Jong Ajax 'Als extraatje zat bij mijn contract ook nog eens een brief van Louis van Gaal' Almere november 2004 37 groep opgenomen. En als Koeman praat, kun je alleen maar respect hebben. Het ging steeds beter, tegen Queens Park Rangers stond ik zelfs in de basis. Voor het "echie", in een vol stadion: een fantastische ervaring. Koeman was uit eindelijk zeer tervreden over ons. Volgens hem hadden we een goede in druk achtergelaten. Nu eerst de kar trek ken bij Jong Ajax, zei hij, dan zien we wel weer verder.' Hij sloeg de BI over en belandde meteen in de A2. Daarna volgden nog twee seizoenen in de Al. Vanaf het eerste moment dat hij bij Ajax speelde, werd hij steeds ook geselecteerd voor de jeugd- teams van Oranje. Zijn geluk kon niet op. 'Vooral de eerst tijd bij Ajax vond ik het elke keer nog bijzonder om in dat shirt het veld op te komen. Ik reali seerde me dat ik nu bij de beste club van het land speelde en dat gaf me een fantastisch gevoel.' In het bijzonder van zijn favoriete trainer Danny Blind leerde hij veel. 'Vooral de tails. De bal klaarleggen met links, zodat je hem meteen door kunt spleen. Over de bal heen kijken. Allemaal van dat soort kleine dingetjes. Hoe verder ik kwam in de jeugd, hoe meer ik terugzakte naar de verdediging, maar Blind stelde me ook regelmatig op als rechtshalf, om me als speler completer te maken.' Veel steun heeft Maduro gehad van zijn ouders. 'Ze hebben me altijd gestimu leerd, ook als ik eventjes in een dip zat. Veel ouders hemelen hun kinderen te veel op, maar daar heb je niks aan. Vooral mijn vader wijst me ook altijd op de dingen die beter kunnen. Hij heeft zelf ook gevoetbald, dus hij heeft er wel kijk op. Ook mijn voornaam heb ik van hem. Hedwiges is Antilliaans en het betekent "strijder". Ik draag die naam met trots, ja.' Bij Jong Ajax voelt hij zich inmiddels als een vis in het water. 'In het begin zat ik nog niet helemaal lekker, maar nu heb ik de draad weer opgepakt. Ik voel me lek ker op de training en zit daardoor ook beter in de wedstrijden. De groep wordt steeds hechter. We zijn het sei zoen sterk begonnen en ik verwacht zeker dat we mee gaan doen om het kampi oenschap.' Het enige waar Maduro echt een hekel aan heeft is het spelen voor een leeg stadion. Krijgen we hem dit seizoen ook nog een keer in een volle ArenA te zien? 'Dromen mag altijd, maar alleen als je je honderd procent inzet, heb je kans dat die droom ook uitkomt. De enige manier waarop ik het eer ste kan halen, is zo goed mogelijk presteren bij Jong Ajax. Dat is mijn doel voor dit moment. Maar je weet nooit wat er verder nog allemaal gebeurt...' Hedwiges Maduro woont al zijn hele leven in Almere en heeft dat altijd met plezier gedaan. 'De stad is enorm ge groeid in die periode en ik ben daarin meegegroeid. Ik woonde tussen twee sportparken in en voor de deur is een pleintje, dus ik kon altijd wel ergens voetballen. Vaak met mijn broers. Ik ben de jongste, maar inmiddels wel de lang ste. Als kind keek ik vooral op naar een speler als Vieira, iemand die op mijn positie speelt. Ik durf mezelf nog niet met zo'n grote en ervaren speler te vergelijken, maar ooit hoop ik wel zo ver te komen.' Hoewel zijn leven al heel lang groten deels in het teken staat van voetbal, is dat niet het enige dat telt voor Hedwiges. Hij heeft een MBO-diploma (Financiële ad ministratie) en maakt graag muziek. 'Ik speel regelmatig met mijn broer samen. Ik op de drums, hij op gitaar. Allerlei soorten muziek. Of ik net als Gullit ooit een plaatje uit zal brengen? Wie weet... Nee hoor, ik doe het puur voor de lol.' Het begin van zijn Ajax-carrière herin nert Hedwiges zich nog als de dag van gisteren. Hij lacht weer als hij zich het moment voor de geest haalt dat de brief van Ajax op de deurmat plofte. 'Ik speelde om de week in districtsteam en waarschijnlijk was ik tijdens een van die wedstrijden gescout. Toen de post kwam, zag ik me teen het Ajax-logo. Ik werd helemaal gek, maar een van mijn twee broers pakte de brief en ik moest nog flink worste len om hem terug te krij gen. Ajax nodigde me uit voor een trainings wedstrijd met de B-junioren. Het ging goed en ik mocht meteen blijven. Ook dat was voor mij een droom die uitkwam.' Bij de Amsterdamse club speelde Maduro tijdens zijn eerste seizoen in de B2.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 37