En weer net niet... ff Van Ajax van Eijden Ajax - Juventus Uk Rafael van der Vaart: 'Ik word gek van die Italiaanse ploegen' Ronald Koeman: 'We hadden meer verdiend' De UEFA Champions League Ajax zou Ajax niet zijn als we niet voor de winst gingen in onze eerste UEFA Champions- Leaguewedstrijd. De Ajacieden begonnen sterk en gedreven en voor een groot deel van de tweede helft was Ajax de sterkere ploeg. Het machtige Juventus stond onder druk. De jonge en gemoti veerde Ajax-ploeg was dicht bij een treffer, maar het geluk was dit keer niet aan Ajax' zijde. Een ge lijkspel was meer verdiend geweest. Een compli ment aan de spelers en de technische staf is op zijn plaats. De Ajacieden konden met een opgeheven hoofd van het veld lopen. Ajax streeft nog steeds naar de volgende ronde in dit Europese toernooi. Zlatan son of God Zlatan Ibrahimovic stond in de basis voor Juventus. Zijn ontvangst door de Ajax-spelers en -supporters was hartverwarmend. Er is veel over gezegd en geschreven maar Zlatan moet zich in elk geval wel kom gevoeld hebben bij zijn voormalige club. De Zweedse spits speelde niet zijn sterkste wedstrijd maar de Ajax-supporters toonden wel hun beste gezicht. Er is een hoop te doen geweest om deze redelijk onverwachte transfer. Een dag voor het sluiten van de markt kregen wij het eerste formele bod op de Zweedse spits. In overleg met de technische staf is unaniem besloten om Ibrahimovic te laten gaan. Mede ingegeven door de uitgesproken wens van de speler zelf om te vertrekken en onder voorwaarde dat er een vervanger zou worden aangetrokken. In een recordperiode hebben we toen ook de onderhandelingen met de beoogde vervanger opgestart. De onderhandelingen verliepen voor spoedig, maar domme pech gooide roet in het eten. De uitkomst is bekend, Koné bleef bij Roda JC Juichen in plaats van kwetsen Ook Ajax doet een dringende oproep aan alle sup porters om hun eigen club aan te moedigen, in plaats van de tegenstanders of het arbitrale trio te kwetsen of te discrimineren. Laat het niet zover komen dat Ajax, een tegenstander van Ajax, of de scheidsrechter, gedwongen wordt van het veld te lopen omdat de spelers niet meer in staat zijn te voetballen. Dan verliezen we allemaal! Hofleverancier van Oranje Tenslotte, Ajax is weer hofleverancier van het Nederlands elftal. In Oranje zaten maar liefst vijf Ajacieden, daar mogen we trots op zijn! Maarten Stekelenburg, Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart waren door oud-Ajacied Marco van Basten geselecteerd voor de wedstrijd tegen Tsjechië. Ze vochten als leeuwen en versloegen daardoor de favorieten uit Tsjechië. voor. Gaston Sangoy (Argentijn) en Sebastian Rusculleda (Italiaan) spe len nu met Jong Ajax mee. Uit Brazilië kwam Luis Filipe Kasmirski. De getalenteerde Braziliaan met een Pools klinkende naam speelde vorig jaar voor Figueirense. Spelers zoals Sangoy, Rusculleda en Kasmirski huren we eerst voordat ze echt ingelijfd worden. Zo kunnen de spelers wennen aan de Nederlandse cultuur en de Ajax- cultuur. We sluiten een huurovereenkomst met ze af en bedingen daarbij een eerste optie tot koop. De naam van Ajax heeft in over de hele wereld nog steeds een magische klank, en spelers willen graag bij het grote Ajax spelen om zich te bewijzen. Kortom een win/win situatie. tekst Joris Zandbergen Fotografie Louis van de Vuurst Het ging bij Ajax - Juventus, de eerste wedstrijd in de UEFA Champions League van dit seizoen, zoals het Ajax wel vaker tegen Italiaanse tegenstanders overkomt. De Amsterdammers hadden verdedigend de zaak op orde en speelden bij vlagen goed aanvallend voetbal. Maar de enige treffer werd gescoord door een speler van Juventus: Pavel Nedved zorgde voor de 0-1 eindstand. Ronald Koeman kon tegen de favoriete Italianen niet beschikken over Tomas Galasek, Mauro Rosales en natuurlijk Zlatan Ibrahimovic, die wel op het gras van de Amsterdam ArenA liep maar dan in het shirt van Juventus. Wesley Sonck, na het vertrek van Ibrahimovic de eerste spits van Ajax, had na slechts luttele minuten zijn voorganger kunnen doen vergeten toen hij van afstand verwoestend uithaalde. De inzet belandde echter op de lat. Omdat Juventus met slechts twee spitsen speelde - Ibrahimovic en Del Piero - zette Koeman zijn elftal in een 3-4-3 formatie neer. Zdenek Grygera werd belast met de bewaking van zijn oud-ploeggenoot en de Tsjech legde de Zweedse spits volledig aan banden. Tactisch klopte het allemaal bij de thuisploeg maar Koeman zag hoe zijn team in de eerste helft moeite had om tot goed positiespel te komen. Vlak voor rust kwam dan toch dat ene kansje dat Italiaanse ploegen altijd lijken te creëren. Pavel Nedved, tot die tijd vooral irritant bezig geweest, ontdeed zich van zijn bewaker Anthony Obodai en liet met een prachtige voetbeweging Maarten Stekelenburg kansloos: de bal verdween onhoudbaar in de bovenhoek. Meteen in de tweede helft nam Ajax het initiatief en schiep de ploeg een serie kansen voor zichzelf. Nicolae Mitea kwam een aantal maal goed door op links terwijl Steven Pienaar en Rafael van der Vaart het heft op middenveld in handen namen. Het resulteerde in kansen voor Sonck, Sneijder, Mitea en Pienaar, maar de bal wilde er niet in. Nedved viel geblesseerd uit maar gek genoeg ging het daarna minder draaien bij Ajax. Dat kan ook te maken hebben met het feit dat de ploeg moe was. Grygera en Obodai moesten met kramp verschijnselen voortijdig afhaken. Koeman bracht met Tom de Mul en Yannis Anastasiou nog extra aanvallers in, maar Ajax was de greep op de tegenstander toen alweer kwijt. Met opgeheven hoofd maar met lege handen verlieten de Ajacieden na de nipte nederlaag het speelveld. Samba en salsa Ajax heeft wel de gewenste rechterspits gecontrac teerd die bovenaan iedereen zijn verlanglijstje stond. Mauro Rosales is een nieuwe Ajacied die vo rig jaar nog door de pers in zijn land gekozen werd tot beste speler van Argentinië. Twee spelers van Boca Juniors gingen hem dit voetbalseizoen al 8 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 8