Hattrick voor de bank Eerbetoon aan André Hazes De aftrap Een roep die geldt Ajax won met 3-0 van Maccabi Tel-Aviv en na alle drie de doelpunten sprintte de maker ervan richting de bank. Dat leverde drie keer in één helft hetzelfde beeld op. Opvallend, zeker, want veel vaker ontworstelt de doelpuntmaker zich aan de pogingen tot vreugde-wurggrepen van ploeggenoten om in zijn eentje de glorie ten volle te kunnen ondergaan. Wat zat hier achter? Pavel Nedved (Juventus) 'Ja, wat is dat met jullie!? Haten jullie ons of zo? Tegen Ajax werd ik gewoon de wedstrijd uitge schopt door Sneijder en stond het publiek te jui chen. Dat kan ik echt niet begrijpen.' Voetbal International, 06-10-2004 Rafael van der Vaart (werkpaard?) 'Sommigen nemen nog wat vrije trappen na de training, maar de meesten verdwijnen meteen naar binnen. Ik heb er geen verklaring voor. Eigenlijk zouden we het allemaal heerlijk moe ten vinden wat extra's te doen.' Voetbalinternational, 06-10-2004 Louis van Gaal (technisch directeur) 'De geest is sterker dan het lichaam, is mijn vi sie.' Trouw, 09-10-2004 Louis van Gaal (technisch directeur af) 'Uiteindelijk is het allerbelangrijkste dat we zon dag van PSV winnen.' Persconferentie, 20-10-2004 Youp van 4t Hek (seizoenkaarthouder) 'Jammer dat er dit seizoen nog geen play-offs zijn, dan maak je als vijfde nog kans op de Champions League...' Voetbal International, 20-10-2004 Leo Beenhakker (voorganger Louis van Gaal) 'Voor de goede orde: dit is geen open sollicita tie.' De Telegraaf, 21-10-2004 Leo Beenhakker (voormalig technisch directeur) 'Het is de mooiste baan van Europa.' De Telegraaf, 21-10-2004 Wesley Sneijder (realistische optimist) 'Het is nog veel te vroeg om Ajax nu al af te schrijven, ook al is de kloof met PSV wel erg groot geworden.' De Volkskrant, 25-10-2004 Mark van Bommel (aanvoerder PSV) 'Kijk die journalisten eens achter Koeman aan rennen, het zagen is begonnen.' De Volkskrant, 25-10-2004 Op 23 september overleed Amsterdammer, voetbalfan maar vooral volkszanger André Hazes. Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - Roda JC op zaterdag avond 25 september werd een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis van de populaire vertolker van het levenslied. De maandag erop vond in de Amsterdam ArenA een even indrukwekkend als spectaculair herdenkings concert plaats. Al na vier minuten opende Wesley Sonck de score. Onmiddellijk spurtte de Belg naar de reservebank om zijn doelpunt met de medische staf te vieren. Waarom? Sonck: 'Dat was een blijk van waardering naar de bank. Het is namelijk fijn dat iemand als de fysio altijd voor je klaarstaat. Het menselijke aspect van voetbal is ook belangrijk. Je moet als voetballer elke dag het maximale uit jezelf halen, op trainin gen, in wedstrijden. Dat lukt niet altijd. De fysio be handelt je lichaam, maar soms helpt hij ook op een ander vlak.' De maker van het tweede doelpunt, Nigel de Jong, was eveneens opgelucht. 'Na het debacle tegen Heerenveen hadden we wat recht te zetten. De enige remedie in zo'n geval is een overwinning. We heb ben de afgelopen week met veel teleurstellingen te maken gehad. In zo'n situatie moet je je gewoon rustig houden. De trainer moest ook het hoofd koel houden en dat heeft hij heel goed gedaan. We heb ben vanavond laten zien dat we een groep zijn.' Opluchting ook bij aanvoerder Rafael van der Vaart, die aan dat gevoel na zijn doelpunt op geen andere wijze uiting gaf dan zijn twee voorgangers. 'Je weet dat als het vandaag mis zou gaan, we een groot probleem zouden hebben. Het is knap van ons dat we na een paar moeilijke dagen zo kunnen spelen. Alle ogen waren op ons gericht, als het mis zou gaan, zouden onze koppen eraf gaan. Gelukkig stond vandaag iedereen met de neus de goede rich ting op.' Kortom, de run naar de bank kwam voort uit op luchting, dankbaarheid, respect, saamhorigheid. Heel mooi, zeker. Maar als vanaf nu scoren weer normaal wordt, nemen we de vroeger ego-shows van de doelpuntenmakers gaarne op de koop toe. Michel Sleutelberg 1 -0: Wesley Sonck zet de toon. 2-0: Nigel de Jong heeft gescoord; Wesley Sneijder reikt het hoogst in het groepsgevoel. 3-0: ook de aanvoerder vervoegt zich bij de bank. november 2004 11

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 11