L De week van. WL >ik ■m *,T Maandag 18 oktober Op maandag wordt er om half twaalf getraind onder grote belangstelling van de media. Ook de Israëlische pers is aanwezig, er hangt iets bijzonders rond de ontmoeting tussen Ajax en Maccabi - niet in de laatste plaats omdat Ajax-supporters zich graag afficheren als 'joden'... Met twintig spelers gaat het om kwart over drie, na de persconferentie, naar Noordwijk waar de voorbereiding op de wedstrijd wordt voortgezet. Het vaste patroon wordt gevolgd. Dinsdag 19 oktober Binnen het vaste patroon van de voorbereiding hoort bijvoorbeeld de strandwandeling. Even een frisse neus halen, met elkaar iets anders doen. Heerlijk weer is het, de selectie loopt zo te genieten dat bijna vergeten wordt (bijgeloof) bij Paal 14 de boulevard weer op te zoeken. Nog even een tussenstop bij een etablissement en dan terug naar het hotel. Daar volgen de bekende bespreek-, eet-, rust-, en weer eet-etappes alvorens de busreis naar Amsterdam wordt aangevangen. Voor het deel van Davids wedstrijdorganisatie is maar beperkte tijd en zijn kantoor is een baken in het kleedka- mergebied waar iedereen zich meldt met allerlei vragen. Hij heeft uitgebreid contact met de tegenstander, met de scheidsrechter, met de waarnemers van de UEFA. De wedstrijd, weer bekeken van achter het doel, levert nu vreugde op. 3-0 winst. Na de wedstrijd is er plaats voor verbijstering wanneer eerst fluisterend en later bevestigend het bericht ter ore komt van het aangeboden en door de directie geaccepteerde ontslag van technisch directeur Louis van Gaal. Dat zorgt weer voor een lading aan media-aandacht en, weer, een korte nacht. Het was een enerverend weekje. Als immer. Drukte rond het veld en in de gracht. Geconcentreerd volgt David de warming-up. De spanning stijgt. november 2004 17

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 17