Donderdag 16 september - zaterdag 9 oktober Donderdag 16 september Jong Ajax wint de competitiewed strijd tegen Willem II. In een trooste loze ArenA, waar het duel zonder publiek wordt gespeeld, eindigt het duel in 2-1 dankzij doelpunten van Rasmus Lindgren en Ryan Babel. Vrijdag 17 september Ajax en ATP (The Advanced Travel Partner) ondertekenen een vijfjarig partnercontract. Met deze overeen komst continueren de beide partijen hun samenwerking op een hoger niveau. Hatem Trabelsi tekent, na een periode in onmin met de club te hebben geleefd, een nieuw tweejarig contract bij Ajax. De Tunesiër keert per direct terug in de groep. Zondag 19 september Na twee keer een gelijkspel voor de competitie en een nederlaag in de UEFA Champions League, pakt Ajax in Den Bosch weer eens de volle winst: 5-0. Rafael van der Vaart scoort twee goals. Wesley Sneijder, Zdenek Grygera en Nigel de Jong maken de overige treffers. Maandag 20 september In het kader van een nieuwe leader voor de Grolsch News Flash, die elke donderdag op de website van Ajax verschijnt, zingt de selectie het nummer 'Hé Amsterdam...' van de groep Drukwerk. Het spelershome is voor enige tijd omgebouwd tot een muziekstudio met camera's. Woensdag 22 september Bondscoach Marco van Basten heeft wederom Maarten Stekelenburg, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder in zijn voorlopige selectie opgenomen. Nourdin Boukhari wordt opgeroepen voor de Marok kaanse selectie. Ajax ondersteunt de door de OFA opgeroepen boycot tegen de combi-reis naar Alkmaar, voor de uitwedstrijd tegen AZ. Ajax besluit in het kader hiervan dat een bezoek aan de wedstrijd AZ - Ajax niet meetelt in de toewijzingsproce dure van een 'voorrangsuitkaart'. Ajax nodigt ongeveer honderd kinderen en begeleiders van HVO Querido uit voor een rondleiding bij Ajax. HVO Querido is een organisa tie voor maatschappelijke opvang en instelling voor beschermende woon vormen en bestaat honderd jaar. Johnny Heitinga reikt als ambassa deur van de Bart Foundation zijn EK- shirt uit aan een winnaar van een door de Foundation uitgeschreven prijsvraag. De Ajacied neemt ook een cheque voor de Bart Foundation in ontvangst. Donderdag 23 september Amsterdammer en voetbalfan André Hazes overlijdt. De spelersgroep is verbijsterd en wil de eerstvolgende wedstrijd een minuut stilte houden voor Hazes, die regelmatig bij Ajax kwam. Vrijdag 24 september Maxwell beleeft zijn derde mooiste moment. Nadat hij eerder door zijn collega's en in het Telegraaf/VI-klas- sement tot beste voetballer van Nederland werd gekozen, rolt nu de eerste uitnodiging voor het Braziliaans nationale elftal uit de fax. De KNVB wil vanaf 2005-2006 play-offs invoeren in de eredivisie. Daardoor strijden de nummers twee tot en met negen voor één ticket voorronde Champions League en de toegangsbewijzen voor de UEFA Cup. Alleen de landskampioen en de bekerwinnaar verschaffen zich direct toegang tot respectievelijk de Champions League en de UEFA Cup. Zaterdag 25 september Voor aanvang van Ajax - Roda JC roept aanvoerder Rafael van der Vaart de supporters op zich te ont houden van kwetsende of discrimine rende spreekkoren. Daarna volgt een indrukwekkende minuut stilte voor de overleden zanger André Hazes. De wedstrijd wordt door Ajax met 1-0 gewonnen. Uitgerekend Yannis Anastasiou is in de laatste minuut de doelpuntenmaker tegen zijn oude club. Maandag 27 september Ajax gaat op weg naar München, waar de tweede UEFA-Champions- Leaguewedstrijd wordt gespeeld te gen Bayern. Aan de laatste training in het stadion kunnen Tomas Galasek en Maxwell mee doen, maar Steven Pienaar blijft aan de kant. Op het kunstgrasveld van Heracles Almelo wint Jong Ajax voor de vierde keer op rij in de Beloftencompetitie. Nu met 3-0 door goals van Rachid Tiberkanine, Hedwiges Maduro en Ryan Babel. Dinsdag 28 september Mauro Rosales is opgeroepen voor twee WK-kwalificatieduels van Ar gentinië. Het gaat helemaal mis ir München. Ajax verliest kansloos me 4-0. Roy Makaay is met drie goals er een assist de grote kwelgeest voor d< Amsterdamse ploeg. Woensdag 29 september Ajax levert Kenneth Vermeer Robbert Schilder en Tom Kalkhui; aan Oranje onder 19 jaar, dai zich probeert te kwalificeren vooi het EK. Donderdag 30 september Vurnon Anita, Rawley Rozendaal, Koen Verhoeff en Jordy Brouwer allen uit de Ajax BI van trainei Maarten Stekelenburg, vertegen woordigen de Amsterdamse club ir het nationale elftal onder 17 jaar. De oefenwedstrijd tegen Zwitserlanc wordt met 4-2 gewonnen. Anita is een van de doelpuntenmakers. Vrijdag 1 oktober Bondscoach Marco van Basten heefl wederom Maarten Stekelenburg. Johnny Heitinga, Nigel de Jong. Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder in zijn definitieve selectie opgenomen. Maarten Stekelenburg moet echter geblesseerd afzeggen. 68 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 68