en de club alles geven wat ze verdient. Ik ben Ajax dankbaar dat ik de kans heb gekregen in Europa te voetballen. Ik wil veel leren en ik ben ervan overtuigd dat ik bij een club als Ajax elke dag nieuwe dingen leer. Mijn wens is bij Ajax te sla gen en te zegevieren, daar richt ik me volledig op.' Rechterkant Intussen is Rosales al enkele weken Ajacied. Hij volgt Nederlandse les, heeft het geluk dat zijn trainers zijn moeder taal machtig zijn en heeft het hotel ver ruild voor een huis. De aanpassing ver loopt tot nu toe naar wens, vindt hij. 'De taal is natuurlijk het moeilijkste om te leren. Het voetbal dat Ajax speelt, bevalt me goed. Het spel van Ajax heeft veel overeenkomsten met hoe ik in Argentinië ook moest spelen. Bij Newell's had ik meer vrijheid voorin, kon ik aan de linkerkant spelen, in het centrum én rechts. Hier mag ik alleen aan de rechterkant spelen. Maar in het Argentijnse team speel ik ook voorna melijk aan de rechterkant. Ik weet dat mijn plek bij Ajax aan de rechterkant is. Met hard werken en trainen moet ik uit eindelijk vanzelf steeds naar de rechter kant trekken. 'Het verschil tussen Argentinië en Nederland is voor mij dat het hier rustig is. Ik kan over straat, naar buiten, de stad en de omgeving een beetje leren kennen en dat doe ik graag. Iedereen is heel relaxed. Het leven is hier verder on geveer net als in Argentinië. Dus ik leef zoals in Argentinië, alleen speelt het zich nu af in Nederland. Ik weet nog niet goed hoe een voetballer hier wordt "be handeld", maar als Rafael van der Vaart bijvoorbeeld rustig over straat kan hier, lijkt me dat heel prettig, beter dan in Argentinië.' Geplaagd door blessures heeft Rosales nog niet de bijdrage kunnen leveren die hij graag had gewild. 'Ik heb een heel zware zomer gehad, eerst de Copa America, meteen daarna de Olympische Spelen en slechts een paar dagen daarna tekende ik bij Ajax. Ik heb geen vakan tie gehad. Maar ik moet geduld hebben. De medische staf neemt me tegen mezelf in bescherming, want ik wil alleen maar spelen, ook al heb ik een beetje pijn mis schien. Ik wil als nieuweling er alles aan doen me zo snel mogelijk aan het team aan te passen. Ik zal proberen met wat ik kan en geleerd heb bij Newell's en het Argentijnse team bij te dragen aan dit team. Een van mijn eerste doelen is me zo snel mogelijk aanpassen om snel re sultaat te zien in de wedstrijden. Ik heb er veel voor over moeten hebben om mijn droom te verwezenlijken, maar dat geeft niet, want ik speel nu wel bij Ajax. En nu zouden mijn vrienden wel met me willen ruilen.' Met dank aan restaurant Lute, Ouderkerk aan de Amstel november 2004 23

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 23