Ajax van dag tot dag fotografie Sander Nieuwenhuys Tom de Mul is blij verrast als blijkt dat bondscoach Aimé Anthuenis hem heeft opgenomen in de Belgische se lectie voor het duel tegen Spanje. Het is de eerste keer dat de jonge Ajacied wordt uitgenodigd voor de Rode Duivels. Ronald Koeman is opge lucht na het gesprek dat op zijn initi atief is gevoerd met de beleidsbepa lers van Ajax. De trainer vond dat zijn spelersgroep kwalitatief niet in staat is de doelstellingen van de directie en het bestuur te halen. De doelstelling is daarop bijgesteld naar overwinteren op Europees niveau. Zaterdag 2 oktober Ajax Al behaalt een grote overwin ning op RKC Waalwijk. Na een 1-0 ruststand lopen de talenten van trai ner Danny Blind uit naar een 6-0 zege. Op de Toekomst worden negen jubilarissen gehuldigd, die 25, 40, 50, 60 of 70 jaar lid van de club zijn. Zij ontvangen een bordje of een speld. Zondag 3 oktober Trainer Ronald Koeman en de spelers zijn opgelucht als in Alkmaar tegen AZ een 0-0 gelijkspel wordt behaald. Voor Rafael van der Vaart is het duel alweer zijn honderdste competitiewedstrijd in Ajax 1. Daarmee wordt hij opgenomen in de Club van 100. Maandag 4 oktober Ajax verklaart dat de kleurstellingen van de tenues van UEFA Champions- Leaguetegenstanders Bayern Mün- chen, Juventus en Maccabi Tel-Aviv en de strenge UEFA-regelgeving het niet mogelijk maken om in deze eer ste UEFA Champions-Leagueronde in het zwart te spelen. Jong Ajax levert de eerste punten van het sei zoen in. De formatie van trainer John van den Brom komt in Eindhoven terug van een 3-1 achterstand en speelt nog gelijk, 3-3. Dinsdag 5 oktober Ajax houdt een voorlichtingsavond over voetbalmakelaars voor ouders van jeugdspelers. De club wil de ouders op deze manier een keuzemo gelijkheid geven, zodat zij in staat zijn een makelaarsbureau te kiezen dat bij hen past. Vrijdag 8 oktober Tomas Galasek is de nieuwe aanvoer der van Tsjechië. De Ajacied neemt de eretaak over van Pavel Nedved, die bedankt heeft voor de nationale ploeg. Zaterdag 9 oktober Met Kenneth Vermeer in het doel, Robbert Schilder als uitblinker in de achterhoede en Tom Kalkhuis als vleugelspeler start Oranje onder de november 2004 69

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 69