Ajax van dag tot dag Zondag 10 oktober - maandag 25 oktober Woensdag 20 oktober Op de persconferentie naar aanleiding van het vertrek van Louis van Gaal betreu ren algemeen directeur Arie van Eij den, voorzitter John Jaakke en Van Gaal zelf diens vertrek. Op sport complex de Toekomst wordt het grote H.E.T F-pupillen- toernooi gehouden. De Ajax- talentjes eindigen als tweede. Zaterdag 23 oktober Ajax Al behoudt de koppo sitie in de eredivisie voor A-junioren. Het team van trainer Danny Blind wint met 2-1 van Twente/Heracles door een late treffer van Johan Plat. Maarten Stekelenburg is nog niet fit genoeg om het doel van Ajax te verdedigen in de topper tegen PSV. Zondag 24 oktober Ajax gaat onderuit in Eindhoven. Het is de derde competitiewedstrijd op rij die niet in winst wordt omge zet. Na een 0-0 gelijkspel te gen AZ en een 1-3 nederlaag tegen SC Heerenveen, wint nu PSV met duidelijke cijfers, 2-0. Hans Vonk maakt zijn debuut als keeper, omdat Bogdan Lobont een kniebles sure oploopt. De Roemeense keeper is minstens zes tot acht weken uitgeschakeld. Maandag 25 oktober Jong Ajax speelt de laatste van drie thuiswedstrijden zonder publiek. In de lege ArenA blijft de ploeg in een slechte wedstrijd steken op 1-1 tegen Jong FC Volendam. 19 jaar het EK-kwalificatie- toernooi voortvarend. Van Estland wordt met 6-0 ge wonnen. Nicolae Mitea scoort weliswaar voor Roemenië onder de 21, maar verliest met 4-1 van Jong Tsjechië. Daniël de Ridder speelt een goede wedstrijd met Jong Oranje tegen Jong Macedonië en wint met 2-0. Bogdan Lobont legt het met Roemenië af tegen het Tsjechië van Tomas Galasek. De Ajax-doelman moet alleen een penalty doorlaten, 1-0. Oranje, met Wesley Sneijder en Nigel de Jong in de basis, komt in Skopje niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen Mace donië. Van der Vaart valt het laatste half uur in. Wesley Sonck verliest met België van Spanje (2-0). Tom de Mul krijgt geen speelminuten. Zondag 10 oktober Hans Vonk houdt zijn doel schoon bij Zuid-Afrika, dat dankzij oud-Ajacied Benni McCarthy met 1-0 wint van Oeganda. Steven Pienaar viel diep in de tweede helft in. Nourdin Boukhari komt niet in actie voor Marokko, dat met 1-1 gelijkspeelt tegen Guinea. Oranje onder 19 wint ook het tweede duel in de strijd om EK-kwalificatie. Nu wordt Wit-Rusland met 3-0 geklopt. Daardoor is het team van onder andere Kenneth Vermeer, Robbert Schilder en Tom Kalkhuis al zeker van de volgende ronde. Dinsdag 12 oktober Jari Litmanen en Petri Pasanen keren voor het eerst sinds hun vertrek bij Ajax terug in de Amsterdam ArenA. Het Finse elftal traint in het stadion ter voor bereiding op de WK-kwalifi- catiewedstrijd Nederland - Finland. Woensdag 13 oktober Een uitblinkende Daniël de Ridder verslaat met Jong Oranje de leeftijdgenoten van Finland met 4-1. Maxwell komt niet in actie voor het nationale elftal van 3-0 verslagen. Na de Europese wedstrijd maakt Ajax bekend dat de ontslag aanvraag van Louis van Gaal wordt gehonoreerd. De tech nisch directeur stapt per direct op. Dinsdag 19 oktober Ajax scoort de eerste doel punten van het seizoen op Europees niveau. Voor het eerst wordt ook geen treffer geïncasseerd. De Israëlische ploeg Maccabi Tel-Aviv wordt door doelpunten van Wesley Sonck, Nigel de Jong en Rafael van der Vaart met Vrijdag 15 oktober Codemasters presenteert de nieuwste editie van het com puterspel Ajax Club Football 2005. In de Ajax-videogame zijn alle Ajacieden zeer rea listisch weergegeven en heb ben de gamers nu nog meer mogelijkheden. Zaterdag 16 oktober Ajax Al verliest twee punten in Tilburg. Na een eenzijdige wedstrijd, waarin Ajax veel sterker is, wordt er met Maandag 18 oktober Ajax presenteert zeer posi tieve jaarcijfers. De netto winst over het boekjaar 2003-2004 bedraagt 9,8 mil joen euro. Jong Ajax speelt bij Jong Excelsior een uitste kende wedstrijd. Van de grote hoeveelheid kansen be nutten de Amsterdammers er twee, 2-0. Mauro Rosales is niet fit genoeg bevonden om zich te voegen bij de selectie van Ajax, die zich voorbereidt op de derde UEFA-Champions- Leaguewedstrijd. Rafael van der Vaart is wel fit voor de ontmoeting tegen Maccabi Tel-Aviv. Brazilië, dat doelpuntloos ge lijkspeelt tegen Colombia. Tomas Galasek en Zdenek Grygera winnen met 3-0 van Armenië, maar Galasek moet binnen het uur geblesseerd van het veld. Het Neder lands elftal, met alle vier Ajacieden - Van der Vaart, Sneijder, De Jong en Heitinga - in de basis, wint simpel met 3-1 van Finland. Rafael van der Vaart krijgt na af loop van het duel, dat voor hem zijn 26ste interland is, een zilveren schaal van de KNVB met daarin zijn eerste 25 interlands gegraveerd. 1-1 gelijkgespeeld. Stanley Aborah zit voor het eerst bij de selectie van Ajax. De zeventienjarige aanvallende middenvelder maakt tegen SC Heerenveen ook meteen zijn debuut. De wedstrijd tegen SC Heerenveen loopt voor het eerst in de ArenA slecht af. De Friezen winnen met 1-3, hoewel Yannis Anastasiou nog wel voor een 1-0 ruststand zorgde. november 2004 71

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 71