Ajax-NAc Breda: Genieten in de ArenA Ajax compleet Zlatan Ibrahimovic: 'Het was geen intuïtie. Om zoiets te doen moetje nadenken' fotografie Louis van de Vuurst Holland Casino Eredivisie zondag 22 augustus 2004 - Amsterdam ArenA - 46.124 Scheidsrechter: Jan Wegereef Ajax - NAC Breda 6-2 (2-1) Scoreverloop: 11Yuri Comelisse 0-1,13. Zlatan Ibrahimovic 1-1 41Mike Zonneveld (ed) 2-151Johnny Heitinga 3-170. Wesley Sneijder 4-176. Zlatan Ibrahimovic 5-182. Ame Slot 5-2, 86. Maxwell 6-2. Ajax: Maarten Stekelenburg: Nigel de Jong (72. Anthony Obodai), Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar, Tomas Galasek Wesley Sneijder, Tom de Mul (70. Daniël de Ridder), Zlatan Ibrahimovic, Nourdin Boukhari. Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Yannis Anastasiou, Wesley Sonck, Zdenek Grygera, Nicolae Mitea NAC Breda: Davy Schollen; Pieter Collin, David Mendes da Silva, Mark Schenning (46. Arne Slot Nebosja Gudelj, Ronny Stam, Marcel Koning, Mike Zonneveld, Anouar Diba, Ali Boussabon, Yuri Comelisse Coach: Ton Lokhoff Niet ingezet: Arno van Zwam, Benny Kerstens, Wilmer Kousemaker, Bart van den Eede, Julian Jenner Ajacied van de wedstrijd: Zlatan Ibrahimovic Ongeloof en vreugde na de fabelachtige goal van Zlatan Ibrahimovic. Zlatan Ibrahimovic zorgt voor zoveel onrust in de NAC-defensie dat Mike Zonneveld zijn eigen keeper passeert. alweer uit de lucht.Alleen het publiek had nog enigszins moeite met de Zweed en be groette hem in de ArenA met licht gefluit. Ibrahimovic liet het gefluit echter al snel omslaan in uitingen van bewondering. Nadat NAC de score had geopend schoot de lange spits kort daarna de gelijkmaker binnen. Vanaf dat moment ging het crescendo met Ajax, dat in oud-NAC'er Nourdin Boukhari ook een uitstekende linksbuiten had. Nog voor rust was Ibrahimovic ook betrokken bij de 2-1. De Zweed ging naar de bal toe die weer prima was aangesneden door Tom de Mul. Zijn aanwezigheid alleen al zorgde voor zo veel onrust bij Mike Zonneveld dat die prompt Ajax aan de leiding bracht door zijn eigen doelman te passeren. Het mooiste moment in het duel tegen NAC was de actie waarmee Ibrahimovic de 5-1 tot stand bracht. Johnny Heitinga en Wesley Sneijder, die de geblesseerde Van der Vaart verving, hadden Ajax al naar 4-1 getild, voordat de Zweed de bal op pikte en hem geen seconde meer uit het oog verloor tot hij hem tegen het net had gelegd. De Zweed kapte, draaide en pas seerde alle NAC-verdedigers, sommigen De fraaie 6-2 overwinning op NAC Breda met Zlatan Ibrahimovic als grote uitblinker was een passend slot van een hectische week. Ronald Koeman was van maandag tot en met donderdag bijna al zijn spelers kwijt vanwege de interlandverplichtingen. Dat op zich is al lastig voor een trainer die door de absentie van acht van zijn basis spelers pas op vrijdag kon beginnen met de wedstrijd tegen NAC. Maar ook die tweedaagse voorbereiding werd wat an ders ingevuld dan normaal vanwege de gebeurtenissen tijdens Zweden - Nederland. Er moest een brandje worden geblust tussen Zlatan Ibrahimovic en Rafael van der Vaart. De aanvoerder was na een duel met Ibrahimovic geblesseerd geraakt en moest de wedstrijd tegen NAC missen. Dat nam hij zijn ploeggenoot kwa lijk. Na een groepsgesprek voor de vrijdag training waren alle donkere wolken echter zelfs meerdere malen, om tot slot ook de keeper af te troeven. 'Dat was een fantastische goal,' glunderde Koeman. 'Dit zijn toch de momenten waarvoor de men sen naar het stadion komen.' Dat NAC nog kon tegenscoren, vond Koeman wel een minpuntje. 'We hebben in twee wedstrijden al vier doelpunten tegen gekregen. Dat is te veel.' Maxwell zorgde voor het slotakkoord door na een fraaie actie het zesde Ajax-doelpunt achter Schollen te werken, 6-2: een mooi visite kaartje van Ajax aan het thuispubliek. oktober 2004 77

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 77