden, werd het 1 -2 door Mika Vayrynen en ten slotte vlak voor tijd zelfs ook nog 1-3 door Stefan Selakovic. Op zich viel het toen nog november 2004 77

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 77