Dapp're strijder Hedwiges Maduro Zijn voornaam betekent 'strijder'. Die geuzennaam lijkt Hedwiges Maduro (19) op het lange lijf geschreven. Na een droomzomer geniet de verdedigende middenvelder met volle teugen van het spelen bij Jong Ajax. Als voormalige aanvoerder van de A1 werd hij eind mei verkozen tot Talent van het Jaar. tekst//Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Vanenavond (op dinsdag 1 juni) ontving hij vervolgens uit handen van zijn trainer de prijs voor Talent van het Jaar. Natuurlijk sprak Danny Blind lovende woorden over zijn oogappel: 'Hij krijgt de prijs vooral voor de grote persoonlijk heid die hij op deze jonge leeftijd al heeft. Naast zijn technische en tactische kwa liteiten is hij namelijk bijzonder sociaal vaardig en hij heeft er alles voor over om te slagen.' Teamgenoten van Maduro hadden hem al 'gewaarschuwd' voor de naderende onderscheiding, maar toch was hij bijzonder vereerd. 'Een fan tastisch moment, zeker om zo'n prijs te krijgen van iemand die ook op mijn positie heeft gespeeld.' De prijsuitreiking kreeg drieënhalve week later een logisch vervolg; Hedwiges Maduro tekende een contract dat hem voor drie jaar aan Ajax bindt. 'Het kon niet mooier, ik wist niet wat me over kwam. Het is altijd mijn grote droom ge weest om van voetballen mijn beroep te maken en nu kwam die uit. Als extraatje zat bij mijn contract ook nog eens een brief van Louis van Gaal. Een uitnodi ging om de voorbereiding van het eerste mee te maken. Ik was sprakeloos.' Op 7 juli meldde hij zich alweer bij Ronald Koeman en de zijnen. Ook de Jong Ajax-spelers Urby Emanuelson en Rasmus Lindgren maakten deel uit van de groep. Het werd een stageperiode om nooit te vergeten. 'Het is op zich heel goed verlopen. De eerste training stond ik wel even te kijken van al die grote jongens, maar ik werd vrij snel door de Het eerste dat opvalt als Hedwiges Maduro de kantine van de Toekomst binnenloopt, is zijn lengte: 1,85 meter. Waar de discussie de afgelopen maanden regelmatig ging over de vele lichtgewichten die de Ajax-opleiding zou voorbrengen, loopt hier eindelijk iemand met body. 'Er wordt weieens tegen me gezegd: jij zou daar moeten staan! Ik denk zeker dat mijn bouw een voordeel is, vooral tegen fysiek sterke tegenstanders.' Een tweede kenmerk van de Almerenaar is zijn brede glimlach. Niet zo vreemd als je bedenkt dat hij nog steeds een beetje nageniet van de droomzomer die hij ach ter de rug heeft. Eerst werd hij kampioen met de Al. Tijdens de traditionele Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 36