geeft antwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je deze maand een vraag stellen aan Nigel de Jong. De verdediger van Ajax en het Nederlands elftal nam met plezier alle tijd om een aantal veel gestelde vragen te beantwoorden. 82 Ajax Magazine Denk je dat je in mei weer op het Leidseplein staat? Daphne Hoeve, Medemblik Hoewel we wat stroef begonnen zijn, hebben we er alle vertrouwen in dat we weer kampioen worden. We doen ons best, alles komt goed en in mei zullen we weer feesten op het Leidseplein! Welk debuut vond je mooier, dat voor Ajax of dat voor Nederland? Bas Doorenbos, Andijk Het debuut voor Ajax. Omdat ik ooit bij Ajax ben doorgebroken, heb ik verwezenlijkt dat ik bij het Neder lands elftal mijn debuut heb kunnen maken. Hoe ga je bij Oranje om met jongens die normaal gesproken je tegenstanders zijn? Is dat niet raar? Freddy Gomes, Waalwijk Nee hoor, dat is niet raar. Bij het Nederlands elftal ben je één groep die voor en met elkaar strijdt, en niet tegen elkaar. Als we bijeen zijn voor het Nederlands elftal vergeet je wie bij welke club speelt. Daarna ben je gewoon weer eikaars tegenstanders. Hoe vind je het om met spelers als Pierre van Hooijdonk en Edgar Davids te spelen? Wesley Bruins, Zwolle Fantastisch. Het zijn jongens naar wie ik zelf keek op tv. Ze hebben veel ervaring, het zijn geweldige voetbal lers en het is heel leuk om er achter te komen dat ze nog aardig zijn ook. Ze helpen je met van alles. Mede door jongens zoals zij is er bij het Neder lands elftal een goede combinatie van jeugd en ervaring. Wat was de meest fantastische wedstrijd die je ooit gespeeld hebt? Myra de Jonge, Middelburg Arsenal uit. En niet alleen vanwege het prachtige doelpunt dat ik scoorde, ook wegens de fantastische sfeer en ambi ance op Highbury. Maar ook mijn eer ste Champions-Leaguewedstrijd ooit, tegen Lyon, zal me altijd bijblijven. Wat is je grootste blunder in je voetbal carrière? Anne, Geesteren Ik moet het afkloppen, maar eigenlijk heb ik nog nooit een echte blunder gemaakt. In de jeugd heb ik weieens per ongeluk een bal in eigen goal gegleden. Op welke plek speel je het liefst? Robert Vegter, Culemborg Centraal in de verdediging of centraal voor de verdediging. Je hebt op die po sitie een goed overzicht op het veld en je kunt inschuiven. Je bent voortdu rend betrokken bij het spel. Als back kun je maar één kant bespelen. Wie vind je de moeilijkste tegenstander tegen wie je ooit gevoetbald hebt? Lars, Hoogland Arjen Robben heeft het me altijd lastig gemaakt. We hebben heel wat leuke duels uitgevochten. Maar Christian Vieri is natuurlijk ook van wereldklasse. Wat is je grootste droom in je carrière en in je leven? Danjatje, Heerlen Het halen van een EK of WK; en dat toernooi dan nog winnen ook: Maar het allerbelangrijkste in het leven is natuurlijk je gezondheid. Wat vind je van het vertrek van Zlatan Ibrahimovic? Niet alleen op voetbalgebied maar ook op het vriendschappelijke vlak? Indira, Antwerpen (België) Zlatans vertrek is een aderlating voor Ajax. Hij gaf altijd iets extra's. Maar Ajax heeft genoeg kwaliteiten om het gemis van Zlatan op te vangen. Persoonlijk gezien zal ik hem ook missen, want het is een heel aardige jongen en we hebben een goede vriendschap opgebouwd. Maar voor hem vind ik het een goede stap in zijn carrière. Hij kan zich bij Juventus ontwikkelen tot een nog betere speler. Welke trucjes heeft Zlatan je geleerd? Niels, Castricum Je kunt beter vragen welke trucjes ik aan Zlatan geleerd heb, haha. Ik kan ze moeilijk omschrijven, maar we vonden het alletwee altijd erg leuk om technische hoogstandjes en trucjes die we op straat geleerd hebben, uit te oefenen. Hoe ziet een dag van een voetballer er nou eigenlijk uit? Mark Faber, Kampen We mogen als voetballers niet klagen, we leiden best een luxeleventje. Meestal trainen we één keer per dag. 's Middags hebben de meeste spelers nog andere activiteiten, zoals het geven van interviews of sponsorver plichtingen. Ik doe ook het een en ander voor de Nierstichting. Verder kun je je tijd dan voor jezelf invullen. Wie zou je weieens willen 'poorten'? Janick Stevering, Ulft Romario of Zidane. Het lijkt me een kick om spelers die zo technisch hoog begaafd zijn een keertje te dollen. Je oogt altijd zo relaxed. Ben je werkelijk zo of is het een pose? Fred Roeling, Leidschendam Ik ben echt relaxed. Ik doe me niet anders voor dan ik ben. In het voetbal sta je soms onder zoveel druk dat je de spanning wegneemt door zelf ontspannen te zijn. Heb je bepaalde rituelen vooreen wedstrijd? JelleVrancken, Merkplas (België) Ja, zowel in de kleedkamer als bij de opkomst op het veld sla ik een kruisje. Verder luister ik altijd naar muziek. Wat is je favoriete muziekstijl en wie zijn je favoriete artiesten? KayVonk, Amstelveen Ik heb altijd periodes. Dan is het weer house en lounge, dan weer R&B. Zelfs Nederlandstalig vind ik oké. Ik wil graag alle stijlen leren kennen. De teksten van de songs vind ik het belangrijkste, daar draait het mijns inziens toch om. R Kelly is toch wel mijn favoriet, maar de muziek van DJ Tiësto is ook wel lekker op z'n tijd. Waar staan de Chinese tekens op je arm voor? Britt, IJmuiden Liefde en vriendschap. Heb je nog wel tijd voor je vrienden nu je bij Ajax zit? Arjan Lamberink, Hardenberg Omdat voetbal op dit moment natuurlijk op de eerste plaats komt, komen mijn vrienden op de tweede plek. Maar ik maak genoeg tijd voor ze. Ik koester ze want ze zijn een uit laatklep voor me, ik kan mijn ei bij ze kwijt. Als je geen vrienden buiten het voetbal hebt, word je een kluizenaar. Je bent ambassadeur van de Nierstichting. Waarom? Wat wil je voor de nierpatiënten betekenen? En wat zijn je doelstellingen voor de Nierstichting? Francis van Eijk, Kudelstaart Mijn moeder is nierpatiënt. Ik ben ambassadeur geworden om wat terug te doen voor de Nierstichting na alle hulp die zij ons gegeven hebben. In samenwerking met mijn sponsor adidas organiseren we activiteiten als sportmid dagen voor zieke kinderen. Zo kunnen nierpatiëntjes tijdens die evenementen plezier maken en even hun hoofd bij iets anders hebben dan bij het ziekenhuis.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 82