Ajax van dag tot dag Maandag 30 augustus - woensdag 15 september Assistent-bondscoach John van 't Schip en Wesley Sneijder zijn uitermate blij met de overwinning van het Nederlands elftal op Tsjechië. Amsterdammers steken op een 1-1 gelijkspel. Maandag 30 augustus Ajax contracteert de zo ge wenste rechtsbuiten. De Argentijn Mauro Rosales zet zijn handtekening onder een vierjarig contract. Jong Ajax wint ook het tweede competitieduel met overtuiging. In Arnhem moet Jong Vitesse er met 2-4 aan geloven. Een week na zijn uitverkiezing tot beste voetballer tijdens het WCS- gala, wordt Maxwell ook tot beste uitgeroepen door het Telegraaf/VI-klassement. Dit keer is Wesley Sneijder het Talent van het jaar en hij ont vangt daarvoor de Johan Cruijff Award. Dinsdag 31 augustus Ajax raakt Zlatan Ibrahimovic kwijt aan Juventus. De spits wordt een paar uur voor het sluiten van de Europese transfermarkt verkocht aan de opponent in de UEFA Champions League. Ook Jerold Promes verlaat Ajax. De speler van Jong Ajax gaat naar RKC Waalwijk. Woensdag 1 september Mauro Rosales en Filipe Kasmirski beschikken over de juiste papieren en zijn speelgerechtigd voor Ajax. Vrijdag 3 september Maarten Stekelenburg is de 101ste Ajacied die zijn de buut maakt voor het Nederlands elftal. De doel man doet dat in de oefenwed strijd tegen Liechtenstein, die Oranje met 3-0 wint. Nicolae Mitea maakt indruk bij Jong Roemenië door een hattrick te scoren in de met 5-1 ge wonnen wedstrijd tegen Jong Macedonië. Tom de Mul speelt goed voor Jong België dat met 3-0 wint van Litouwen. Zaterdag 4 september Hans Vonk en Steven Pienaar verliezen het WK- kwalificatieduel tegen Congo met 1-0. België start de wedstrijdserie die moet leiden tot het het WK in Duitsland met een gelijkspel. Tegen Litouwen scoort Wesley Sonck de enige Belgische treffer. Roemenië, met Bogdan Lobont weer op doel, wint ook van Armenië. Lobont houdt zijn doel schoon: 3-0. De nieuwe aan winst Mauro Rosales opent de score voor Argentinië in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Peru, die zijn land met 3-1 wint. Dinsdag 7 september Daniël de Ridder staat in de basis van Jong Oranje, dat de eerste EK-kwalificatie- wedstrijd begint met een 0- 0 tegen Jong Tsjechië. Woensdag 8 september Het wil niet vlotten met de toenadering tussen Ajax en Hatem Trabelsi omdat de Tunesische verdediger een afspraak afzegt. Bogdan Lobont gaat met Roemenië gewoon door met winnen in de WK-kwa- lificatiereeks. Dit keer is Andorra met 3-1 de klos. Nigel de Jong, Wesley Sneijder, Johnny Heitinga en Rafael van der Vaart be leven met Oranje een vlie gende start in de race om een WK-ticket als in de Amsterdam ArenA Tsjechië naar een 2-0 nederlaag wordt gespeeld. Oud- Ajacied en oud-internatio nal Frank de Boer ontvangt in de rust een lintje. Donderdag 9 september Ajax stelt Mauro Rosales aan de pers voor in een of ficiële presentatie. Zondag 12 september Het lijkt ongelooflijk, maar het gebeurt toch. Ajax geeft een 0-3 voorsprong bij ADO Den Haag volledig uit handen en moet toezien dat de thuisploeg de stand ge lijktrekt. Het duel wordt ontsierd door de vele spreekkoren die zich richten op familieleden van Ajacieden. Ronald Koeman en Rafael van der Vaart ge ven toe overwogen te heb ben van het veld te lopen. Ajax hamert op de naleving van de afspraken die in 2003 zijn gemaakt door de KNVB, de clubs en de over heid om spreekkoren tegen te gaan. Woensdag 15 september Ajax verliest de openings wedstrijd in de UEFA Champions League met 0-1 van Juventus. Een tegenslag voor Ajax is de liesblessure van Mauro Rosales, die vanaf de tribune moet toe zien hoe Nedved drie minu ten voor rust de winnende treffer maakt. oktober 2004 73

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 73