hele land en hadden verschillende leef tijden. Leeftijdgenoten woonden met elkaar in een huis en kregen begeleiding van een soort leraar, die hielp dingen te regelen waar je als veertienjarige geen verstand van hebt; school en andere za ken. Er was een kokkin en nog een aan tal mensen die hielpen in het huishou den. 'Het was net een grote familie,' her innert Rosales zich. 'In het begin vond ik het moeilijk mijn draai te vinden, ik was ver weg van mijn familie en had niet mijn eigen spulletjes van thuis. Ook de gewoonten van het opstaan, ontbijten en eten wat ik wilde werden anders. In het internaat aten we allemaal hetzelfde, op hetzelfde tijdstip. De warmte van mijn moeder, vader en oma miste ik. Om ze ven uur 's ochtends stonden we op. Van kwart voor acht tot een uur zaten we op school. Om half twee kwam er een busje langs het huis om ons naar de training te brengen. Om vijf uur bracht het busje ons weer thuis, waar we om half zes terugkwamen. Daar rustten we uit, moesten we studeren en aten we. Dat was niet gemakkelijk, want elke dag was hetzelfde en erg vermoeiend. Het eerste jaar ging het daarom moeilijk op school. Het was zwaar school en voetbal te combineren omdat we tussen de middag maar heel weinig tijd hadden om te eten enzovoort. Daarom kregen we het jaar daarop in de ochtend computerles en 's middags training, zodat we tussendoor wat meer rust hadden. Het was nog steeds niet gemakkelijk voor een veer tienjarige, een puber, maar ik had ervoor gekozen. En toen ik er eenmaal aan ge wend was, dat duurde een paar maan den, had ik geen problemen meer. Ik kon het goed vinden met alle jongens in het huis, ze waren leuk en we maakten veel lol. Het feit dat de jongens om me heen aardig waren en allemaal hetzelfde wil den, heeft me enorm gesteund. We hiel pen elkaar om op het hoogste niveau te komen, dat was een gedeelde droom van ons allemaal. We waren vrienden. En het is leuk dat enkele van die vrienden zoals Maxi Rodriguez van Espanyol en Leonardo Ponzio, voetballer van Zaragoza met wie ik jeugdkampioen bij Newell's ben geworden, nu op het hoog ste niveau spelen. 'Elke leeftijdsgroep had zijn eigen trai ner, die af en toe kwam informeren in het huis hoe het met iedereen ging. Ook kwamen er soms andere mensen van de club kijken hoe het in huis was, of we nog iets nodig hadden. We hielden tele fonisch contact met onze families. Om de twee of drie weken ging ik met de bus naar Villa Maria om mijn familie te be zoeken. Ik bleef er twee of drie dagen en ging dan weer terug. Ook kwam mijn 20 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 20