Laatste kunstje De aftrap fotografie Louis van de Vuurst Op 29 augustus (Ajax - FC Utrecht, 1-1) speelde Zlatan Ibrahimovic zijn laatste wed strijd voor Ajax. Op 31 augustus, een paar uur voor het sluiten van de transfermarkt, verruilde de Zweed na drie seizoenen Amsterdam het rood-wit van Ajax voor het zwart-wit van Juventus. Een droom voor de spits, die zijn tijd in Amsterdam echter koestert en zeer dankbaar is voor alles wat hij bij de club geleerd heeft. 'De kans om op mijn 22ste naar Juventus te gaan is een fantastische stap in mijn leven,' aldus Ibrahimovic. 'Toen ik van mijn zaakwaarnemer hoorde dat er een mogelijkheid was om naar Turijn te gaan, dacht ik dat hij een grapje maakte. De Italiaanse competi tie is een van de beste van de wereld en ik kan bij Juventus veel leren. Wat mijn rol binnen het team zal zijn? Dat is aan trainer Capello om te bepalen. Ik kan alleen zeggen dat ik hoop goed samen te spelen met twee van de beste spitsen die er zijn, Del Piero en Trezeguet.' Ibrahimovic is dolblij met zijn overstap naar de Italiaanse club, maar wil benadrukken dat hij Ajax een warm hart toedraagt. 'Ik heb drie jaar bij Ajax gespeeld en ben daar de speler geworden die ik nu ben. Ik was trots om Ajacied te zijn en ik ben er nu trots op bij de bianconerite horen. Ik wil mijn oud-ploeggenoten bedanken voor de afgelopen drie jaar en met name Ronald Koeman, die mij geholpen heeft een betere voetballer te worden.' Ibrahimovic maakte zijn debuut voor de Amsterdamse club op 8 augustus 2001 (Ajax - Celtic, 1-3). Hij speelde 110 officiële wedstrijden voor Ajax waarin hij 47 keer scoorde. Vorig seizoen werd de spits topscorer van Ajax met dertien competitietreffers. oktober 2004 7

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 7